Etiketler

Elazığ tarım ve hayvancılıkta liderliğe oynuyor!

Elazığ Türkiye ve Dünyada Tarım ve Hayvancılıkta ne kadar söz sahibi… Karahan’dan önemli açıklamalar…

Elazığ söz sahibi olacak! 5 yılda 14 bin 400 kilogram koza hasat yapılabilecek

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) bünyesinde kurulan İpek Böcekçiliği Yetiştiriciliği İcra Komitesi, çalışmalarıyla kentin ipek böcekçiliği üretiminde Türkiye'de söz sahibi olmasını hedefliyor.

Kick boksta söz sahibi Elazığ

1990'lı yıllarda kick boks ile tanışan Elazığ'da, şu ana kadar binlerce sporcu yetişirken, şu anda Milli takımlar başantrenörü Abdullah Alan nezaretinde, çok sayıda sporcuda Elazığ'ı hem ülke içinde hem de ülke dışında temsil ederek, önemli başarılara imza atmaya devam ediyor.

'Kadınlar her alanda söz sahibi olacak'

AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, bu kapsamda Elazığ Belediyesi Kadın Yaşam Merkezini ziyaret ederek kadınlarla bir araya geldi.

Erzincan örtü altı sebze yetiştiriciliğinde bölgesinde söz sahibi olacak

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün; Erzincan'da Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliğinin çalışmalar hakkında değerlendirme toplantısı, İl Müdürü Murat Şahin Başkanlığında TKDK İl Koordinatörlüğü toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, TKDK Erzincan İl Koordinatörü Metin Bektaş, STK temsilcileri, sera yatırımcıları, özel sektör temsilcileri bir araya gelerek Erzincan'da örtü altı sebze yetiştiriciliğinin dünü, bugünü ve yarını ile mevcut sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.

‘Söz kadının’ programı düzenlendi

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi organizasyonunda kadınların yerel yönetimlerde söz sahibi olmaları ve kente dair görüş alışverişinde bulunmaları amacıyla 'Söz Kadının' programı düzenlendi.

Yerel politikalarda gençler daha çok söz sahibi olacak

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne üye gençler Söz Gençlerin programı kapsamında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ın konuğu oldu.

Avrupa’nın en büyük tesisi Erzurum’a yapılıyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin hayvancılık sektörüne doping etkisi yapacak yatırımı olan 'Canlı Hayvan Borsası'nın inşaatı sürüyor. Avrupa'nın önde gelen tesislerinden biri olacak dev yatırımla birlikte kentin et sektöründe söz sahibi olacağını belirten Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Büyükbaş hayvan varlığıyla tartışmasız bir yere sahip olan Erzurum'u et de kalite ve ucuzluğun tek adresi yapacağız dedi. Türkiye'de hayvancılık sektöründe çok önemli bir yere sahip olan ancak Canlı Hayvan Borsası olmaması nedeniyle hayvan varlığını düşük bedellerle Batı'ya pazarlayan Erzurum, grafiklere yansıyan bu kötü gidişattan kurtuluyor. Kentteki hayvancılık potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesi için Başkan Mehmet Sekmen'in üzerinde itinayla durduğu ve Erzurum-Pasinler Karayolu'nun 20'nci kilometresinde yapımı süren 'Canlı Hayvan Borsası'nın sektöre doping etkisi yapması bekleniyor.

MHP İl Başkanı Avşar:

MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar, MHP Türkiye'nin geleceğinde pay ve söz sahibi olacağız dedi.

DÜ’de 4. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi başladı

Dicle Üniversitesinde (DÜ) gerçekleştirilen 4. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresinde konuşan Rektör Prof. Dr. Talip Gül, tıp öğrencilerine seslenerek, İleride Türkiye'nin yeni Aziz Sancar'ları siz olun. Uluslararası alanlarda söz sahibi siz olun, eminim hepiniz buna aday birer öğrencisiniz dedi.

Kahramanmaraş’ta doğdu dünya pazarına açıldı

Türkiye'nin en büyük denim üreticilerinden Şirikçioğlu Mensucat'ın hedefi dünya pazarında da söz sahibi olmak. 8 ülkede temsilciliği olan Şirikçioğlu, Türk kumaşını 35 ülkeye ihraç ediyor. Şirikçioğlu Mensucat Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Şirikçi, hedeflerinin dünya pazarında söz sahibi firmalar arasında yer almak olduğunu söyledi.

AK Eğitim Seferberliği Diyarbakır’a sıçradı

Fatih Erdoğan tarafından başlatılan 'kütüphanesiz ve 15 Temmuz köşesi olmayan okul kalmasın' projesi kapsamında Diyarbakır'da bir okulda kütüphane ve 15 Temmuz köşesi açıldı. Burada konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Elinde molotof ile değil, elinde el yapımı bomba ile değil elinde kitabı ile ve elinde kalemi ile değil Türkiye'de dünyada söz sahibi olacak nesiller yetiştirmek bizim öncelikli görevimiz olmalı dedi.

Çiğköftenin sahibi belli oldu

Türkiye'de çiğköfte sektöründe söz sahibi olan Adıyaman, çiğköftenin Adıyaman'a ait olduğunu coğrafi işaret ve marka tescili ile kanıtladı.

Başkan Bulutlar: ”Söz sahibi olan millettir”

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, periyodik aralıklarla gerçekleştirdiği istişare turlarına her gün bir yenisini ekliyor. Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Bizim hizmet anlayışımızı, ilçe sakinlerimizin talep ve beklentilerine göre şekillendiriyoruz. Vatandaşımızı dinlemeden, onların görüşlerini ve onaylarını almadan adım bile atmıyoruz dedi.

Erzincan Domates üretiminde söz sahibi olmaya başladı

Domates üretimi her geçen yıl artan Erzincan, ürettiği domatesle hem kendi ihtiyacını hem de yakın çevresinin ihtiyacını karşılar hale geldi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin, Domateste sebze deposu haline geldik. İnşallah bu bölgelerin ihtiyacını karşılayacak durumdayız. Diğer sebzelerde de özellikle biber salatalıkta da atılım içindeyiz dedi.

Başkan Sekmen’in isteği üzerine Erzurum’a yatırım yaptı

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in isteği üzerine kente yatırım yapan Ağrılı işadamı Erzurum'da ayakkabı fabrikası açtı. İşadamı Cevdet Yılmaz tarafından Organize Sanayi Bölgesi'nde açılan fabrika, kısa zamanda sektörün devleriyle yarışacak. 2 bin metrekare alan üzerine kurulan fabrika en son teknolojiyle dizayn edildi. Model üretimle başlayıp seri üretime geçen EKOSA Ayakkabı Fabrikası'nda her türlü modelde yazlık ve kışlık ayakkabı ile spor ayakkabılar imal ediyor. EKOSA Ayakkabı Fabrikası'nın sahibi Cevdet Yılmaz, Erzurum'da ürettiğimiz marka ürünlerle kısa zamanda sektörün dev isimleriyle yarışacağız dedi. İşadamı Yılmaz, şunları kaydetti: Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen Ağrı ilimize yaptığı gezide benim diğer işletmelerimi de görünce 'Erzurum'a da yatırım yapar mısın?' demişti. Biz de Başkanımızın ilgi, alaka ve isteği sonrası Dadaşlar diyarına yatırım yaptık. 1995'ten beri ayakkabı sektöründe yer alan şirketimiz Ağrı ve Erzurum sayesinde Doğu pazarında inşallah söz sahibi olacak. Erzurum'daki fabrikamızda ilerleyen aylarda inşallah 100 kişiyi daha istihdam edeceğiz. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen yatırımcı ve müteşebbisler için muhteşem bir fırsattır. Ben tüm yatırımcıları Erzurum'a yatırım yapmaya davet ediyorum.

Ev almanın tam zamanı

Emlak piyasasında Elazığ’da söz sahibi olan firmaların başında yer alan Emir Emlak yetkilisi Mehmet Bak, 'Konut arzının büyük oranda arttığı bu dönemde ev sahibi olma hayali kuranlar için konut sahibi olmanın tam zamanı' dedi.

Başkan Sekmen’e ‘Eğitime Destek’ Teşekkürü

AK Parti Oltu İlçe Başkanı Eftal Gülcü, İmam Hatipliler Platformu Başkanı Tekin Pınar, İmam Hatipliler Platformu Oltu Koordinatörü Ulvi Öztaş ve İmam Hatip Lisesi müdürleri, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i ziyaret etti. Heyet, Başkan Sekmen'e geçtiğimiz günlerde üniversiteye hazırlanan öğrenciler için dağıtımı gerçekleştirilen destek kitapları için teşekkür etti. Eğitime her zaman destek olunacağın ifade eden Sekmen, 'Geleceğimiz için eğitme destek vermek zorundayız' dedi. Sekmen, Gençler bizim geleceğimizdir. Biz öğrencilerimize her türlü desteği sağlıyoruz. Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize kaynak kitaplar dağıtıyoruz, inşa ettiğimiz Bilgi Evlerinde öğrencilerimiz için çalışma alanları oluşturuyoruz. Her şey bu ülkenin geleceği içindir. İstiyoruz ki bu şehrin çocukları en güzel üniversitelerde okusun. O gençler ülkenin yönetiminde söz sahibi olsun. Vatan severlikleriyle şehrimizi en güzel şekilde temsil etsin. Biz elimizden geldiğince bu desteklerimizi sürdüreceğiz. Ayrıca okullarımızın fiziki durumlarını da önemsiyoruz. Sorun olan okullarımıza hemen ekiplerimiz çalışma başlatıyor. Şuana kadar binlerce okulu onardık. Eğitimli toplumlar geleceğe ümit verir diye konuştu.

DES Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zülfikar Kotanlı:

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zülfikar Kotanlı, sendikaların siyaset üstü bir kurum olduğunu belirterek, Sendikalarda her görüşten ve her kesimden üye ve temsilciler bulunuyor. Fakat bir sendikanın herhangi bir partinin arka bahçesi, yan kuruluşu, eklentisi şeklinde görüntü vererek tayin terfi atamalarda söz sahibi olduğunu iddia ederek diğer sendikalardan nasıl üye kandırırım mayıs ayında sayımı nasıl çoğaltırım ve bu üyeler sayesinde hangi makamlara atanır ve yandaşlarıma atama yaptırırım gibi faaliyetler içinde bulunması doğru ve etik bir yaklaşım değildir. dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Evlatlarımızın iyi eğitim almasını istiyoruz"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz eğitimde yapılması gereken işlerin olduğunu belirterek, Gayemiz evlatlarımızı 21. yüzyıla daha iyi hazırlamak. Bizden sonraki nesiller, bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacaklar ve bunlar yurt dışındaki insanlarla rekabet edecekler. Bizim dönemden daha kaliteli bir eğitim almaları lazım, hem bilgi teknolojileri, hem sağlık hem de beslenme konusunda. Çünkü sağlam kafa sağlam vücutta bulunur dedi.

Öz: “Kadınlarımız Ak Parti ile siyasette hak ettiği yere geldi”

8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle Erzurum'da da yapılan etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, yayınladığı mesajda dünya kadınlar gününü kutladı. Türk tarihinin her safhasında kadının ayrı bir önemi olduğuna dikkat çeken İl Başkanı Mehmet Emin Öz, İslam dininde de kadına verilen değere vurgu yaptı. Peygamber Efendimizin Hadis-i şerifinde 'Cennet annelerin ayakları altındadır' sözlerinin dikkate alınması gerektiğini söyleyen Ak Parti İl Başkanı ÖZ açıklamasında şu görüşlere yer verdi. Fedakrlığı, sevecenliği, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sunan kadınlarımızı, ekonomik faaliyetler başta olmak üzere hayatın her alanında etkin bir şekilde görmek sevindiricidir. Medeni Kanun'un kabulü ve 1934 yılında seçme-seçilme hakkının birçok ülkeden önce tanınmasıyla, ülkemizde kadına verilen değer ortaya konulmuştur. Günümüzde kadınlar her alanda söz sahibidir ve başarılarını iş hayatında da göstermektedirler. Kadınlarımıza ne kadar çok fırsat sunabilir, pozitif ayrımcılığı en iyi şekilde uygulayabilirsek, millet olarak o oranda güç kazanırız. Kadınlara yönelik ayrımcı, dışlayıcı ve şiddet içeren uygulamalar sona erdirilebildiğinde, geleceğe daha da güvenle bakabiliriz. Ak Partinin kuruluşundan bu yana kadın hakları konusunda hassasiyeti herkesçe malumdur. Özellikle başörtüsü konusunda ki hürriyetlerin iadesi siyasi irademizin eseridir. Türkiye Cumhuriyetleri döneminde hiçbir siyasi örgütün kadınlara bizim kadar değer verdiğini söyleyemeyiz. Bunu tam anlamıyla sağlamak için de toplumun tüm kesimlerinin katkı sağlaması gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü yürekten kutluyorum.

Ak Gençlikten 28 Şubat açıklaması

AK Parti Erzurum Gençlik İl Başkanı Ömer Faruk Yarba, 28 Şubat nedeniyle bir basın bildirgesi yayınladı. Gençliğin 28 Şubat'ı asla unutmayacağını söyleyen Yarba, tarih önünde bu acı hadiseyi kınadıklarını ifade etti. Yarba yaptığı açıklamada şunları söyledi; 28 Şubat 1997 tarihinde gerçekleştirilen ve demokrasi tarihimize kara bir leke olarak damga vuran ihanet kararlarını gençlik olarak unutmayacağız. Seçilmiş hükümetin başbakanının zorla istifa ettirilmesiyle başlayan süreçte, bir çok sosyal haklarda kanunlar adı altında kısıtlanmış ve vakıf, dernek faaliyetleri kıskaca alınmıştır. Bu dönem içerisinde bir çok Müslüman, dinin gereklerini yerine getirdikleri için fişlenmiş ve zulüm görmüştür. Bunlarla birlikte ülke ekonomisi büyük bir bataklığa sürüklenerek, içinden çıkılmaz sorunların da başlangıcı olmuştur. Böylesi haksız muamelelerin yaşandığı 28 Şubat sürecini, gençlik olarak hiçbir zaman unutmayacağız. Yarınlarımıza daha emin adımlar atmak için, geçmişte yapılan zulümleri unutmayacağız. Bir daha 28 Şubatların yaşanmaması için 28 Şubat'ı unutmayacağız. Bin yıl sürecek dedikleri Post Modern Darbe, dönemin genç ve yiğitlerinin devlette söz sahibi olmalarıyla sona ermiştir. Milli iradenin ayaklar altına alındığı ve darbenin muhatabı olan Muhterem Hocamız Necmettin Erbakan'ın öğrencileri, bu vesayetleri tamamen bitirmiş ve milletin kararının ne demek olduğunu göstermiştir. 15 Temmuz hain girişimde de halkımızın gösterdiği kahramanlık destanı, milli iradenin ne denli bu insanların içine işlediğinin göstergesidir. Bu vesile ile ülkemizde 28 Şubat gibi kara bir günün bir daha yaşanmamasını diliyor, vefatının yıl dönümü nedeniyle Merhum Hocamız Necmettin Erbakan'a da Allah'tan rahmet diliyorum.

Anayasa değişikliği ile milleti siyasetin merkezine oturtuyoruz

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, anayasa değişikliği ile milleti siyasetin merkezine oturttuklarını belirterek, milleti daha fazla söz sahibi yaptıklarını kaydetti.

‘Elazığ badem üreticiliğinde söz sahibi olacak’

Keban Kaymakamlığı Keban Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından “Keban’da Badem ve Ceviz” çalıştayı düzenlendi.

Elazığ’ın Gururu Desen Mobilya

Türkiye’de mobilya sektöründe söz sahibi olan Desen Mobilya büyümeye devam ediyor. Tüm mobilya üretimini Elazığ’da yapan Desen Mobilya 40 yıldır mobilya sektöründe Türkiye’de söz sahibi bir firma.

Maden, Çileğine talep artıyor

Elazığ Ziraat Odası Başkanı İbrahim Hacıoğulları, Maden ilçesinde yetiştirilen çileğin tadı, aroması ve kalitesiyle yoğun talep gördüğünü belirterek, modern sistemlerin uygulanması halinde yörenin çilek üretiminde söz sahibi