Etiketler

Selçuk Öztürk: 'Bu hafta hep terapi yaptık'

TFF 2. Lig'de 6 hafta sonra kazanan Elazığspor'da Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, maça psikolog desteğiyle çıktıklarını söyledi.

Nehir bebek yaşama tutunmak için ilik nakli bekliyor

Elazığ’da 2 aydır kemoterapi tedavisi gören HLH hastası 6 aylık Nehir bebek uygun donörün bulunarak yapılacak ilik nakliye ile kurtulmayı bekliyor.

'Uzay Terapi' ile gelen sağlık

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) biriminde uygulanan Uzay Terapinin pek çok nörolojik hastalıkların tedavisinde başarılı sonuçlar verdiği bildirildi.

Halı dokumak, hastalığına terapi oldu

Elazığ'da kanser hastası olan 3 çocuk annesi Nurcan Gümüş, hastalığını terapi gibi gelen halı dokuma kursunda ilmik ilmik yeniyor, hayata da büyük bir heyecanla sarılıyor.

Sağlık Bakanı Koca’dan 'personel alımı' açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 29 bin 689 yeni sağlık çalışanının kamuda istihdam edilmesi sürecine ilişkin 'İlk etapta 6 bin 835’i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık memuru olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi kadrolarına toplam 12 bin personel alımı gerçekleştireceğiz' dedi.

Saç kırana karşı mezoterapi ile savaşın

Dermatoloji Uzmanı Doktor Fulya Tezel, saçkıranın kadın-erkek ayrım yapmadan herkeste görülebilen bir rahatsızlık olduğunu belirterek, İltihaplanan bölgedeki saçların dökülmesine sebep olur. Saçkıran nadiren olsa da tüm saçların dökülmesine sebep olabilir ancak genellikle bölge bölge saç dökülmesi şeklinde görülür. Bu rahatsızlık bağışıklık sistemi, stres, sinirsel etkenler ve genetik sebeplerden kaynaklanıyor olabilir ancak hiçbir belirtisi olmadan da ortaya çıkabilir ve görülmeye başladığı andan hemen sonra bir dermatoloğa görünmesi gerekmektedir dedi.

Necla Bak Beauty Center hafta sonu Park 23 AVM’de

Necla Bak Beauty Center 8-9 Aralık’ta Park 23 AVM'de stand açıyor.

Yatış pozisyonunuza dikkat

Fizyoterapist Gökhan Aygül, mide yanması, baş ağrısı, astım ve bunlar gibi birçok hastalığın ortaya çıkması ile uyku pozisyonunun ilişki içerisinde olduğunu belirtti.

Büyükşehir’den Dünya Engelliler Günü’nde anlamlı program

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Dünya Engelliler Günü'ne özel anlamlı bir program düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Engelli Birimi tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, AK Parti Erzurum İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ayşe Deniz Çelik ve yönetim kurulu üyeleri, Kent Konseyi Engelliler Meclisi, sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ve engelli vatandaşlar katıldı. Başkan Vekili Tavlaşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Çeşitli engellerine rağmen hayat mücadelesi veren, ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde yer alan engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız dedi. Her insan bir engelli adayıdır. İşte bu düşünceyi şiar edinip 'Aramızda hiçbir engel yok' diyerek vatandaşlarımızı meslek edindirme ve el sanatları kurslarıyla buluşturduk diyen Tavlaşoğlu, şunları kaydetti: İletişim seminerleri ve sportif faaliyetlerin yanı sıra çalışma hayatında yer almak isteyen engelli vatandaşlarımızın kamu ve özel sektörde istihdamına yardımcı olduk. Beyaz baston, işitme cihazı, akülü araç ve tekerlekli sandalye dağıtımı yaparak vatandaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Engelli Servis Aracımız, yavrularımızı okullarına, otistik engellilerimizi atlı terapiye, spor kurslarına ve hastanelere ücretsiz bir şekilde güvenle taşımaktadır. Hanımlara yönelik 'Ahşap Yakma sanatı' ve 'Çeyiz Ürünleri Hazırlama Sanatı' kurslarıyla kadınların ekonomik özgürlüklerini elde etmelerine katkıda bulunuyoruz. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda Erzurum'da hizmete açılan Akülü Araç Bakım ve Onarım Servisi, ülkemizin ender şehirlerinde bulunmaktadır. Görüldüğü gibi sosyal, ekonomik ve kültürel içerikli proje ve faaliyetlerimizde sizlerin problemlerine çözüm üretmeye çalışıyoruz. Konuşmaların ardından konserler düzenlendi, tiyatro gösteri davetlilerin beğenisine sunuldu. Bu arada programda Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından hazırlanan Erzurum'un ilk engelli araştırma raporu davetlilerle paylaşıldı.

Aldatılma korkusuna EMDR terapisi

Yrd.Doç.Dr. Onur Okan Demirci, ayrılık ve aldatılma korkularının EMDR terapisi ile yenileceğini söyledi.

Aldatılma korkusuna EMDR terapisi

Yrd.Doç.Dr. Onur Okan Demirci, ayrılık ve aldatılma korkularının EMDR terapisi ile yenileceğini söyledi.

Atatürk Üniversitesinden "Grip olduğu öne sürülen bir hastaya kemoterapi uygulandı" iddialarına açıklama

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü, Grip olduğu öne sürülen bir hastaya kemoterapi uygulandı başlıklı haberlere ilişkin açıklama yaptı. Haberin asılsız olduğu belirtilen açıklamada, Hastaya yapılan tedavide bir hata olmadığı açıktır. Hasta şifa ile hastanemizden taburcu edilmiştir denildi.

Cildinizin yaşlanmasına ozon terapi ile dur diyin

Dr. Sevgi Ekiyor, ozon terapisinin bir çok derde deva olduğunu söyledi.

Oksijen terapisi ile ölü hücrelerden kurtulun

Dr. Fulya Tezel, oksijen terapisi ile ölü hücrelerden kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

Göğüs ve sırt ağrısı çekenler dikkat

Uzman Fizyoterapist Gökhan Aygül, göğüs ve sırt ağrısı çekenler için uyarılarda bulundu.

Hayali modacı olmaktı, kanser hastalığı okulundan etti

Diyarbakırlı 17 yaşındaki Hatice Yıldırım, henüz 13 yaşındayken karnında tümör tespit edildi. Hastalığı nedeniyle okulunu yarıda bırakmak zorunda kalan Hatice'nin, gördüğü kemoterapi ve ışın tedavisi nedeniyle saçları döküldü. Genç kızlık hayallerini bir köşeye bırakan Hatice, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Emzirmede yanlış pozisyona dikkat

Uzman Fizyoterapist Gökhan Aygül, emzirmede yanlış pozisyona dikkat çekerek, Bebekleri kundağa sarmak, yanlış taşımak, emzirmede yanlış pozisyon ve bazı hareketlere zorlamak kalça çıkığı açısından çok risklidir. dedi.

PRP ve mezoterapi uygulamalarında yan etkilere dikkat

Dermatoloji Uzmanı Doktor Fulya Tezel, PRP ve mezoterapi uygulamalarında yan etkilere dikkat çekti.

Hamilelikte duruş bozukluklarına dikkat

Uzman Fizyoterapist Gökhan Aygül, gebelikte vücutta pek çok değişiklik yaşandığını belirterek, Hamilelerin karşılaşacağı fiziksel problemlerin başında duruş bozukluğu geliyor dedi.

Thulium lazer sayesinde parlak ve gergin cilt

Dr.Sevgi Ekiyor, Thulium lazer sayesinde parlak ve gergin ciltlere kavuşulabileceğini belirtti. Ekiyor, Babyface olarak anılan işlemde thilyum lazerle yapılmaktadır. Tek seans yüzde 60 yapılıp 2 en fazla 3 seans uygulanmaktadır. Babyface yani cilt parlatma gerginleştirme ve mezoterapi ilaçlarını yüzeyden cilde emdirme seansları 4-6 seans yapılmaktadır dedi.

Ozon terapi birçok derde deva oluyor

Dr. Sevgi Ekiyor, ozon terapisinin bir çok derde deva olduğunu söyledi.

Tatilde lenfödem hastalarını bekleyen büyük tehlike

Lenfatik dolaşımın doğuştan veya sonradan gelişen nedenlerle bozulması sonucu, proteinden zengin sıvının birikimi olarak tanımlanabildiğini belirten Uzman Fizyoterapist Gökhan Aygül, tatilde artan sıcaklıklardan dolayı ödem olan bölgenin daha da fazla şişebileceğini ve çeşitli sıkıntıların açığa çıkabileceğini söyledi.

Yalnızlık antidepresan kullanmaya itiyor

Psikiyatrist Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, yalnızlığın antidepresan kullanmaya ittiğini söyledi.

Gece sık sık uyanmanın 20 nedeni

Uykuya dalma sorunu, erken uyanma, geç uyanma gibi gece uyanmaları da önemli bir sorun olduğunu belirten Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd.Doç.Dr. Rıdvan Üney, sık sık uyanmanın nedenleri ile ilgili bilgiler verdi.

Rahat doğum için 15 öneri

Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd.Doç.Dr. Rıdvan Üney, rahat bir doğum için, iyi geçen bir hamilelik sürecinin önemli olduğunu söyledi.

Terapi evliliği kurtarabilir

Yetişkin ve çiftler üzerine çalışmalar yapan Uzman Psikolog Sadık Sun, boşanma aşamasındaki evliliklerde uzman bir kişiden evlilik terapisi alınmasıyla çiftlerin arasındaki sorunun çözülebileceğini ve evliliğin kurtarılabileceğini ifade etti.

Prof. Dr. Fışıloğlu’ndan genç psikologlara eğitim

Aile terapisi alanında çalışmalar yürüten Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu, Diyarbakır'da genç psikologlara eğitim verdi.

Öğrenciler hem eğleniyor hem öğreniyor

Diyarbakır'ın Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, özel öğrenme güçlüğü çeken çocukları için anlamlı bir proje başlattı. At ile terapi merkezinde eğitim gören çocuklar hem eğleniyor hem de sevgi, dostluk ve barış gibi kavramları öğreniyor.

TJK, Elazığ'da atla terapi merkezi açtı

Elazığ'da, Türkiye Jokey Kulübü'nün (TJK) atla terapi merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Psikiyatri hastalarına uğraşı terapisi

Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Şehir Hastanesi'nde yatan psikiyatri hastalarınca 'uğraşı terapileri' sonucu hazırlanan el sanatları sergisi açıldı.