Etiketler

TÜBİTAK duyurdu! Personel alımı yapılacak

TÜBİTAK birimlerinde görev yapmak üzere 5 personel istihdam edilecek.

Diyarbakır’da sağlık çalışanlarından çocuklar için anlamlı kampanya

Diyarbakır'da görev yapan acil tıp teknisyenleri bölgede kışlık ayakkabıya muhtaç çocuklar için yardım kampanyası başlattı.

Bingöl’de "Geleceğin Mühendis ve Teknisyenlerini Yetiştiriyoruz" projesi

Bingöl'de Geleceğin Mühendis ve Teknisyenlerini Yetiştiriyoruz projesi tanıtıldı.

Fransa’dan bisikletiyle Erzincan’a geldi

Fransız Elektronik Teknisyeni David Ligouy, iklim değişikliği ve barışa dikkat çekmek için güneş enerji panelleri ile çalışan elektrikli üç tekerli trikeverde model bisikletle günde 100 kilometre pedal çevirerek Fransa'dan Erzincan'a geldi.

Atatürk’e benzeyen teknisyen dikkat çekiyor

Sivas'ta yaşayan ve bir lisede teknisyen olarak görev yapan 51 yaşındaki Muhittin Erol, Mustafa Kemal Atatürk'e benzerliğiyle dikkat çekiyor.

Öğrencilere yönelik ağız ve diş sağlığı eğitimi

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal'ın talimatıyla tam teçhizatlı ağız ve diş bakım aracı, diş hekimi, diş teknisyeni ve yardımcı personelle hizmet vermeye devam ediyor.

Sağlık Bakanı Demircan'dan 'personel alımı' açıklaması

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, '27 bin ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve teknisyeni alıyoruz. 9 binini aldık. 18 bininin de Maliye Bakanlığından izni çıktı.' dedi.

Doktorlar yüzde 10 yaşama şansı verdi, 51 günde ayağa kalktı

Diyarbakırlı elektrik teknisyeni Muhammed Raşit Kaçan, 6 ay önce arıza gidermek için çıktığı elektrik direğinde akıma kapılarak komaya girdi. Vücudunun yüzde 55'i yanan ve doktorların yüzde 10 yaşama şansı verdiği Kaçan, 25 gün sonra komadan çıktı ve 51'inci günün sonunda da hastaneden taburcu edildi. Taburcu olduktan sonra çalışamaz durumda olduğu için ailesinin ihtiyaçlarını karşılayamayan Kaçan, yetkililerden yardım bekliyor.

Acil Tıp Teknisyenleri Diyarbakır’da toplandı

Diyarbakır'da, Acil Tıp Teknisyenleri Haftası dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.

Ensarioğlu’ndan sağlık çalışanlarına ziyaret

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu ve sendika yöneticileri, 22-28 Mart Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenleri Haftası kapsamında pek çok zorluk içerisinde görevlerini fedakarca yerine getiren sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Ziyarette konuşan Ensarioğlu, sağlık çalışanlarına yıpranma payı hakkının verilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Tokur ATT’ler Gününü kutladı

Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Nejdet İrfan Tokur, 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (ATT) Gününü kutladı.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftası

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATTDER) Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü Timur Gök, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Erzincan da Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri

28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası münasebetiyle İl Afet ve Acil Durum Müdür Vekili Kadir Çelik ve beraberindeki Arama Kurtarma Teknisyenleri Erzincan Valisi Ali Arslantaş'ı ziyaret ettiler.

Isparta'da CASA tipi askeri uçak düştü: 3 şehit

Isparta'nın Yalvaç ilçesine bağlı Kırkbaş köyü kırsalında CASA tipi askeri uçak düştü. Vali Şehmus Günaydın, uçaktaki 2 pilot ve 1 teknisyenin şehit olduğunu açıkladı.

Yaralıya ilk müdahale tesadüfen geçen sağlıkçıdan geldi

Adıyaman'da motosiklet çarpması sonucu yaralanan küçük çocuğa ilk yardım müdahalesi tesadüfen yoldan geçen Acil Tıp Teknisyeni Gamze Kizir tarafından yapıldı.

Genç sağlık görevlisi kazada hayatını kaybetti

Sivas'ta hasta taşıyan ambulansla otomobilin çarpışması sonucu 23 yaşındaki Acil Tıp Teknisyeni Hüseyin Gürhan hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.

Dadaş Mucitten ‘Isıtıcı Filtre’ projesi

Dadaş Mucit olarak bilinen Erzurumlu elektrik teknisyeni Ebubekir Taşbaşı, dizel araçların donmaması için 'Isıtıcı Filtre' geliştirdi.

THY personel arıyor

THY personel alımı başvuru şartları neler merak ediliyor. THY personel arıyor. Türk Hava Yolları teknisyen arıyor. Türk Hava Yolları teknisyen başvuru şartları ile ilgili bilmeniz gerekenler haberimizde.

Otomobil şarampole uçtu, ölü ve yaralılar var

Elazığ-Malatya karayolunda otomobilin şarampole uçması sonucu acil tıp teknisyeni olduğu öğrenilen sürücü hayatını kaybederken, 2 aylık bebeğin de aralarında bulunduğu 4 kişi yaralandı.

İş garantili uçak bakım kursu

Kapadokya Meslek Yüksekokulu, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve İŞKUR Nevşehir İl Müdürlüğü işbirliği ileiş garantili Uçak Bakım Yardımcı Teknisyeni Kursu açılıyor.