Etiketler

Keban Belediyesi'nde toplu sözleşme sevinci

Keban Belediyesi ile Hizmet-İş arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Gölbaşı Belediyesi Hizmet-İş ile toplu sözleşme imzaladı

Adıyaman'ın Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ve Hizmet-İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Mahmut Doğan yapılan görüşmeler sonunda anlaşma sağlayarak toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Sivas Belediyesi’nde toplu sözleşme sevinci

Sivas Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında belediye işçilerini kapsayan iki yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Çemişgezek’te toplu sözleşme imzalandı

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde imzalanan protokolle işçilere yüz 10 zam yapılmasına karar verildiği bildirildi.

Tufanoğlu Erzincan’da teşkilat çalışması yaptı

Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, 4. Dönem Toplu Sözleşme sonrası hizmet kollarında elde edilen kazanımlar hakkında teşkilatı bilgilendirmek amacıyla Erzincan'ı ziyaret etti.

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım:

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, Hükümet ve Memur-Sen arasında imzalanan Toplu Sözleşme ile ilgili olarak, Kamu İşveren Heyetiyle ciddi kazanımlar elde ettiğimiz ve memurun yüzünü güldüren, konfederasyon ve bağlı sendikalarımızı sevindiren bir sözleşme imzaladık dedi.

Emekliye yılda 2 maaş ikramiye

Konfederasyonların toplu sözleşme masasına taşıdığı ikramiye talebi, SSK ve Bağ-Kur emeklilerini de heyecanlandırdı. TÜED’den ‘Memur emeklileriyle başlayıp, işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de yansıtılsın. Ramazan ve Kurban bayramlarında 1’er maaş ikramiye istiyoruz’ açıklaması geldi.

Emekliye 720 TL zam

Memurlar ve memur emeklileri toplu sözleşmede hükümetin teklifine kilitlendi. Memur-Sen’in talebi kabul görürse, en düşük emekli maaşı 2018’de 310, 2019’da 410 lira artacak.

DES Genel Başkanı Çelebi; “Toplu görüşmelerde zam oranı yıllık en az yüzde 30 olmalı”

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı İshak Çelebi, 2018 ve 2019 yıllarını kapsayan ve ağustos ayında başlayacak olan 4.toplu sözleşme pazarlığının geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda hezimet ile sonuçlanmaması gerektiğini söyledi. Çelebi, Toplu Sözleşme masasına oturacak sendika temsilcilerini dikkatli, memurun ve emeklisinin hakkını korumaya hükümeti de insaflı olmaya davet ediyorum dedi.

Memur-Sen toplu sözleşme taleplerini Devlet Personel Başkanlığına iletti

Toplu sözleşme sürecinin işleyiş ve teklifler hakkında açıklamalarda bulunan Memur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, 5 milyonu aşkın memuru ilgilendiren çok önemli bir süreci başlattıklarını ifade ederek sorumluluk bilinci içinde kalkınmadan pay almak istediklerini söyledi.

Sağlık-Sen, 2018-2019 dördüncü dönem toplu sözleşme taleplerini açıkladı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Diyarbakır Şube Müdürlüğü, 2018-2019 dördüncü dönem toplu sözleşmede yer almasını istedikleri maddeleri açıkladı.

Memurlar 3 Temmuz'u bekliyor

Toplu sözleşmeye göre, yılın ikinci yarısında yüzde 4 zam alacak devlet memurları ve emeklilerin gözü, enflasyon farkı için ilk 6 aylık enflasyonun belli olacağı 3 Temmuz Pazartesi gününe çevrildi.

Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Çalışkan DÜ Rektörü Gül ile sorunları görüştü

Disk/Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Genel-İş Sendikası Toplu Sözleşmeler Dairesi Başkanı M.Salih Doğrul ve Diyarbakır 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül'ü makamında ziyaret edip, üniversitede çalışan 1000'in üzerindeki Genel-İş Sendikası üyelerinin sorunları görüştü.

Sağlık-Sen toplu sözleşme çalıştayını Diyarbakır’da gerçekleştirdi

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen), toplu sözleşme çalıştaylarından ikincisini Diyarbakır'da gerçekleştirdi.

Eğitim Bir-Sen’in toplu sözleşme öncesi hazırladığı rapor açıklandı

Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şubesi tarafından alan çalışmaları ve istişare toplantıları sonucunda uzunca bir zamanda hazırlanan eğitim çalışanlarının sorunları ve çözüm önerileri raporundaki tespitler açıklandı.

Vatandaşa 3 müjdeli haber!

Referandum sonrası çalışma hayatında çok önemli düzenlemeler bir bir hayata geçiyor. Özel sektör çalışanları kıdem tazminatını garantiye alırken kamuda da toplu sözleşme ile kadro ve zamlar geliyor.

200 bin işçi için zam pazarlığı başlıyor

200 bine yakın işçinin gözü kulağı hükümette. Kamuda çalışan işçilerin maaş zammını belirleyecek toplu sözleşme görüşmeleri haftaya başlıyor. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay zam talebini açıkladı.

Eğitim-Bir- Sen 2 Nolu şubeden 2017 ağustos toplu sözleşme çalıştayı

2017 Ağustos ayında yapılacak olan toplu sözleşme öncesi sendika üyeleri Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Karataş'ın başkanlığında toplanarak eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolu çalışanlarının sorunları ve çözüm önerileri çalıştayını Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleştirdi. Öğretmenler komisyonu, eğitim yöneticileri komisyonu ve GİHS, YHS VE YHS çalışanları komisyonu olmak üzere üç ana başlık altında; mali haklar, sosyal haklar çalışma koşullarından kaynaklanan sorunlar eğitim kurumu türlerinden kaynaklı sorunlar 4/B statüsünden kaynaklanan sorunlar ve benzeri hususlarda çok detaylı ve titiz bir çalışmayla 15 er kişilik üç ayrı komisyon ile çalışmalarını tamamladı. Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Karataş yaptıkları çalıştayın çok yararlı olduğunu ve tutulan raporların dosya olarak Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezine gönderileceğini 81 ilden gelen çalıştay raporları doğrultusunda 2017 Ağustos Toplu Sözleşme Gündemine taşınacak hususların belirlenmesine katkı sağlayacağını söyledi.

Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz:

Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, işyeri temsilcileri toplantısında 5 milyonu aşkın kamu çalışanlarını ve emeklileri ilgilendiren ve Ağustos 2017'de yapılacak olan 4. dönem toplu sözleşme için çalışmaların başladığını söyledi.

Palandöken Belediyesinde toplu sözleşme sevinci

Palandöken Belediyesi ile Hizmet-İş sendikası arasında bir süredir devam eden Toplu-İş Sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı. 102 işçiyi kapsayan sözleşme Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ve Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal tarafından imzalandı.

Erzincan Belediyesi 128 işçisiyle toplu sözleşme imzaladı

Erzincan Belediyesi ile Hak İş'e bağlı Hizmet İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri tamamlanarak, imzalar atıldı.

Memurların beklediği maaş zammı belli oldu

Memurların ocak maaşları belli oldu. Yüzde 3 toplu sözleşme zammıyla maaşlar 79 ile 285 lira arasında artacak.

Karataş'tan toplu sözleşme açıklaması

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Elazığ Şube Başkanı Mehmet Karataş, toplu sözleşme sürecinde ortaya koydukları kararlı mücadelede çok önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi.