Etiketler

İstanbul’da yollar bayram etti

Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla İstanbulluların kentten ayrılmasıyla trafik yoğunluğu yüzde 2'ye düştü. Megakentte bomboş kalan yollar ise havadan görüntülendi.

'Trafik yoğunluğu asgari seviyeye inecek'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, güvenli, hızlı ve sürdürülebilir ulaşım için çok önemli projeler hazırladıklarını belirterek, projelerin tamamlanmasıyla birlikte şehir içi trafik sorununun asgariye ineceğini vurguladı.

Metropolden sıkılıp çocukluk hayalini köyünde gerçekleştirdi

Şehir hayatından ve trafik yoğunluğundan sıkılıp 30 yıl çalıştığı İstanbul'dan memleketi Tunceli'ye dönen Ahmet Kıl, 10 koyunla başladığı hayvancılıkta 200 koyunluk çiftlik kurarak çocukluk hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Suşehri’nde gurbetçi yoğunluğu

Sivas'ın Suşehri ilçesinde 9 günlük bayram tatili dolayısıyla aşırı nüfus ve trafik yoğunluğu meydana geldi.

Batı İlçe Otogarı hizmet vermeye başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin batı taraflarında kalan dış ilçelere giden gelen vatandaşların ulaşımlarını kolaylaştırmak, şehir içi trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla inşa ettiği Batı İlçe Otogarı, 9 Temmuz itibariyle 7 ilçe ve 5 mahalleye ulaşım sağlayacak şekilde hizmet vermeye başladı.

Kahramanmaraş’ta bayram dönüşü trafik yoğunluğu

Kahramanmaraş'ta Ramazan Bayramı nedeniyle tatil dönüşü trafikte yoğunluk oluştu.

Adıyaman Belediyesi ekipleri trafik düzenleme çalışması yaptı

Adıyaman Belediyesi, şehir genelindeki trafik yoğunluğunu minimuma indirmek için çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor.

Bazı sokaklarda tek yön uygulamasına geçilecek

Mart ayı UKOME toplantısında, trafik yoğunluğunun yaşandığı bazı sokaklarda tek yön uygulamasına geçilmesi yönünde kararlar alındı.

Vatandaş yeşil dalga trafik sistemini istiyor

Şehrin batısında yer alan nüfusun artmasıyla birlikte özellikle sabah ve akşam saatlerinde Malatya Caddesi başta olmak üzere birçok cadde de trafik yoğunluğunun artmasıyla birlikte vatandaşlar daha önce uygulanan ve olumlu sonuçlar veren yeşil dalga trafik sisteminin yeniden hayata geçirilmesini istiyorlar.

Yeni bağlantı yolunda yıkımlar tamamlandı

Kentte araç trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir ile Bağlar ilçelerini birbirine bağlayacak olan yeni bağlantı yolu üzerinde bulunan 4 apartmanı kamulaştırarak yıkımını tamamladı.

İlk ışık görünen Mevlana Tüneli’ni yürüyerek geçtiler

Sivas Belediyesi'nin kentteki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yaptığı en büyük bütçeli proje olan Mevlana Tüneli'nde, birinci tüpte ışık göründü. Belediye Başkanı Sami Aydın ve şehirdeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, delme işlemi tamamlanan tünelde, Aşık Veysel'in 'Uzun İnce Bir Yoldayım' türküsü eşliğinde yürüdü.

Trafiğe 7/24 takip

Her yıl binlerce aracın trafiğe girmesi ile artan trafik yoğunluğuna Malatya Büyükşehir Belediyesi bir dizi önlemler alarak trafik sorunlarını en aza indirmeye çalışıyor.

Büyükşehirden trafik yoğunluğu yaşanan kavşaklara çözüm

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezinde trafik sıkışıklığının yaşandığı kavşaklarda, sorunların çözümü için çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Sürdürülen çalışmalar kapsamında, Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından daha önce 2 kavşakta uygulamaya konulan Akıllı (Dinamik) Kavşak Kontrol Sistemi uygulaması diğer kavşaklarda da uygulanmaya başlandı.

Adıyaman Belediyesi trafik sorununa el attı

Adıyaman Belediyesi, şehir içindeki trafik yoğunluğunu minimuma indirmek için yeni uygulamaları bir bir hayata geçirmeye devam ediyor.

Adıyaman Belediyesinden yeni trafik düzenlemesi

Adıyaman Belediyesi, şehir içindeki trafik yoğunluğunu minimuma indirmek için yeni uygulamaları hayata geçiriliyor.

Parkmetrede haciz işlemleri başlatıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezinde yaşanan trafik yoğunluğunun azaltılması amacıyla bazı cadde ve sokaklarda başlatılan parkmetre uygulamasında ücretlerini ödemeyen araç sahipleri hakkında haciz işlemleri başlatıldı.

Bayram öncesi Oltu’da trafik yoğunluğu

Kurban Bayramı öncesi Oltu'da araç trafiği yaşanıyor. Çevre köy ve ilçe dışından araçlarıyla Oltu'ya gelenler nedeniyle Oltu ilçe merkezinde büyük bir trafik yoğunluğu yaşanıyor. Araçlarını park etmekte güçlük çeken sürücüler, ilçedeki park sorununa dikkati çekerken Her bayram öncesi bu yoğunluk yaşanıyor. 10 yıl öncede aynı trafik sorunu vardı, şimdi de var. Bir tane otopark dahi yapılmadı. Bulabildiğimiz her yere aracımızı park etmeye çalışıyoruz. şeklinde sitemlerini dile getirdiler.

Büyükşehir sağlıklı yaşam için Tabiat Parkında ‘Akıllı Bisiklet’ uygulaması başlatıyor

Şehir Merkezlerindeki betonlaşmayla birlikte meydana gelen trafik yoğunluğu, insanların doğal ortam özlemini artırırken, Malatya Büyükşehir Belediyesi insanlara doğal bir ortamda bisiklet sürme keyfini yaşatacak bir uygulamayı hayata geçiriyor.

47 kavşakta Akıllı Kavşak Sistemi devreye girdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yürüttüğü Akıllı Kavşak Sistemi çalışmalarını büyük ölçüde tamamlayarak 54 kavşaktan 47'sinde uygulamayı başlattı.

Saraç: Malatya Caddesi'nde gerekli önlemler alınmalı

Karayolları Trafik Güvenliği Derneği Başkanı ve İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Halil Saraç, Malatya Caddesi'nde yaşanan trafik yoğunluğunun ölümlü kazalara sebebiyet verdiğini, önlem alınmaması halinde bu kazaların daha da artabileceğini söyledi.