Etiketler

TOKİ'nin yapacağı evlere başvuracaklar dikkat! Yeni gelişme

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, dar gelirli vatandaşlara yönelik, ‘100 Bin Sosyal Konut Projesi’ kapsamında inşa ettirilecek konutlara başvurular, Dijital Türkiye Portalı (e-Devlet kapısı) üzerinden de yapılabilecek. TOKİ'ye 1 günde 17 bin 500 başvuru yapıldı.

Her yıl 100 bin kişiye konut! Erdoğan detayları açıklıyor

Son dakika haberi: Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasını sağlayacak ‘Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut’ projesi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi'nde tanıtılıyor

TOKİ konutlarına otobüs seferleri başladı

TOKİ tarafından Güney Çevre Yolu üzerinde inşa edilen konutlara otobüs seferleri başladı.

TOKİ'den ikinci indirim kampanyası

TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik ikinci indirim kampanyası 23 Eylül'de başlayacak.

Emekliye kira yardımı müjdesi

Kirada oturan emekli için iki destek gündemde. Talep hayata geçerse, TOKİ konutlarında emekli kontenjanı yüzde 50’ye çıkarılacak. Muhtaçlara her ay kira yardımı yapılacak.

TOKİ konutlarının su sorununu belediye çözüyor

TOKİ tarafından Güney Çevre Yolu üzerinde yapılan konutların içme suyu sorunu Elazığ Belediyesi tarafından çözülüyor.

TOKİ konutları için protokol imzalandı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın girişimleri ile Memur-Sen 3.Etap TOKİ konutları için protokol anlaşması imzalandığı bildirildi. 

TOKİ konutlarını ihtiyaç dışı kullananlar tahliye ediliyor

Malatya'da dar gelirli vatandaşlar için TOKİ tarafından yaptırılan 1+1 konutlarını ihtiyacı olmadığı halde kullanan ve evlerini kiraya verdiği tespit edilen vatandaşlar evlerinden tahliye ediliyor. Malatya Valiliği tarafından yapılan denetimler sonucu belirlenen vatandaşlardan TOKİ evleri geri alınarak kura çekiminde yer alan başka ihtiyaç sahiplerine verildi.

Milletvekili Aydın’dan TOKİ müjdesi

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile TOKİ tarafından Besni'de yapımı gerçekleştirilen ancak teslimi bir türlü yapılmayan TOKİ konutlarında mutlu sona gelindiğini vurguladı.

Başkan Barakazi: “Kaçak Yapıya İzin Yok”

Bingöl'de İnönü Mahallesi'ndeki TOKİ konutlarına ait arsa üzerinde bulunan işgaliye, Başkan Barakazi'nin talimatıyla yıkıldı.

(Düzeltme) TOKİ inşaatlarında kırlangıç molası bitti

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde kırlangıç yuvaları nedeniyle dış cephe çalışmalarına ara verilen TOKİ konutlarında çalışmalar kırlangıçların göç etmesi ile yeniden başladı.

TOKİ inşaatlarında kırlangıç molası bitti

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde kırlangıç yuvaları nedeniyle dış cephe çalışmalarına ara verilen TOKİ konutlarında çalışmalar kırlangıçların göç etmesi ile yeniden başladı.

TOKİ dar gelirli aileleri ev sahibi yaptı

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde dar gelirli 63 ailenin yaşamını süreceği TOKİ konutları kura ile belirlendi.

TOKİ kırlangıçların uçmasını bekliyor

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde kırlangıç yuvaları nedeniyle dış cephe çalışmalarına ara verilen TOKİ konutlarında çalışmanın başlaması için yumurtlayan kırlangıçların uçması bekleniyor.

Sivas’ta TOKİ konutlarının kuraları çekildi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Sivas merkezde inşa edilen 438 konutun kura çekimi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Kurada ev sahibi olmaya hak kazananlar büyük sevinç yaşadı.

Başkan Erdoğan’dan TOKİ açıklaması

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve TOKİ işbirliği ile Adıyaman'ın Besni'de yapımı gerçekleştirilen ancak teslimi yapılamayan TOKİ konutlarıyla alakalı AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Çelikhan ilçesinde TOKİ konutları kurayla hak sahiplerini buldu

Adıyaman'ın Çelikhan Kaymakamlığı ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) arasında imzalanan Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa edilerek yapımı tamamlanan 100 adet konut kura çekimi ile hak sahiplerini buldu.

TOKİ konutlarını kiraya verince haklarını kaybettiler

Tunceli'de, dar gelirliler için yaptırılan ancak hak sahiplerince kiraya verilen ya da amacına uygun kullanılmayan 47 TOKİ konutu, satış sözleşmesi feshedilerek 14'ü kiracı olan yeni hak sahiplerine verildi.

Diyarbakır’ın yeni yerleşim bölgelerinde içme suyu şebekesi döşeniyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, yerleşime açılan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Urfa Yolu TOKİ Konutları bölgelerinde Kent Geneli Kısmi İçme Suyu Şebekesi İnşaatı Yapım İşini sürdürüyor. Sözleşme bedeli 4 milyon 307 bin TL olan proje DİSKİ Genel Müdürlüğü özkaynakları ile hayata geçirdi.

Adıyaman Belediyesi TOKİ’de temizlik çalışması yaptı

Adıyaman Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bahçecik TOKİ Konutlarının bulunduğu alanda temizlik çalışması yaptı.

Hani’de TOKİ heyecanı

Diyarbakır'ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, belediyenin başvurusu üzerine ilçeye yapılacak 1. etap TOKİ konutları için zemin etüt çalışmalarına başlandığını belirterek, ardından proje çalışmalarının yürütüleceğini, kesin başvuru alımına ise yakın zamanda başlanacağını açıkladı.

Başkan Sekmen: “Konut mağdurlarına TOKİ tarafından yapılan dairelerin kura çekimi yapıldı, hayırlı olsun”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konut mağdurları için Yıldızkent'te yapılan toplu konutların kura çekiminin gerçekleştirildiğini ifade ederek, Yıldızkent TOKİ Konutları'nın kura çekimi yapıldı. Konut mağduru vatandaşlarımızın yeni evleri hayırlı ve uğurlu olsun dedi.

Hilalkent’in yeni parkları hizmete sunuldu

Erzurum Merkez Yakutiye Belediyesi tarafından Hilalkent semti Lise arkası ve TOKİ konutları önünde yapılan iki ayrı park düzenlemeleri tamamlanarak çevre sakinlerinin hizmetine sunuldu. Belediye Başkanı Ali Korkut, ailelerin rahat vakit geçireceği parklarda çocuklara yönelik aktiviteler ile fitnes aletlerinin yerleştirildiğini söyledi.

Yakutiye, açtığı yeni yolları asfaltladı

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, Hilalkent semtinde yol ve kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, semtte 12 bin metre kaldırım ve bordür çalışması yaparken, 7,5 km. uzunluğunda asfalt yol yaptı. Belediye Başkanı Ali Korkut, yapılaşmayla birlikte ortaya çıkan ihtiyaca cevap verdiklerini belirtti. Hilalkent Lisesi arkası ve TOKİ konutlarının bulunduğu bölgede yeni açılan yollarda asfalt çalışmaları sürüyor.

TOKİ konutlarının kura çekiliş tarihi belli oldu

Adıyaman'da TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 472 konutun hak sahiplerinin belirlenmesi için gerçekleşecek kura çekiminin tarihi açıklandı.

TOKİ konutlarının kura tarihi belli oldu

Besni Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile yapımı gerçekleştirilen konutların kura çekiliş tarihi belli oldu.

Fırtına Erzincan’da çatıları uçurdu

Erzincan'da etkili olan fırtına apartmanların çatılarını uçurdu. Doğu Anadolu Bölgesinde etkili olan ve hızı saatte 80-100 kilometreyi bulan kuvvetli rüzgar Erzincan'da apartmanların çatılarını uçurdu. Erzincan merkeze bağlı Kavakyolu Beldesinde bulunan TOKİ konutlarında çok sayıda apartmanın çatısı uçarak yere savruldu. O anlar amatör bir kamera tarafından saniye saniye görüntülendi. Bazı araçların zarar gördüğü olayda herhangi bir yaralanmanın yaşanmaması tek teselli oldu.

“Üniversite İçerisinden Geçen Bulvarda Çalışmalar Başladı”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmazın daha önce çalışmaların durma noktasına geldiği Çaydaçıra Mahallesi TOKİ konutları ile Mesire alanı girişi arasında kalan yolun kullanıma açılacağı...