Sokak Hayvanı Haberleri

Sokak Hayvanı Haberleri

Fethiye Atlı'yı gençler ziyaret etti

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı'yı gençler ziyaret etti.

'Mama kumbarası' ile sokak hayvanlarına destek

Elazığ'da, üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllü bir grup başlattıkları 'Mama Kumbarası' kampanyası ile yaklaşık 100 sokak hayvanını besleyerek farkındalık oluşturuyor.

Veteriner Hekim İçen: "Eşekler de artık sokak hayvanı"

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Sorumlu Hekimi Kader İçen, son zamanlarda kedi ve köpek dışında eşek, at ve katırların da artık sokağa atıldığını belirterek, Bunlar da artık sokak hayvanı haline geldi. Yazın gücünden yaralandığımız bu canlıları kış aylarında sokağa atıyoruz. Bunlar sokakta yapamıyor. Bu canlılar sokağa atılınca trafikte çok ciddi sıkıntıya neden oluyor dedi.

Sokak hayvanlarına belediye şefkati

Sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında 4 bin 455 sokak hayvanını sağlıklaştırdı, 432 hayvanı da sahiplendirdi.

Bingöl’de 372 sokak hayvanı tedavi edildi

Bingöl Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi, 372 sahipsiz hayvanı koruma altına alarak bakım ve tedavilerini yaparken 60 hayvanı da sahiplendirdi.

2017 yılında 672 sokak hayvanı tedavi edildi

Son aylarda sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarına ağırlık veren Adıyaman Belediyesi, 2017 yılında bin 756 şikayeti değerlendirerek 672 sokak hayvanının tedavisini gerçekleştirdi.

9 bin 915 sokak hayvanın bakım ve tedavileri yapıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, trafik kazası ve çeşitli nedenlerle 2017 Ocak ile Kasım ayları arasında Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getirilen 9 bin 915 sokak hayvanının tedavi ve bakımlarını gerçekleştirdi. Karşılıklı yapılan sözleşmelerle 311 hayvanın sahiplendirildiği 11 aylık çalışmalarda ayrıca bakımı ve tedavisi tamamlanan 604 sokak hayvanı yasa gereği tekrar alındıkları ortama küpeleri takılarak geri bırakıldı.

Adıyaman’da 3 ayda 707 sokak hayvanı tedavi edildi

Adıyaman Belediyesi sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik yaptığı çalışmalar neticesinde son üç ayda 707 müdahalede bulunup, 53'ünü sahiplendirdi.