Etiketler

Elazığ’da Doğu Türkistan anlatıldı

İHH İnsani Yardım Derneği tarafından Doğu Türkistan’da yaşanan zulmü dile getirmek ve kamuoyunu yaşananlar konusunda bilgilendirmek amacıyla bir konferans düzenlendi.

Doğu Türkistan'daki Çin zulmü Elazığ'da protesto edildi

Elazığ’da Doğu Türkistan'daki Çin zulmü, Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanı Seyit Tümtürk'ün katıldığı mitingle protesto edildi.

Elazığ'da Doğu Türkistan için miting yapılacak

Elazığ'da yarın Doğu Türkistan için miting gerçekleştirilecek.

Sivas’ta kar altında Çin protestosu

Sivas'ta Alperen Ocakları üyeleri, kar yağışı altında gerçekleştirdikleri yürüyüşle Çin'in Doğu Türkistan'da Uygur Türkleri'ne uyguladığı baskıyı protesto etti.

Doğu Türkistan için yürüdüler

Doğu Türkistan'da uygulanmakta olan baskı, zulüm ve işkencelere karşı tek yürek olan Atatürk Üniversitesi öğrencileri, Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanlığı Üniversite Birimi öncülüğünde protesto yürüyüşü düzenlediler. Yürüyüşe yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Başkan Göçer’den Doğu Türkistan açıklaması

Anadolu Eksen Sendikası Adıyaman İl Başkanı Cafer Alpaslan Göçer, Doğu Türkistan ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Doğu Türkistan için basın açıklaması

Adıyaman'da Doğu Türkistan'da yaşanan zulme dikkat çekmek için basın açıklaması yapıldı.

Alperen Ocakları Doğu Türkistan’ın Milli Meclis Üyelerini ağırladı

Adıyaman Alperen Ocakları, Doğu Türkistan'dan gelen Milli Meclis Üyelerini misafir etti.

Başkan Tokur’dan Doğu Türkistan açıklaması

Türkiye Kamu-Sen Adıyaman Şube Başkanı İrfan Tokur, Doğu Türkistan ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Güneş Vakfı, Türk lideri İsa Yusuf Alptekin’i unutmadı

Güneş Vakfı Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, Ömrünü Doğu Türkistan davasına vakfeden merhum Türk lideri İsa Yusuf Alptekin'in ölümünün 23. Yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Doğu Türkistanlı Kerem Abdulveli için gıyabi cenaze namazı kılındı

Çin cezaevinde işkenceler sonucu hayatını kaybeden Doğu Türkistanlı Kerem Abdulveli için Kahramanmaraş'ta gıyabi cenaze namazı kılındı.

BİLSAM konferanslar serisi başladı

BİLSAM İbn Haldun Sosyal Araştırmalar Merkezi Birimi tarafından organize edilen konferanslar serisinin ilki Araştırmacı-Yazar Burhan Kavuncu'nun konuşmacı olarak katıldığı Doğu Türkistan'da Ne Oluyor konusuyla başladı.

Ülkü Ocakları Doğu Türkistan’daki zulme dikkat çekti

Ülkü Ocakları Adıyaman İl Başkanı Taha Şahin, Doğu Türkistan'da ki zulme dikkat çekti.

Eğitim Bir-Sen’den Çin zulmü tepkibi

Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Doğu Türkistan'daki Çin işgali ve devam etmekte olan zulüm konusunda sert bir açıklamalarda bulunarak tepki gösterdi.

Bingöl’de Memur-Sen’den Doğu Türkistan açıklaması

Memur-Sen Bingöl Şube Başkanlığı, Çin'in Doğu Türkistan'daki katliamlarını kınayan bir açıklama yaptı.

Memur-Sen’den Doğu Türkistan açıklaması

-Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, Cenevre'de BM İnsan Hakları Komisyonunda Çin'deki insan hakları ihlallerinin değerlendirileceği bir toplantı düzenleneceğinin belirterek, Doğu Türkistan 'da vakit zulmü görme ve bitirme vakti dedi.

Yerel Engelli Meclisi toplandı

Avrupa Birliği Komisyonu tarafından fon sağlanan ve Engelliler Konfederasyonu tarafından yürütülen Active Citizenship is olur Right:Towards Turkish Disibility Assembly (Aktif yurttaşlık hakkımızdır:Türkiye Engelliler Meclis'ine Doğru) Projesi kapsamında Yerel Engeli Meclisi toplandı.

Diyarbakırlı karateci Sena’dan büyük başarı

Diyarbakırlı milli karateci Sena Kızılaslan, İstanbul'da düzenlenen Turkish Open Karate Şampiyonası'dna altın madalyaya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Yudigül: “Türkistan ne ise Kudüs’ de odur”

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi ve Erzurum Milletvekili aday adayı Adem Yudigül, Filistin'de yaşanan İsrail zulmü için bir kınama mesajı yayınladı.

Malatyalı Fatih Kürşat Aygün’den kickboksta uluslararası başarı

Malatyalı milli kickboks sporcusu Fatih Kürşat Aygün, 3-8 Nisan tarihleri arasında Antalya'da yapılan 3.İnternational Turkis Open Kickboks Şampiyonasında 74 kiloda altın madalya kazandı.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Emrah Yılan Türkistan gezisinde

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Emrah Yılan, Ülkü Ocakları Genel Başkan Olcay Kılavuz'un başkanlığında düzenlenen Türkistan Gezisine katıldı.

Hoca Ahmet Yesevi Kütüphanesi açıldı

Elazığ’ın Sarılı köyünde, 3 bine yakın kitabın bulunduğu Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi Kütüphanesi açıldı.  

Elazığ'da 'Doğu Türkistan' yürüyüşü

Elazığ'da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen 'Doğu Türkistan Yürüyüşü' sonrasında gıyabi cenaze namazı kılındı.

Elazığ'dan Çin'e tepki

Kızıl Çin'de Uygur Türklerine reva görülen uygulamalar neticesinde kadın, çocuk, yaşlı ayrımı yapılmadan insanların katledildiğini belirten TURKAV Elazığ Şube Başkanı ve Elazığ Ortak Akıl Platformu Dönem Sözcüsü Nurhat Halisdemir, Doğu Türkistan temalı yürüyüşle meydanlara ineceklerini söyledi.

Gazi Caddesinde İki Grup Arasında Kavga!

Elazığ Ülkü Ocakları tarafından Doğu Türkistan için imza kampanyası düzenlendiği sırada, HDP'li olduğu ileri sürülen bir grup arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu 2 kişi yaralandı.