Etiketler

Hafta sonu yapılması gereken müsabakalar ertelendi

Elazığ İl Spor Güvenlik Kurulu, yaşanan deprem sonrası Elazığ'da hafta sonu yapılması gereken müsabakaları erteledi.

Vali Baruş’tan gençlere spor tavsiyesi

Vali Aydın Baruş, amatör spor müsabakaları ile gençlik ve spor merkezlerindeki spor eğitimlerini takip etti. Baruş, gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak durması adına sporun önemine değindi.

Spor müsabakalarında çok önemli gelişme!

İçişleri Bakanlığı, spor müsabakalarında olası olayları önlemek için 81 il valiliğine güvenlik önlemlerini içeren bir genelge gönderdi.

Evkur Yeni Malatyasporlu 7 taraftara 1 yıl men cezası verildi

Süper Lig'in 27. haftasında Malatya'da oynanan Evkur Yeni Malatyaspor-Gençlerbirliği maçında kameralar tarafından tespit edilen 5 kişi ve sahaya giren 2 kişiye 1 yıl boyunca spor müsabakalarına giriş yasağı getirildi.

Menisküs yırtığı basit bir hareketle oluşabilir

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Hasan Güneş, çok fazla güç sarf edilen spor müsabakaları sonrası karşılaşılan menisküs yırtıklarının basit bir hareketle de ortaya çıkabildiğine dikkat çekerek, MR'ın en iyi tanı yöntemi olduğunu belirtti.

Cumhuriyet Kupası Okçuluk müsabakaları yapıldı

Erzincan'da Cumhuriyet Kupası Okçuluk il birinciliği müsabakaları yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 94. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Erzincan'da Cumhuriyet Kupası Okçuluk il birinciliği müsabakaları yapıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı kapsamında Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün koordinesinde organize edilen Cumhuriyet Kupası spor müsabakaları devam ediyor. Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 13 Şubat Şehir stadı içerisinde bulunan Okçuluk salonunda düzenlenen Cumhuriyet Kupası Okçuluk İl birinciliği müsabakalarına 30 sporcu katıldı. Sporcular attıkları isabetli oklar ile dikkatlerini üzerine çekerken müsabakada dereceye giren sporculara madalya verildi.

Madalya avcısı Atatürk Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi takımları, Üniversitelerarası spor müsabakaları 2016-2017 sezonunu 65 madalyayla tamamlayarak, Türkiye 1.'si oldu.

Erzurum’da sporda yeni bir heyecan: Doğu Tenis ligi başladı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile diğer paydaşların işbirliğinde düzenlenen Doğu Tenis Ligi, düzenlenen açılış töreniyle başladı. Olimpiyat Parkı Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen açılışta konuşan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak bir sloganla işe başlamıştık. 'Sporun ve sporcunun merkezi Erzurum' sloganıyla işe başlamıştık. Ve inanıyorum ki bu sloganın çerçevesinde yapmış olduğumuz spor faaliyetleriyle onun tam da içini dolduracak organizasyonları hayata geçiriyoruz dedi. Kıraç, Gerek tesis olarak gerekse spor müsabakalarının nevi çeşidi bakımından gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle Erzurum hakikaten sporun ve sporcunun merkezi olmaya devam ediyor diye konuştu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil de, Hükümet politikamız ve yerelde Büyükşehir Belediyemizin doğru yatırımları ve tesisleşmesi sonucu ilimize çok büyük sportif başarılar gelmiştir değerlendirmesini yaptı. Taşkesenligil, şöyle devam etti: Futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda Erzurum yaz sporlarıyla birlikte kış sporlarına da damgasını vurmuştur. Bunun için de Erzurum'un 2026 Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapacağı ve bundan da muvaffak olacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yine sportif başarılarının yanı sıra istatistiklerde kişi başı nüfus oranına göre sportif alanda en çok spor yapan iller arasındayız. Bunun içinde biz bir il olarak 50 bin dolayında lisanslı sporcuya sahibiz. Bu şunu gösteriyor Türkiye'de Erzurum ilk onlarda. Bugün burada yapacağımız faaliyetler bunlara bir ivme daha katıyor.

Vali Azizoğlu, başarılı sporcuları ödüllendirdi

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, uluslararası spor müsabakalarında dereceye giren sporcuları makamında ağırladı.

Başkan Atilla: “Sporcularımızın yanındayız”

Uluslararası spor müsabakalarında başarılar elde eden sporcuları makamında ağırlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, kente spor faaliyetlerinin artması için çalıştıklarını belirterek, Sporcularımızın yanındayız dedi.

15 Temmuz spor müsabakaları ödül töreni

Malatya'da 15 Temmuz Haftası nedeniyle düzenlenen atıcılık, atletizm, badminton, güreş, satranç, okçuluk, kick boks, masa tenisi, hentbol, futsal, tekvando ve yüzme branşlarında yapılan müsabakaların toplu ödül töreni gerçekleştirildi.

Başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi

Adıyaman'ın Kahta Kaymakamlığı tarafından spor müsabakalarında başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi.

Voleybol turnuvasının finalistleri belli oldu

Dicle Üniversitesi (DÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenen Fakülte/Yüksekokullar arası spor müsabakaları voleybol finalistleri belli oldu.

Akşemseddin İşitme Engelliler Ortaokulu erkek takımı Türkiye şampiyonu oldu

Akşemseddin İşitme Engelliler Ortaokulu erkek takımı, 2-3 Mart tarihleri arasında Adana'da yapılan İşitme Engelliler Spor Müsabakaları Türkiye Şampiyonası atletizm branşında 22 altın madalya alarak takım halinde Türkiye Şampiyonu oldu. Akşemseddin İşitme Engelliler Ortaokulu Şampiyonaya Atletizm, Basketbol ve Masa Tenisi branşlarında katıldı. Şampiyonanın erkek atletizm branşında Akşemseddin İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencileri 22 altın madalya alarak takım halinde Türkiye Şampiyonu olurken, kız atletizm takımı, disk atma ve gülle atma dallarında Türkiye 2.si, Erkek Basketbol takımı ise Türkiye 3.sü oldu. Şampiyonada başarılı olan öğrenciler düzenlenen törenle madalyalarını alırken, öğrencilerin tören sırasında bir hayli heyecanlı oldukları gözlendi.

Akçadağ Kaymakamı Demirhan başarılı sporcuları ağırladı

Akçadağ İlçe Kaymakamı Serdar Demirhan spor müsabakalarında başarılı olan öğrencileri kabul etti.

Ahmet Aytar Yıkım İşlemi Başladı

Şehrin 50 yıl boyunca spor müsabakaları başta olmak üzere çeşitli etkinliklerine ev sahipliği yapan Ahmet Aytar Spor Salonu'nda yıkım işlemi başladı.