Etiketler

Bisikletleriyle tarihi yerleri keşfediyorlar

Elazığ'da hayata geçirilen 'Elazığ'ı Bisikletle Tanı Projesi' kapsamında üniversite öğrencileri bisikletleriyle kentin tarihi yerlerini geziyor.

Öğrenciler Adıyaman’ın tarihi yerlerini geziyor

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Müzikal Okullar projesi kapsamında öğrenciler Adıyaman'ın tarihi ve turist yerlerini geziyor.

Yeni üniversitelilere Elazığ gezisi

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Elazığ İl Müdürlüğünce yeni kayıt yapan öğrencilerin üniversite hayatına adaptasyonu programı kapsamında kentin tarihi yerlerini tanıtma amacıyla gezi düzenledi.

Çin’den gelen ekip Adıyaman’da ki tarihi yerleri gezdi

Çin'den gelen yazar, televizyoncu ve müze uzmanlarından oluşan 10 kişilik ekip Adıyaman'ın tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Kur’an Kursu öğrencilerine tarihi gezi

Okulların yaz tatiline girmesi nedeniyle yaz tatilini çeşitli kurslara katılarak değerlendiren öğrenciler İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından tarihi yerler gezdirildi.

Gençler tarihi yerleri geziyor

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Malatya'nın tarihi ve kültürel mekanlarını tanıtmak ve bu anlamada bir bilinç oluşturmak için Malatya'nın çeşitli yerlerine günübirlik geziler düzenliyor.

Turizmin Oscar ödülü Diyarbakır’a

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (FIJET) tarafından verilen ve turizm sektörünün Oscar ödülü olarak adlandırılan Altın Elma Ödülü Diyarbakır'a verilecek. Konu ile ilgili bilgi veren Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği ve FIJET Türkiye Başkanı Delal Tahsin Atamdede, Tarihi yerlerin çok iyi korunmuş olması ve kültürünü bugüne kadar çok iyi muhafaza etmesinden dolayı yaptığımız toplantı neticesinde Diyarbakır'a Altın Elma Ödülünü verme kararı aldık dedi.

Eğil Kalesi’nin çevre düzenlenmesi çalışmaları başladı

Kentin en önemli tarihi yerlerinden biri olan Eğil Kalesi'nin turistik alanlarının daha görünür bir şekilde ortaya çıkarılması ve rahat gezilebilmesi için eksiklikleri tespit edip altyapı çalışmalarına başlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Eğil Kalesi Erişim ve Gezi Güzergah Yolu Çevre Düzenleme projesini hayata geçiriyor.

Öğrenciler Çermik’in tarihi yerlerini geziyor

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde öğrenciler, Milli Eğitim Müdürlüğünün, Tarihimizi öğreniyoruz projesi çerçevesinde ilçenin tarihi yerlerini geziyor.

Öğrencinin müze bahçesinde unuttuğu çanta bomba paniğine neden oldu

Sivas'a tarihi yerleri gezmek için gelen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tarih bölümü öğrencilerinin Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde unuttukları çanta bomba paniğine neden oldu

Japonya’dan Diyarbakır’a bisiklet yolculuğu

Japonyalı 31 yaşındaki medikal doktor Ichıro Sekıne, bisikleti ile dünyayı gezmeye karar verdi. Müslüman halkı çok sevdiği için yolculuğuna İran'dan başlayan Sekıne, buradaki yolculuğunu tamamladıktan sonra İstanbul'a gitti. 1 aydır Türkiye'de pedal çeviren Sekıne, Diyarbakır'ın tarihi yerlerini gezdikten sonra Erzurum'un yolunu tutacak.

Oltu’nun tarihi yerlerini gezdiler

Oltulu Turizmci Halim Zaimoğlu kültür gezisi kapsamında Bursa'dan 45 kişilik hac kafilesini Oltu'ya getirdi. Oltu'nun tarihi yerlerini ziyaret eden yerli turistler Oltu Kalesine hayran kaldı.

Harput Kalesi 24 saat koruma altında

Harput Kalesi'nin 24 saat koruma altında olduğunu belirten Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kazı Başkanı Doç. Dr. İsmail Aytaç, tarihi yerlerin kirletilmesinin suç olduğu ve bu konuda daha duyarlı olunması gerektiğini söyledi.

Yaz okulu öğrencileri tarihi mekanları geziyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan sosyal merkezler tarafından düzenlenen yaz okullarına gelen öğrenciler değişik konularda aldıkları eğitimin yanı sıra hem sosyalleşiyor hem de şehrin tarihi yerlerini gezerek güzel vakit geçiriyorlar.

Malatyalı Lise öğrencileri Çanakkale’yi gezdi

Battalgazi Belediyesinin organizasyonu ile öğrenciler ve belediye personeli Çanakkale'de tarihi yerleri gezdiler.

Defineciler tarihi yerleri talan ediyor

Bingöl'ün Genç ilçesindeki defineciler altın bulmak uğrana her yeri delik deşik edip mezarları ve tarihi yerleri talan ediyor.

309 köye ulaşılamıyor

Elazığ'da kar nedeniyle yolları kapanan 309 köye ulaşım sağlanamazken, kentin tarihi yerleri başta olmak üzere bir çok alana da görsel güzellik oluştu.

Palu Konağı'nın İnşasına Başlandı

Elazığ'ın Palu ilçesinde 'Tarih Paludur, Palu Tarihtir' projesi kapsamında tarihi yerlerin restore çalışmaları devam ederken, Palu Konağı'nın da inşasına başlandı.