Etiketler

Diyarbakır'da tarihi surlarda korkutan yangın

Diyarbakır'ın Sur ilçesini çevreleyen ve UNESCO'nun miras listesinde bulunan tarihi Surların üzerinde biriken otlar kimliği belirsiz kişilerce ateşe verildi. Korkulara neden olan yangını itfaiye ekipleri söndürdü.

(Düzeltme) Metrelerce yükseklikteki surlardan düşen baba ve oğlunun durumu ağır

Diyarbakır'da çıkılması yasak olan tarihi surlara çıkan baba ve oğlu, metrelerce yüksekten düşerek ağır yaralandı. Kazaya rağmen bazı vatandaşlar surlara çıkmaya devam etti.

Metrelerce yükseklikteki surlardan düşen baba ve kızının durumu ağır

Diyarbakır'da çıkılması yasak olan tarihi surlara çıkan baba ve kızı, metrelerce yüksekten düşerek ağır yaralandı. Kazaya rağmen bazı vatandaşlar surlara çıkmaya devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sur’u gezdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi programa katılmak amacıyla geldiği Diyarbakır'da, Sur ilçesini gezip tarihi surlardaki Keçi Burcu'na çıktı.

Diyarbakır’da tarih ‘dökülüyor’

UNESCO tarafından 2015 yılında Dünya Kültür Mirası listesine alınan Diyarbakır surları yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya. Tarihi surlardan düşen taşlar tehlike saçarken, Sur ilçesindeki hemen her surun dibine 'dikkat taş düşebilir geçmek yasaktır' levhaları asıldı .

Tarihi surlar yazı tahtasına döndü

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan tarihi Diyarbakır Surları yazı tahtasına döndü. Binlerce yıllık taşlar, aşk ilanları, sosyal mesajlar ve argo kelimeler içeren yazılarla doldu.

Sıcaktan bunalan vatandaşlar Surların gölgesinde serinliyor

Diyarbakır'da sıcaktan bunalan vatandaşlar tarihi surların gölgesine akın etti. Aileler çocuklarıyla birlikte yeşil alanda oturmayı tercih ederken kimi vatandaşların ağaç gölgelerinde uzanması ilginç görüntüler oluşturdu.

Tarihi surların üzerine yazılan yazılar yürek sızlatıyor

Diyarbakır'da binlerce yıllık tarihi surlarının üzerine yazılan yazılar tepkilere neden oluyor.

Gri surlar çiçeklerle renklendi

Diyarbakır'da tarihi surların çevresine Büyükşehir Belediyesince 16 bin çiçek dikildi. Gri surlar, çiçeklerle renklenirken, izlemeye doyumsuz bir manzara oluştu.

Sur çiçeklerle renklendi

Diyarbakır simgesi tarihi Surlar, baharın gelişiyle birlikte çiçeklerle renklendi. Vatandaşlar tarihin ve yeşilin buluştuğu parklarda güneşin tadını çıkardı.