Etiketler

Elazığ'da su kesintisi!

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre yarın şehrin belirli mahallelerinde su kesintisi yaşanacak.

TOKİ konutlarının su sorununu belediye çözüyor

TOKİ tarafından Güney Çevre Yolu üzerinde yapılan konutların içme suyu sorunu Elazığ Belediyesi tarafından çözülüyor.

Eker, Yeniköy Mahallesinin içme suyuna çözüm için girişim başlattı

Ak Parti Diyarbakır milletvekili Mehmet Mehdi Eker, Diyarbakır'ın Çüngüs ilçesi Yeniköy Mahallesinin su sorununu çözmek için girişim başlattı.

Susuzluktan 40 bine yakın hayvanla göç ettiler

Diyarbakır'ın Çermik ilçesine bağlı Örenkuyu'da susuzluk nedeniyle zor günler geçiren köylülerin yüzde 80'i çareyi 40 bine yakın hayvan ile birlikte Erzurum yaylalarına göç etmekte buldu. Köyde kalan bine yakın hayvan için de 10 gün yetecek su olduğunu dile getiren köylüler su sorununun çözülmesini istiyor.

Kayyum, ilçenin 50 yıllık su sorununu çözdü

Diyarbakır'ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, ilçenin 50 yıllık su sorununu bulduğu kuyularla çözdü. Yazıcı, kuyulardan çıkan suyu borularla köylere ulaştıracak.

Su sorunu yaşayan Arguvan’da sondaj çalışması

Arguvan Halpuzlular Kalkındırma ve Dayanışma Derneği tarafından kuraklık sorunu yaşayan Arguvan'da sondaj çalışması yapılacak.

100 yıllık su sorunu çözüldü

Sivas'ın Altınyayla ilçesinde yaklaşık 100 yıldır devam eden içme suyu sorunu, 3 yıldır devam eden sondaj çalışmalarının ardından çözüldü. İlçe halkı artık kaliteli içme suyuna kavuştu.

9 kırsal mahallenin içme suyu sorunu çözüldü

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, merkez ilçelere bağlı 9 kırsal mahallede suya erişemeyen vatandaşların su sorununu çözdü. Sözleşme bedeli 1 milyon 319 bin TL olan çalışma kapsamında 10 bin metre içme suyu şebekesi döşendi, depo inşa edildi, enerji nakil hatları kuruldu.

Çüngüş’te susuz köyler suya kavuştu

Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesine bağlı köylerde yıllardır su sorunu yaşayan köylüler ilçe belediyesinin çabalarıyla suya kavuştu.

Başkan Arslanca ilçelerdeki su sorununa dikkat çekti

AK Parti Diyarbakır İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşan Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca ilçede 2014 yılından beri yapılan bütün seçimlerden alınlarının akıyla çıktıklarını belirterek, Vekillerimiz buradayken işin detayına girmeden altını çizerek bir şey ifade etmek istiyorum; DİSKİ'de gerek Çüngüş ilçesi olsun, gerek diğer ilçeler olsun ciddi anlamda hizmette bir eksiklik var. Bu konuya el atılırsa çok memnun oluruz dedi.

Oluklu Grup İçme Suyu hattında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, Adıyaman'ın Kahta ilçesinde 27 köyün su sorunu giderecek olan Oluklu Grup İçme Suyu hattındaki çalışmaları yerinde inceledi.

Belediye Başkanı Kutlu su sorununa çare arıyor

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman'da mevsim şartlarından dolayı etkili olan su kesintisine çare aramak için Havşeri su kaynağında incelemelerde bulundu.

Su dilenen köy

Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Üçkuyu köyü, köy statüsüne kavuştuğu günden beri susuzlukla mücadele ediyor. 150 yıldır su sorunu aşılamayan köyde cenazeleri yıkamak için bile 8 kilometre uzaklıktaki köyden su taşınıyor.

Hani Kuyular Mahallesine su müjdesi

Diyarbakır'ın Hani İlçe Belediye Başkanı ve Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, Kuyular Mahallesinde yıllardır çözüm bulunamayan su sorununu çözmeyi başardı. Yapılan çalışmaların ardından mahalleye saniyede 4 buçuk litre su verilmeye başlandı.

İHA’nın haberi üzerine harekete geçildi

Sarıçiçek yaylasında su sıkıntısı yaşandığı iddiaları üzerine Gıda tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü harekete geçti. İddiaları inceleyen ekipler, yeraltı kaynaklarında çekilme nedeniyle yaşanan su sorunun çözümü için çalışma başlattı.

Çaytepe köyünde su sorunu

Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı 150 haneli Çaytepe köyünde yaşanan su sorunu nedeniyle, vatandaşların içme suyu ihtiyaçları ilçeden gönderilen su tankerleri ile karşılanıyor.

Cumhurbaşkanı talimat verdi, 70 yıllık susuzluk son bulacak

Sivas'ın Divriği ilçesinde 70 yıldır süre gelen su sorunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile başlayıp bitme aşamasına gelen proje ile son bulacak.

Tunceli’de, Esentepe mahallesinin su sorunu çözülüyor

Tunceli'de Esentepe mahallesinde yapımına başlanılan su deposu tamamlanıyor.

Atık sudan dolayı hayvanların telef olup, çocukların hastalandığı iddia edildi

Malatya'da yıllardır çözülemeyen Şahnahan Deresi'ndeki atık su sorunu vatandaşları canından bezdirdi. Bazı vatandaşlar atık su nedeniyle hayvanların telef olup, çocukların hastalandığını iddia etti.

Altınşehir’in içme suyu bağlantı çalışmaları tamamlandı

Adıyaman merkez Altınşehir Mahallesinde yaşanan su sorununu ortadan kaldırmak için sürdürülen bağlantı çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır’dan yatırımlar ve su ile ilgili açıklama

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, geçtiğimiz aylarda yaşanan su sorununun aşıldığını belirterek, Şuanda su konusunda sıkıntımız yok diyebilirim. Su depolarının doluluk oranında ve su potansiyelimizde bir sorun görünmüyor dedi.