Etiketler

Üniversite öğrencileri elektrikli araç yaptı

Fırat Üniversitesi (FÜ) öğrencileri, TÜBİTAK yarışması için elektrikli araç yaptı. İlk test sürüşünü ise FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ gerçekleştirdi.

'AYATA v2' ile TEKNOFEST finalinde yarışacaklar

Elazığ Fırat Üniversitesinde okuyan 4 üniversite öğrencisi, 7 ay süren çalışma sonucu yaptıkları insansız hava aracı (İHA) "AYATA v2" ile İstanbul'da düzenlenecek TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde derece elde etmeyi hedefliyor

FÜ’de TÜBİTAK proje eğitimi başladı

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ), TÜBİTAK Proje Eğitimi başladı.

Tübitak projelerinde ilkleri yaşadılar

Erzurum Palandöken Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi'nin 2018 TÜBİTAK 4004, 4005 ve 4007 projelerinin tamamı TÜBİTAK tarafından desteklenmesine karar verildi. Erzurum BİLSEM daha önce Doğu Anadolu Bölgesinde ilk olarak 2017 TÜBİTAK 4007 Erzurum Bilimle Şenleniyor projesini başarıyla tamamlamıştı.

Adıyaman 4006 TÜBİTAK Projelerinde Türkiye 13’üncüsü oldu

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı 2018-2019 çağrı dönemi proje başvurularının değerlendirme süreci tamamlandı.

Çınar Koleji, 12.TÜBİTAK Proje Yarışmasında birincilikleri topladı

Malatya Çınar Koleji öğrencileri bu yıl 12.'si düzenlenen ortaokul öğrencileri araştırma projeleri Malatya Bölge Yarışmasında birincilikleri topladı.

TED’li öğrencilerin TÜBİTAK başarısı

TED Malatya Koleji Özel Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı projeler, 12.Ortaokul TÜBİTAK proje yarışmasında derece elde etti.

TUBİTAK yarışmasına TED Koleji damgası

TED Malatya Koleji Özel Lisesi, Ortaöğretim TÜBİTAK Proje Yarışmasında dereceye girerek büyük bir başarı elde etti.

TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Malatya’ya 2 dalda birincilik

Malatya Final Anadolu Lisesi öğrencileri TÜBİTAK Proje yarışmasında 2 dalda birincilik elde ederken, Malatya'da birincilik kazanan tek özel okul oldu.

Adıyaman Üniversitesinde TÜBİTAK proje hazırlama eğitimi

Adıyaman Üniversitesi Proje Etüt Destek ve Üretim Merkezi Koordinatörlüğü (ADYÜ PROJEM) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) Programlarına yönelik 'Proje Hazırlama Eğitimi' düzenlendi.

Adıyaman Üniversitesinde TÜBİTAK proje hazırlama eğitimi

Adıyaman Üniversitesi Proje Etüt Destek ve Üretim Merkezi Koordinatörlüğü (ADYÜ PROJEM) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) Programlarına yönelik 'Proje Hazırlama Eğitimi' düzenlendi.

Akıllı robot balık, su altının yeni keşifçisi olacak

Fırat Üniversitesinde (FÜ) öğretim elemanları, gerçek bir balığın sinir sistemi ve tuna balığını model alarak 3 boyutlu yazıcıyla 3 boyutlu hareket kabiliyetine sahip keşif, gözlem, araştırma ve askeri amaçlı kullanılabilecek Robot Balık üretti.

Özel Bilge Koleji’nden 30 TÜBİTAK Projesi

Özel Bilge Koleji Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına farklı bilim branşlarında toplamda 30 proje hazırlayarak eğitimde öncü olduğunu bir kez daha gösterdi.

FÜ’de TUBİTAK proje hazırlama ve yürütme etkinliği

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ), TÜBİTAK projesi hazırlama ve yürütme eğitimi etkinliği başladı.

Adıyaman Üniversitesi ilk TÜBİTAK projesine destek almaya hak kazandı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından yapılan değerlendirmenin ardından TÜBİTAK 1001, 3501 ve 1005 programlarının 2017 yılı 1. dönemi sonuçları açıklandı.

TÜBİTAK proje yazma eğitimi verildi

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Erzincan Üniversitesi arasında yapılan protokol çerçevesinde TÜBİTAK Ortaokulu Öğrencileri Proje Yarışması ve Lise Öğrencileri Proje Yarışması Öğretmen Eğitimi faaliyeti düzenlendi.

“TÜBİTAK Projeleri Yazma Eğitimi” Malatya’da yapıldı

TÜBİTAK Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında düzenlenen Tarım ve Fen Bilimleri Alanında TÜBİTAK Projeleri Yazma Eğitimi programı 12-14 Mayıs tarihleri arasında Malatya'da gerçekleştirildi.

Altınşehir Anadolu Lisesi öğrencilerinin TÜBİTAK Proje başarısı

48. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Malatya Bölge Finaline bu yıl 4 proje ile katılan Altınşehir Anadolu Lisesi, bölge yarışmalarında drece elde etti.