Etiketler

Taşıt kredisi kampanyasına 2 marka daha dahil oldu

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın Otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Kampanyası'nda yer alan anlaşmalı otomotiv firmaları arasına Toyota ve Mercedes de katıldı.

Erzurumlu taşıt kredisinde ilk sırada

Erzurum Taşıt kredisinde 1, konut kredisinde, Diğer tüketici kredileri ve bireysel kredi kartları kullanım tutarı bakımından Malatya'nın ardından 2'inci sırayı aldı. FinTürk 2018 6'ıncı dönem verilerine göre, Bölge illeri içinde taşıt kredisinin en az tutarda kullanıldığı il Tunceli, konut kredisi kullanım tutarının en düşük olduğu il ise Ardahan olarak belirlendi.

Taşıt, Erzurumlunun ilk tercihi

FİNTÜRK 2018 3'üncü dönem verileri Erzurumlunun ekonomik tercihlerini de ortaya çıkardı. İlde tasarruflar konut ve taşıtta şekillendi. Erzurum Taşıt kredisi kullanımında birinci, konut kredisi kullanım hacmi bakımından ise 2'inci sırada yer aldı. İl kredili mevduat hesabı bölge illeri sıralamasında da 2'inci sıraya yerleşti.

Erzurum taşıtta 1, konutta 2’inci sırada

FİNTÜRK-12 bazında Doğu Anadolu Bölgesi illeri bireysel bankacılık verileri paylaşıldı. Erzurum taşıt kredisinde 1, konut ve diğer tüketici kredisinde de Malatya'nın ardından 2. sırada yer aldı. Erzurum'da kişi başına düşen kredi tutarı taşıt kredisinde 56 TL, konut kredisinde ise 1.1 bin TL olarak hesaplandı.