Etiketler

Kıbrıs'ta sokağa çıkma yasağı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) korona virüs önlemleri kapsamında akşam 21.00'den sabah 06.00'ya kadar tam sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

'Sokağa çıkma yasağı olanların maaş ödemesi evde yapılacak'

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasağı olanların maaş ödemesi valilikler ve kaymakamlıklar koordinasyonunda evlerinde yapılmaya başlandığını açıkladı.

Son dakika: Bakan Soylu sokağa çıkma yasağı sorusuna noktayı koydu

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs önlemleri kapsamında alınan önlemler ve yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunuyor. Soylu, 'İçişleri Bakanı Soylu: '(Sokağa çıkma yasağı) Vatandaş kendi olağanüstü halini ilan ederse daha üst bir tedbir almaya şimdilik gerek olmayabilir.' dedi.

Polis, sokağa çıkan 65 yaş üstü için nöbette

Elazığ'da koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında polis, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sahada görev yapıyor.

Yunanistan'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, yarından itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

65 yaş üstü için istisnalar açıklandı!

İçişleri Bakanlığınca 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanlara yönelik getirilen sokağa çıkma yasağı kısıtlamasıyla ilgili istisnalar belirlendi.

'OHAL ilan edileceği gerçeği yansıtmıyor'

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, önemli açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır’da 65 köy ve mezrada operasyon tamamlandı

Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçelerine bağlı 65 köy ve mezrada 4 Ekim'de sokağa çıkma yasağı ilan edilmesiyle birlikte terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan operasyon tamamlandı. Operasyonda, 16 sığınak ve 3 barınak imha edildi, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Hazro’da çatışma: 2 terörist öldürüldü

Diyarbakır'ın Lice ve Hazro ilçelerine bağlı 6 köyde bu sabah saatlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından başlatılan operasyon sırasında, güvenlik güçleri bir grup PKK'lı terörist ile temas sağladı. Çıkan çatışmada, 2 terörist etkisiz hale getirildi, silah ve mühimmatları ile yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Diyarbakır’daki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Diyarbakır'ın, Kulp, Silvan ve Lice ilçelerindeki 10 mahallede geçtiğimiz gün başlatılan sokağa çıkma yasağı sona erdi. Operasyonda, toprağa gömülü vaziyette kimyasal maddelerle desteklenmiş 30 kilogramlık EYP tespit edilerek imha edilirken terör örgütüne ait olduğu tespit edilen mağara, sığınak ve çukurlar kullanılamaz hale getirildi, yaşam malzemeleri de imha edildi.

Diyarbakır’ın 5 ilçesinde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır’ın Lice, Kocaköy, Silvan, Hazro ve Kulp ilçelerine bağlı 26 köyde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır’da 42 köyde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır’ın Silvan, Hazro, Kocaköy, Kulp ve Lice ilçelerine bağlı 42 köyde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Teröristlerin açtığı ateşle sağ gözünü kaybetti!

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağında terör örgütüne destek verilmemesine sinirlenen PKK'lı teröristlerin açtığı ateşle sağ gözünü kaybeden B.B., gazilik ünvanı istiyor. B.B. isimli kadın, teröristlerin açtığı ateş sonucu gözünü kaybettiğini belirterek, yaralanıp hastaneye götürüldüğünde PKK'lı teröristlerin gelerek bir akrabasına bu olayın PKK tarafından değil devlet tarafından yapıldığının söylemesi için baskı yapıldığını, ancak baskıya rağmen doğruyu söyleyip kendisini PKK'lıların vurduğunu söylediğini kaydetti.

Lice, Silvan, Kulp ve Hazro’daki operasyon tamamlandı

Diyarbakır'ın Hazro, Kulp, Silvan ve Lice ilçelerine bağlı 46 köy ve mezrada ilah edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyon tamamlandı. Operasyonda, terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ile yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi. Operasyonun tamamlanmasını ardından bölgedeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Karakoçan'daki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Elazığ'ın Karakoçan ilçesine bağlı 4 köy ve mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

‘Karakoçan güvenli ve istikrarlı bir ilçemiz’

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Karakoçan ilçesinin Kığı sınırında gerçekleştirilen sokağa çıkma yasağının İlçe merkezindeymiş gibi gösterilmesine tepki gösterdi.

Karakoçan'da sokağa çıkma yasağı

Elazığ'ın Karakoçan ilçesine bağlı 4 köy ve mahallede ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Teröristlere ait mağara, sığınak ve EYP’ler teker teker imha ediliyor

Diyarbakır'ın 6 ilçesine bağlı 104 köyde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından bin 528 kilometrekarelik alanda sürdürülen operasyonlarda terör örgütü PKK'ya darbe üstüne darbe vuruluyor. Asker ile polisin müşterek düzenlediği büyük operasyonda dağlarda ayak basmadık yer bırakmayan güvenlik kuvvetleri, teröristler tarafından kullanılan mağara ve sığınakları teker teker tespit ederek imha ederken, teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcılar da (EYP) bir bir tespit edilerek etkisiz hale getiriliyor.

Aşefçiler Çarşısı esnafı da yenileme çalışmaları istiyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör operasyonunun tamamlanması ve sokağa çıkma yasağının bazı yerlerde kaldırılmasının ardından, Sur'un simgesi haline gelen tarihi çarşılar eski canlılığını yavaş yavaş yakalamaya başladı. Vatandaşlara alışverişe gelmeleri çağrısında bulunan Aşefçiler Çarşısı esnafı, devletten de çarşıya destek verilmesini istedi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde operasyonlar devam ediyor

Operasyonların sürdüğü Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bugün 18 köy ve mezrada sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Asker, polis ve güvenlik korucularının birlikte katıldığı operasyonlarda güvenlik güçleri bölgede ayak basmadık yer bırakmayıp etrafta kuş uçurtmuyor.

Diyarbakır’da bin 528 kilometrekarelik alanda büyük operasyon sürüyor

Diyarbakır'ın 6 ilçesine bağlı 104 köy ve mezrada ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyon bin 528 kilometrekarelik alanda kararlılıkla sürdürülüyor.

Lice, Kocaköy ve Hazro kırsalındaki operasyon tamamlandı

Diyarbakır'ın Lice, Kocaköy ve Hazro ilçeleri kırsalındaki 14 köyde dün başlatılan operasyon tamamlandı. Operasyonda, bombalı araç yapımında kullanılacağı yönünde istihbari bilgi bulunan 3 araç, çok sayıda silah ve mühimmat ile yüklü miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, bir terörist öldürüldü, 12 şüpheli gözaltına alındı. Bölgedeki sokağa çıkma yasağı da kaldırıldı.

Bingöl’de 7 köy ve mahallede sokağa çıkma yasağı

Bingöl’ün Genç ilçesinde 7 köy ve mahallede ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Lice’de büyük operasyon

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı 18 köyde bu sabah sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Elazığ’da terör operasyonu

Elazığ’ın Karakoçan ilçesi Yücekonak Köyü bölgesinde terör örgütü üyelerine yönelik operasyon başlatılırken, sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır Valiliği, terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilecek operasyonlar nedeniyle 14 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Tunceli'de sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Tunceli'de bu sabah çift taraflı olarak ulaşıma kapatılan Pülümür karayolu akşam saatlerinde ulaşıma açılırken, 2 gün önce Nazımiye ilçesine bağlı bazı köy ve mezralarda ilan edilen sokağa çıkma yasağı da kaldırıldı.

Nazımiye ile ilgili yeni gelişme

Tunceli Valiliği, Nazımiye ilçesinde dün ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını ancak operasyonun sürdüğünü duyurdu. İlçedeki çatışmada kamu binaları ile evlerde hasar oluştuğu görüldü.

Sur'da göç izdihamı

Sokağa çıkma yasağının 9 mahallesinde kaldırıldığı Diyarbakır’ın Sur ilçesinde göç izdihamı yaşandı. Vatandaşlar, polisin yasağın kalktığına ve bir daha ilan edilmeyeceğine ilişkin anonslarıyla uyarılarına rağmen evlerine koşarak, yanlarına aldıkları eşyalarıyla ilçeyi terk etti.  

Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde terör örgütüne yönelik başlatılan operasyon nedeniyle Elazığ’ın Arıcak ilçesine bağlı Bükardi ve Üçocak beldeleri ile 5 köyde perşembe günü sabaha karşı başlayan sokağa çıkma yasağı bugün saat 23.30 itibariyle kaldırıldı.