Etiketler

18 yaşındaki Berkay, dışarı çıkar çıkmaz işinin başına geçti

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Elazığ'da bugün geçici süreliğine izin verilerek sokağa çıkan ve kuaförde kalfa olarak çalışan 18 yaşındaki Berkay Demir, dışarı çıkar çıkmaz işinin başına dönerek müşterilerini tıraş etti.

Libya ile askeri iş birliği mutabakatı TBMM'den geçti

Türkiye ile Libya arasında güvenlik ve askeri iş birliği mutabakat muhtırasının onaylanmasına ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

5 Bin TL fatura kesilen vatandaşın yardımına KDK koştu

Hatay’dan Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvuran vatandaş elektrik dağıtım şirketinin kendisine bilgi vermeksizin elektrik sayacını söktüğünü söyleyerek şikâyetçi oldu. Vatandaş, sayaç sökümünün ardından sayaçla oynayarak kaçak elektrik kullandığı iftirasıyla kendisine ceza kesildiğini ve 5 bin 812 liralık fatura çıkarıldığını söyledi.

Elazığlı heykeltıraş bir aşk hikayesini ölümsüzleştirdi

Yaptığı eserlerle büyük beğeni toplayan Elazığ Ağın doğumlu heykeltıraş, seramik sanatçısı Emrullah Güler aynı yastıkta geçen 60 yıllık bir aşk hikayesini ölümsüzleştirdi.

Dışı servis aracı içi kuaför salonu

Gaziantep’te berber olan Ahmet Adıgüzel, bir ay önce kuaför salonuna çevirdiği servis aracı ile müşterilerinin ayağına gidip, müşterilerini tıraş ediyor.

Çelik kasa hırsızlığı zanlıları adliyeye sevk edildi

Erzurum'da, bir dinlenme tesisinden içi para dolu çelik kasa çalan 8 şüphelinin, kullandıkları otomobilin plakasını tıraş köpüğüyle kapattığı ortaya çıktı. Jandarma ekipleri tarafından yakalanan 5 zanlı adliyeye sevk edildi.

Köy okullarında okuyan öğrencilerin tıraş keyfi

Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası, sosyal bir projeye destek vererek köylerdeki ilkokul öğrencilerini ücretsiz tıraş ettirdi.

Tuncelili 2 çocuk annesi, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’a şiir yazdı

Tunceli'de yaşayan 2 çocuk annesi ilkokul mezunu Gülcan Hurma, teröristler tarafından şehit edilen Necmettin Yılmaz öğretmenin hatırasına şiir yazıp, okudu.

Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş oldu

Elbistan Belediye Meclisi, olağanüstü yaptığı toplantıda İçişleri Bakanlığı'nca hakkında yürütülen soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırılan Belediye Başkanı Durmuş Küçük'ün yerine başkan vekili olarak Ahmet Tıraş'ı seçti.

Heykeltıraş Murat Alınak’tan İdlip için ateşkes çağrısı!

Geçmiş yıllarda Orta Doğunun en büyük insan hakları anıtını icra eden Heykeltıraş Murat Alınak, son günlerde Suriye'nin İdlip kentine yapılan saldırıları kınayarak bu savaşın derhal durdurularak, ateşkesin sağlanması ve burada yaşayan 3,5 milyon masum sivilin can ve mal güvenliğinin koruma altına alınması için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Avrupa Birliği ve NATO birliklerine çağrıda bulundu.

Heykeltıraş Murat Alınak:

Kudüs'ün fatihi Sultan Selahaddin Eyyubi ve Ahmedi Hani büstlerini icra eden Heykeltıraş Murat Alınak, Hakkri ve Ağrı da Selahaddin Eyyubi ve Ahmedi Hani isimlerinin bulunduğu devlet kurumlarına mevcut büstlerin değerlendirilmeye alınması için başvuruda bulunduğunu dile getirdi.

Dolarını bozdurana 3 tıraş bedava

Bingöl'de bir erkek berberi, 250 dolarını bozdurup makbuzla gelen müşterisini 3 kez ücretsiz tıraş edeceğini açıklayan bir kampanya başlattı.

ABD'ye tepki için, Amerikan tıraşını yasakladı

Elazığ'da bir kuaför, ABD'ye tepki olarak Amerikan olarak bilinen saç tıraşını iş yerinde yasakladı.

(Özel) Canlı müzik eşliğinde tıraş keyfi

Kahramanmaraş'ta bir berber, canlı müzik eşliğinde müşterilerine tıraş hizmeti vermeye başladı.

Kitap okuyup özetini çıkarana berberden ücretsiz tıraş

Diyarbakır'da kitap okumayı yaygınlaştırmak isteyen berber, ilginç bir kampanya başlattı. Kitap okuyup özetini çıkaranları ücretsiz tıraş eden berber amacının kitap okumayı yaygınlaştırmak olduğunu söyledi.

’Acılarımın Abidesi’ sergisi açıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Suriyeli heykeltıraş Akram Saffan'ın 'Acılarımın Abidesi' adını verdiği ve Suriye'deki iç savaş nedeniyle ülkesinden ayrılmak zorunda kalan insanların durumunu anlattığı kişisel sergisini Kent Müzesi'nde sanatseverlerle buluşturdu.

Saç ekiminde tıraşsız saç ekimi

Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, saç ekiminde tıraşsız saç ekiminin mevcut olduğunu söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım Diyarbakır’da (2)

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'da düzenlenen Büyük Kudüs Mitinginde Filistinlilere kurşun yağdıran İsrail ve destekçilerine sert çıktı. Yıldırım, Filistin'in Türkiye'nin de meselesi olduğunu belirterek, Savunmasız Filistinli kardeşlerimiz İsrail askerlerinin kurşunlarıyla şehit oldular. ABD ve İsrail bu alçakça saldırıyı sadece seyretti. Ey yeryüzünün vicdansız zorbaları yazıklar olsun size, yuh olsun size. Ey mukaddesat bilmeyen, peygamber hatırası dinlemeyen zalimler, biliniz ki zulüm ile abad olunmaz dedi.

Öğrencilere 23 Nisan hediyesi

Sivas Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ve Sivas Etkin Anadolu Kadınlar Derneği 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla Uzuntepe İlkokulu ve Ortaokulu'ndaki çocukları tıraş ettirerek çeşitli hediyeler verdi.

Heykeltıraş Murat Alınak: “Suriye barışı için ortak idolünüz Selahaddin Eyyubi olsun”

Heykeltıraş Murat Alınak, Suriye ve Orta Doğu'da kalıcı bir barışın sağlanması için dünya liderlerine seslenerek, Suriye barışı için ortak idolünüz Selahaddin Eyyubi olsun dedi.

3. Dünya Savaşı tehlikesi için yaptığı eser ile Trump ve Putin’e çağrıda bulundu!

Geçmiş yıllarda İnsan Hakları Anıtını icra eden, aynı zamanda Hiroşima, Negazaki ve Halepçe için anıt tasarımlarını gerçekleştiren Heykeltıraş Murat Alınak, son zamanlarda Suriye'de kimyasal silah saldırısı iddiası sonucu onlarca insanın hayatını kaybetmesinin büyük bir insanlık suçu olduğunu dile getirerek, saldırıyı gerçekleştirenleri kınadı.

Saçları tıraş etmeden saç ekimi mümkün

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en büyük endişesinin saçın tıraş edilmesi olduğunu belirten Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, saç ekimi yapılırken saç tıraşı olunmasına gerek kalmadığını söyledi.

Kayapınar’da 52 adet Z kütüphanenin açılışı yapıldı

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde 52 okulda gerçekleştirilen Z kütüphanenin açılışı yapıldı. Müzik, resim ve heykeltıraş kurslarının yer aldığı kütüphanelerin faaliyete girmesiyle Kayapınar, Türkiye'nin en çok Z kütüphanesine sahip ilçesi konumuna geldi.

Öz’den 28 Şubat açıklaması

AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, 28 Şubat 1997 darbe muhtırası ile ilgili açıklama yaptı.

Deligöz postmodern darbe hakkında konuştu

AK Parti Erzurum Milletvekili ve Milli Güvenlik Akademisi 59. Dönem mezunu Orhan Deligöz, Türkiye tarihine postmodern darbe olarak geçen ve vicdanlarda derin izler bırakan 28 Şubat hakkında Kadınlarımızın sırf başörtülü oldukları için okullara sokulmadığı, var olan toplumsal düzeni korku ve tehlike geliyor iftirasıyla karalamaya çalışılan bir tarihtir 28 Şubat. O günlerin karanlık sayfaları AK Parti sayesinde aydınlatıldı. Şimdi bu tarihi daha iyi yorumluyor ve FETÖ terör örgütünün 28 Şubatta nasıl aktif rol aldığını idrak ediyoruz. Şöyle ki, 254 kişinin müebbet hapis cezası aldığı 28 Şubat sürecinde, kararların çoğunda FETÖ'cü hkim ve savcıların imzası yer aldı. Bu tarihlerde okullarına girmek isteyen başörtülü öğrenciler adeta terörist muamelesi gördü ve binlercesi gözaltına alındı. Çoğu üniversitede günümüz adıyla mobbing uygulaması yapıldı. Batı, doğu demeden sürekli yapılan baskılar sonucu çoğu öğrencimiz okulunu, çoğu akademisyenimiz üniversitesini, çoğu devlet memuru kardeşimiz ise işini bırakmak zorunda kalmıştı dedi.

Sur ve Yenişehir belediyelerinden güvenlik güçlerine ‘powerbank’

Diyarbakır'ın Sur ve Yenişehir belediyeleri, Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli güvenlik güçlerine üzerlerinde Zeytindalı hatırası ve Vatan size minnettardır yazıları bastırılan powerbank gönderdi.

Afrin’deki Mehmetçiklerin ailelerine ücretsiz tıraş

Erzurum'da kuaförlük yapan Tolga Gürbüz ve Ferit Teper iş yerlerine astıkları pankartla Afrin'deki askerlerin ailelerini ücretsiz tıraş edeceklerini duyurdu.

Heykeltıraş Murat Alınak, Ortadoğu’da savaşların acilen durdurulması için Birleşmiş Milletlere ve NATO’ya çağrıda bulundu

Geçmiş yıllarda Ortadoğu'nun en büyük İnsan Hakları Anıtını icra eden ve aynı zamanda sanatsal alanlarında şimdiye kadar yayınlanmış birçok makalesi ve birçok sanatsal çalışmaları bulunan heykeltıraş Murat Alınak, Ortadoğu'da savaşların acilen durdurulması için Birleşmiş Milletlere ve NATO'ya çağrıda bulundu.

Çifte minarenin minyatürüne paha biçilemiyor

Sivas'ta üç genç heykeltıraş, üç ayda tamamladıkları 750 yıllık çifte minarenin kilden yaptıkları minyatürünü, teklif edilen yüksek fiyatlara rağmen satmıyor.

Kuş cıvıltıları arasında tıraş keyfi

Malatya bir berber, müşterilerini iş yerinde beslediği kuşların cıvıltıları arasında tıraş ediyor.