Etiketler

Alagöz: “Okul binalarımızı kaliteli eğitim ile süsleyeceğiz”

Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, son yıllarda kaliteli okul binalarının yapıldığını ve kendilerinin görevinin ise yapılan bu okul binalarını kaliteli eğitim ile süslemek olduğunu kaydetti.

Engellilerden Başkan Atilla’ya ziyaret

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesindeki ahşap süsleme ve vitrai sanatı kursunda eğitmenlik yapan Mehmet Seven ile kursiyer Metin Selçuk, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'yı ziyaret etti.

Tavanda ki tarih çürüyor

Sivas'ta yaklaşık 2 asırlık olduğu tahmin edilen, tarihi köy odasının tavanındaki el işçiliği oymacılığı ile yapılan tavan süslemesi ve köy odası ilgisizlik ve bakımsızlık yüzünden çürüyor.

Elazığ rengârenk

Elazığ Belediyesi ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte rengârenk çiçeklerle, park ve bahçeleri süslemeyi sürdürüyor.

Elazığ mevsimlik bitkilerle süsleniyor

Havaların ısınmasıyla birlikte rengarenk çiçekler, park ve bahçeleri süslemeye devam ediyor. Elazığ Belediyesi tarafından, şehrin muhtelif caddeleri ile park ve dinlenme alanlarına 488 bin adet bitki dikimi gerçekleştirildi.

Oltu’nun ilk magnetleri buzdolaplarını süslemeye başladı

Oltu'nun ilk magnetleri buzdolaplarını süslemeye başladı.

Doğa Parkı ağaçlandırılıyor

Adıyaman'ın Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Gölbaşı Tabiat Parkını ağaçlarla süslemeye devam ediyor.

Başkan Özdemir’e Gölbaşı Anadolu Lisesinden tablo

Adıyaman'ın Gölbaşı Anadolu Lisesi Müdürü Veysel Bilen, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir'i ziyaret ederek Türk süsleme sanatlarından tezhip ve hat sanatı tablosu hediye etti.

Ali Korkut, Erzurum Özel Eğitim Uygulama Merkezini ziyaret etti

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı, Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Merkezi yöneticileri ile birlikte Erzurum Özel Eğitim Uygulama Merkezi'ni ziyaret etti. Özel Uygulama Merkezinde eğitim gören 47 engelli öğrenciyle vakit geçiren Başkan Korkut, insanları zaman zaman bu merkezlere giderek hayat dolu bu çocuklarla zaman geçirilmesi çağrısı yaptı. Ali Korkut, en çok fedakarlığı bu okullardaki öğretmenlerin yaptığını hatırlatarak Öğretmenlerimizin bu fedakarlığını ödülle süslemeyi düşünüyorum dedi.

Engelliler kurslara büyük ilgi gösteriyor

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Engelli Evinde açılan seramik, çini ve porselen süsleme kurslarını ziyaret etti.

Elazığlılar 23-27 Ekim tarihlerine dikkat!

Tahminlere göre 100 milyon dolar değerindeki 2 bin 200 ton altının yastık altında ekonomik faaliyetlerden yoksun bir şekilde muhafaza edildiğini belirten Ziraat Bankası Elazığ Bölge Yöneticisi Oktay Karademir, kabul edecekleri altının 22 ve 24 ayar olacağını, sadece üzerinde değerli ve değersiz taş ile altın olmayan süslemeler olanları kabul edemeyeceklerini söyledi.

Kalıcı makyaj eğitimi verildi

MALATYA(İHA) Malatya Berberler ve kuaförler odası tarafından, kalıcı makyaj eğitim semineri verildi. Etkinliğe aslen Malatyalı olan ünlü vücut süsleme ve saç tasarım sanatçısı Barış Selçuk, bayan kuaförlere kalıcı makyaj konusunda eğitim verdi.

Paça ustasından süslemeli "kelle" koleksiyonu

Kahramanmaraş'ta kelle paça çorba salonu işleten Remzi Ulaş, küçükbaş hayvanlardan oluşturduğu yaklaşık 150 adet kelle koleksiyonu müşterilerinin yoğun ilgisini çekiyor.

Av yasağının kalkmasıyla ağlar çekiliyor

Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesinde, Ceyhan Nehri üzerindeki Kandil Baraj Gölü'nde av yasağının kalkmasıyla birlikte tutulan balıklar, başta Karadeniz illeri olmak üzere birçok ev ve lokantalardaki sofraları süslemeye başladı.

Minik eller elma şekeri süsledi

Kahramanmaraş'te minikler, Elma Şekeri Yapım ve Süsleme Atölyesi ile lezzet ve eğlence dolu anlar yaşadı.

Yaz meyveleri tezgaha indi, fiyatlar el yakıyor

Yazın yaklaşmasıyla beraber, hem göze hem de mideye hitap eden yaz meyveleri tezgaha girmeye başladı. Karpuz, erik ve kayısı tezgahları süslemeye başlasa da, vatandaş pahalılıktan şikayetçi.

Meyve fiyatları normale dönüyor

İlkbaharla birlikte pazar tezgahlarını süslemeye başlayan, ancak yüksek fiyatları ile adeta yanına yaklaşılamayan meyve fiyatlarının yavay yavaş normala dönmeye başladı. Pazarcı Emin Özkaya, "Ülkemiz genelinde fiyatlar normale dönüyor. Meyve fiyatları şu anda ateş pahası olabilir. Ama ilerleyen zamanlarda fiyatlarda ciddi bir düşüş bekliyoruz" diye belirtti.

Elazığ her zamanki gibi tek ses tek yürek

Ankara'da yaşanan bombalı saldırı sonrası Elazığlılar, sosyal medyadan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'dan şehri Türk bayraklarıyla süslemesini istedi. Başkan Yanılmaz da kent merkezini tamamen Türk bayraklarıyla süslettirdi.