Etiketler

Elazığ'da toplu taşıma araçlarına zam!

Elazığ Belediye Meclisi'nde alınan kararla birlikte şehir içi ulaşımda otobüs ve minibüs ücretlerine zam geldi.

Belediyeden bayram müjdesi

Elazığ Belediyesi, toplu taşıma araçlarının 4 günlük bayram süresince ücretsiz hizmet vereceğini bildirdi.

15 Temmuz'da Elazığ'da toplu taşıma araçları ücretsiz

Elazığ Belediyesi, kentteki toplu ulaşım araçlarının 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde ücretsiz hizmet vereceğini bildirdi.

Toplu taşıma araçlarından hırsızlık kamerada

Bingöl'de park halindeki toplu taşıma araçlarından hırsızlık yapan 3 çocuk, araç kamerası tarafından görüntülendikten sonra yakalandı.

Çalışan gazeteciler için ücretsiz ulaşım hizmeti

Elazığ'da çalışan gazetecilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması için protokol imzalandı.

Diyarbakır’da ticari taksiler denetleniyor

Kentteki toplu taşıma araçlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yolcu taşıyan ticari taksileri de denetliyor. Denetimlerde, ücret tarifesine uymayan, çalışma ruhsatı bulunmayan ve taksimetre açmayan araçlara cezai işlem uygulanıyor.

Zabıta ekipleri toplu taşıma denetimlerini sıklaştırdı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, kentte toplu taşıma hizmeti veren toplu taşıma araçlarında temizlik, koltuk kirliliği ile düzeni ve şoförlerin uyması gereken kurallarla ilgili denetimler yapıyor.

Zabıta ekipleri toplu taşıma denetimlerini sıklaştırdı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, kentte toplu taşıma hizmeti veren toplu taşıma araçlarında temizlik, koltuk kirliliği ile düzeni ve şoförlerin uyması gereken kurallarla ilgili denetimler yapıyor.

Kent Konseyi’nden sosyal deney

Malatya Kent Konseyi tarafında 2018 yılında başlatılan Kendine ve Kentine Saygı Duy projesi ile toplu taşıma araçlarında özellikle kadınlara, yaşlılara, hastalara yer verme konusunda yapılan sosyal deneylerle kamuoyunda farkındalık oluşturuluyor

Klima denetimleri kesintisiz sürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığından dolayı kent merkezinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında klima kontrollerine yönelik denetimlerini arttırdı.

Kahta’da toplu taşıma araçları bayramın ilk 3 günü ücretsiz

Adıyaman'ın Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Kurban Bayramı nedeniyle belediyeye ait şehir içi toplu taşıma araçlarının 3 gün boyunca ücretsiz hizmet vereceğini söyledi.

Toplu taşımada Diyarkart dönemi başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, belediyeye ait toplu taşıma araçlarında 15 Ağustos 2018 Çarşamba gününden itibaren nakit ödeme dönemini bitiriyor.

Büyükşehir Belediyesi klima denetimlerini arttırdı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hava sıcaklıklarının artması ve vatandaşlardan gelen şikayetleri de dikkate alarak toplu taşıma araçlarına yönelik klima denetimlerini artırdı.

Belediye otobüslerinde para dönemi bitiyor

Elazığ Belediyesi toplu taşıma araçlarında nakit ödeme dönemi 12 Temmuz’da sona eriyor.

Toplu taşıma araçlarında klima denetimleri sürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte kent ulaşımında yer alan toplu taşıma minibüs ve özel halk otobüsü araçlarında klima denetimlerine devam ediyor. Toplu taşıma araçlarında klima çalıştırmayıp mevzuat dışı hareket edenler hakkında cezai işlem uygulanıyor.

Dicle ve Hani ilçelerine yeni toplu taşıma güzergâhları

Vatandaşların toplu taşıma araçlarından sorunsuz şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla ihtiyaçlar doğrultusunda ulaşım ağını genişleten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Dicle ve Hani ilçelerinde 3 yeni toplu taşıma güzerghı açtı.

Toplu taşıma araçlarında klima denetimleri yapılıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarının gelmesi ve hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte toplu taşıma araçlarına yönelik klima denetimlerine başladı. Klima çalıştırmayan toplu taşıma araçlarına cezai işlem uygulanacak.

Belediye otobüsleri bayram boyunca ücretsiz

Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ'a ait toplu taşıma araçları bayram boyunca mezarlıklar başta olmak üzere Malatya genelindeki tüm hatlarda 3 gün boyunca ücretsiz hizmet verecek.

Ergani’de kitap okumanın yeri yok

Diyarbakır'ın Ergani ilçe Halk Kütüphanesi, kitap okuma alışkanlığına dikkat çekmek amacıyla toplu taşıma araçlarında yolculara kitap dağıttı.

İlk defa Bingöl için üretilen araçlardan 16’sı teslim edildi

Türkiye'de ilk defa Bingöl'de kullanılmaya başlanacak olan özel tasarımlı toplu taşıma araçlarından 16'sı teslim edildi.

Genç’te duraklar tahrip edildi

Bingöl'ün Genç ilçesinde toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar için yapılan duraklar kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tahrip edildi.

Zabıta ekipleri 87 bin 610 denetim gerçekleştirdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, 2017 Ocak ile Aralık ayları arasında, seyyar satıcı, toplu taşıma araçları, kaçak yapı, iş yeri ruhsat ve kaldırım işgali olmak üzere toplam 87 bin 610 denetim gerçekleştirdi.

Toplu taşımaya uydudan takip

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların güvenliğini sağlamak ve olabilecek ihlallerin elektronik ortamda da takibinin sağlanabilmesi için M plaka ile yolcu taşıma işi yapan araçlara araç takip sistemi, araç içi kamerası ile olası acil durumlar için panik butonları monte edildi.

Kadınlar duraksız ulaşımdan memnun

Malatya'da tüm toplu taşıma araçlarında kadınlara özel hayata geçirilen 'duraksız ulaşım' uygulaması memnuniyetle karşılanıyor.

(Özel haber) Diyarbakır’da toplu taşıma araçlarına panik butonu geliyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda yeni bir dönem başlatma kararı aldı. Bu kapsamda önümüzdeki yıl hayata geçirilecek olan ulaşım master planı çerçevesinde tüm toplu yolcu taşıma araçlarına panik butonu, kamera ve takip sistemi yerleştirilecek.

BTK'dan vatandaşa çok önemli uyarı!

İnternetin yaygınlaşmasıyla toplu taşıma araçlarında, iş yerinde, okulda, çarşı-pazarda sanal alemde tur atmak adeta moda oldu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), sanal alemdeki tehlikelere dikkat çekerek, ‘İnternette tanıştığınız biriyle gerçek hayatta buluşmayın’ diye gençleri uyardı.

Tunceli’de otobüsler bugünden itibaren 5 gün ücretsiz

Tunceli Belediyesinden, bugünden itibaren toplu taşıma araçlarının bayram sonuna kadar ücretsiz olduğu bildirildi. Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel'de, bayramların birlik ve beraberliğin en üst düzeyde yaşandığı çok özel günler olduğunu söyledi.

Erzurum’da 15 Temmuz demokrasi ve milli

Erzurum'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde toplu taşıma ücretsiz olacak. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri nedeniyle Büyükşehir Belediyesi'nin otobüsleri, özel halk otobüsleri ve şehir içi hattında çalışan minibüsleri vatandaşlar, ücretsiz olarak kullanacak. Büyükşehir Belediyesi Yetkilileri, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada şu görüşlere yer verdi: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde ilimizde de gerçekleştirilecek olan Milli Mücadele Nöbeti nedeniyle 15 Temmuz Cumartesi günü saat: 19.00'dan itibaren tüm toplu taşıma araçları halkımıza ücretsiz olacak. Vatandaşlarımız, 15 Temmuz Cumartesi günü saat:21.30'da Cumhuriyet Caddesi Polisevi önünde başlayacak olan milli mücadele nöbetine saat:19.00'dan itibaren ücretsiz olarak taşınacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplu taşıma araçları, 16 Temmuz Pazar günü sabah saat: 06.00'ya kadar vatandaşlarımızı ikametghlarının bulunduğu semtlere yine ücretsiz olarak götürecek.

Diyarbakır’da LYS için toplu ulaşım ücretsiz

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 10, 11, 17 ve 18 Haziran'da Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığınca (ÖSYM) yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) girecek öğrencilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanacağını duyurdu.

Toplu taşıma araçları sivil trafik polisleri tarafından gözetleniyor

Adıyaman'da sivil polisler tarafından toplu taşıma araçlarının sürücüleri gözetlenecek. kural ihlali yapan sürücülere, gerekli işlemler yapılacak.