Etiketler

Elazığ'da sünnet şöleni

Elazığ'da '41 Kere Maşallah' projesi kapsamında sünnet ettirilen çok sayıda çocuk, Mehteran eşliğinde bindirildikleri tırla şehir turu atarken, vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Besni Devlet Hastanesinde yaz mevsimi döneminde 700 çocuk sünnet edildi

Adıyaman'ın Besni ilçe merkezi ve köylerinde Besni Devlet Hastanesine müracaat eden 700 çocuğun sünneti ameliyathane ortamında gerçekleştirildi.

Kahta Devlet Hastanesinde 3 ayda 492 kişi sünnet edildi

Son 3 ayda Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kahta Devlet Hastanesi'nde 492 çocuk sünnet edildi.

Sünnet şöleninde geleneksel Akçadağ Pilavı ikram edildi

Akçadağ Belediyesi tarafından organize edilen ve gelen konuklara Akçadağ Pilavı'nın ikram edildiği toplu sünnet şöleni büyük ilgi gördü. İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik gerçekleştirilen şölenden bir hafta önce 31 çocuk Akçadağ Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Saim Berçin tarafından sünnet edildi. Katılımcılara yöresel olarak bilinen aşçı Menderes Teşdoğ'un hazırladığı Akçadağ Pilavı'nın ikram edildiği program, okutulan mevlidi şerif, ilahi grubunun eserleri ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Yunus Can'ın halk konseri ile sona erdi. Akçadağ Pilavı ikramı esnasında vatandaşların bu yöresel lezzetten mahrum kalmamak için bir bileriyle yarıştıkları gözlendi. Akçadağ Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen sünnet şölenine Belediye Başkan Yardımcıları Eyüp Işık ve Mehmet Ali Turan, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş, İlçe Jandarma Komutanı Halil Pehlivan,Akçadağ Kaymakamı Serdar Demirhan, Belediye Şube Müdürleri ve Personelleri, Akçadağ Devlet Hastanesi Müdürü Özkan Laz,Personel Müdürü Zeynep Ecem Coşkun, Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Saim Berçin ve Ziraat Odası Başkanı Süleyman Eser katıldılar.

Elazığ'da toplu sünnet töreni

Elazığ Belediyesi tarafından hazırlanan proje çerçevesinde 380 çocuk ücretsiz sünnet edildi.