Etiketler

Uzman isim uyardı! 'Aşıya mutlaka gitmemiz lazım'

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, tam kapanma sürecinden sonra Covid-19 vakalarında yaşanan azalma sürecini ve salgının bundan sonra nasıl şekilleneceğini anlattı.

1 Haziran'da normalleşme adımları atılıyor!

17 günlük tam kapanma sonrasında 1 Haziran'da normalleşme adımlarının atılması için hazırlıklar yapılıyor.

Harput'a ziyaretçiler gelmeye başladı

Elazığ'ın turizminde göz bebeği konumunda yer alan medeniyetler beşiği tarihi Harput Mahallesi'nde, tam kapanma ve hafta sonu kısıtlamaları nedeniyle hafta içinde ziyaretçilerin gelmesiyle yoğunluk yaşanmaya başladı.

'Kademeli normalleşme' ile birlikte bankaların mesai saatleri yeniden değişti

Tam kapanma nedeniyle mesai saatlerini 10.00-16.00 arasına çeken bankalar, "kademeli normalleşme" ile birlikte çalışma saatlerini tekrar güncelledi. İşte bankaların güncel mesai saaatleri.

İşte yeni dönemde marketlerin mesai saatleri

17 günlük tam kapanma sürecinin bu sabah 05.00'da sona ermesiyle 'kademeli normalleşme'dönemi başladı.

Kademeli normalleşme bugün başladı!

Tüm Türkiye'de uygulanan 17 günlük tam kapanma dönemi bugün sona erdi.

Tüm gözler kabine toplantısında! Erdoğan müjde verecek

Tam kapanmanın sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında Kabine bugün bir araya gelecek.

Normalleşmenin detayları netleşti!

Türkiye, 17 Mayıs'ta tam kapanmadan çıkmayı beklerken, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından sonra kademeli normalleşme kararları için Kabine toplantısına çevrildi.

Sağlıkçılar zor anları anlattı...

Korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadelede en ön safta yer alan ve tam kapanmanın sürdüğü Ramazan Bayramı'nda da hastaların tedavisi için görev başında olan sağlık personelleri, hem zor süreci anlattı hem de herkesi tedbirler konusunda uyardı.

İhtiyaç sahiplerine tam kapanma yardımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında 2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi haneye yaklaşık 2,2 milyar lira destek verdiklerini açıkladı.

Tüm gözler haftaya toplanacak Kabine'de! Normalleşme için 3 aşama masada

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz' mesajının ardından yaz döneminde devreye sokulacak normalleşme planının da detayları netleşmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Otobüs seferlerine bayram düzenlemesi

Elazığ Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm ülkede uygulanan tam kapanma dönemi dolayısıyla Ramazan Bayramı'nda toplu ulaşım sefer saatlerinde düzenlemeye gitti.

Tam kapanma sonrası normalleşmenin detayları netleşmeye başladı!

17 günlük tam kapanmanın ardından başlaması beklenen normalleşmenin detayları belli olmaya başladı.

Jandarma, sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 ilde uygulanan 17 günlük tam kapanmada Elazığ'da sokak hayvanlarını yalnız bırakmayan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, belirlenen noktalara kaplarda yemek, su, süt ve et bıraktı.

Elazığ'da pazarlar kurulmaya başlandı

Elazığ'da koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında başlatılan 17 günlük tam kapanma döneminde kapalı olan semt pazarları kısıtlamanın 10'uncu gününde önlemler dahilinde 6 noktada açıldı.

250 gönüllüden mezarlıklarda vefa hizmeti

Elazığ'da Türk Kızılay'ın 250 gönüllüsü, Ramazan Bayramı'nı da kapsayan 17 günlük tam kapanma nedeniyle vatandaşların mezarlık ziyaretini yapamayacağı için mezarlıklara giderek hem dua etti, hem de kabirlerin bakım ve temizliğini gerçekleştirerek örnek bir çalışma yaptı.

Tam kapanma 19 Mayıs'a uzatılacak mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çarşamba gününe denk gelen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 17 Mayıs'a kadar uygulanacak olan tam kapanma süreciyle birleştirilip birleştirilmeyeceği sorusuna yanıt verdi.

1.100 TL'lik nakdi yardım ihtiyaç sahiplerine ödenmeye başlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında 1.100 TL tutarındaki nakdi yardımın ihtiyaç sahiplerine, konutlarında teslim edilmeye başlandığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığından ‘Tam Kapanma' konulu yeni yazı

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, 81 ilin Sağlık Müdürlüğüne 'Tam Kapanma Döneminde Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri' konulu bir yazı gönderdi.

Bankaların mesai saatleri değişti

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, bayram öncesi yapılacak emekli maaş ve ikramiyeleri ile diğer maaş/aylık/ücret ödemelerinin salgın kurallarına uyularak gerçekleştirilebilmesi için banka şubelerinin çalışma sürelerinin uzatılmasına ilişkin tavsiye kararı almıştı.

23. sahur halayı buruk geçti

Elazığ'da her sene coşkuyla kutlanan ve geleneksel hale gelen her Ramazan ayının 23. sahuru bu sene tam kapanmanın gölgesinde geçti.

Tam kapanmada çiftçinin izin kuyruğu!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında devam eden tam kapanma döneminde tarımsal faaliyetlerine devam etmek isteyen üreticiler, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıt için Tarım ve Orman Müdürlüğü önünde kuyruk oluşturdu.

Elazığ Valiliği alınan yeni kararları duyurdu

Elazığ İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından tam kapanma sürecinde uygulanacak olan tedbirlerle ilgili yeni kararlar alındı.

Diyanet'ten fitre açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Bozkurt, tam kapanma sürecinde muhtaçlara bizzat ulaşma imkanı kısıtlı olduğu için fitre veya zekatın internet bankacılığı üzerinden dijital ortamda ödenebileceğini belirtti.

Kapanmada marketlerde hangi ürünler satılacak?

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine 'Market Tedbirleri 'konulu genelge gönderdi.

İçişleri Bakanlığı, kafa karıştıran 3 konuya daha açıklık getirdi

İçişleri Bakanlığı, web sitesindeki tam kapanma süreci ile merak edilenler bölümüne yeni sorular ve yanıtlar ekledi. 3 konu başlığı altında veterinerlerin, tamir ve bakım ekiplerinin, optisyenlik müesseselerinin ve çiftçilerin kısıtlamadaki çalışma durumları ile ilgili bilgiler verildi.

17 günlük tam kapanma süreci uzayabilir

Artan korona vakaları sonrasında Türkiye genelinde 29 Nisan saat 19.00'da başlatılan ve 17 Mayıs günü saat 05.00'te sona erecek bir tam kapanma sürecine girildi.

İl Hıfzıssıhha Kurulundan yeni karar!

Elazığ Valisi Erkaya Yırık başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından tam kapanmayla ilgili yeni karar alındı.

Banka şube çalışma sürelerinde emekliler için düzenleme

Türkiye Bankalar Birliği , tam kapanma döneminde, banka şubelerinin daha uzun süre açık tutulabilecek şekilde emekli maaş ve ikramiyesi, diğer maaşlar, aylıklar ve ücretlerin salgın tedbirlerine uyulmak üzere yoğunluğun önüne geçilerek, daha güvenli ve kolay şekilde yapılabilmesini sağlamak amacıyla aldığı tavsiye kararını duyurdu.