Etiketler

Fırat Üniversitesi'nde TÜBİTAK eğitimi

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) sağlık bilimleri alanında 'TÜBİTAK için Araştırma Proje Önerisi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimi' yapıldı.

FÜ'de uygulamalı matematik ve mühendislik yaz okulu

Fırat Üniversitesinde (FÜ) uygulamalı matematik ve mühendislik yaz okulu başlayacağı bildirildi.

Otlukbeli’de süs bitkileri eğitimi verildi

Otlukbeli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanarak Sosyal Destek Programına (SODES) sunulan ve Kabul gören Kınalı Ellerin Lale ile Serüveniadlı proje başarılı bir şekilde tamamlandı. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında başlatılan bir yıl süreli proje kapsamında 20 kursiyere teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

Elazığ'da 'Pulmoner Vasküler' hastalıkları eğitimi

Pulmoner Vasküler hastalıkları uygulamalı eğitim programının 3'üncüsü Elazığ'da düzenlendi.

Polisten kurban satıcılarına sahte para uyarısı

Elazığ'da polis, kurban pazarlarında meydana gelebilecek sahtecilikle ilgili uyarıda bulunarak, sahte paranın nasıl anlaşılacağı ile ilgili de uygulamalı eğitim verdi.

Yeşilyurt’ta mobil koyun yıkama ve ilaçlama

Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğince parazitlerle mücadele kapsamında açılan koyun yıkama ve ilaçlama kursunun sahadaki uygulamalı eğitimi kursiyer ve eğitimcilerin yoğun katılımı ile Yeşilyurt ilçesi, İkizce Mahallesinde yapıldı.

Adıyaman’da çiftçiler arıcılığa yöneliyor

Adıyaman'da, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından açılan arıcılık kursu büyük ilgi gördü. Arazide verilen uygulamalı eğitim drone ile görüntülendi.

’Adalet sınıfında’ mesleklerine hazırlanıyorlar

Sivas'ın Şarkışla ilçesindeki Şeyh Edebali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde mahkeme salonuna dönüştürülen sınıfta, hakim, savcı, avukat rolünü üstlenip dava senaryoları canlandırarak uygulamalı eğitim gören zabıt katibi bölümü öğrencileri mesleklerine uygulamalı olarak hazırlanıyor.

Sağlık çalışanlarına obezite eğitimi verildi

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Kahramanmaraş'ta sağlık çalışanlarına obezite ile ilgili uygulamalı eğitim verildi.

Bingöl’de geleceğin itfaiyecilerine uygulamalı eğitim

Bingöl'de itfaiye ekipleri tarafından, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü öğrencilerine uygulamalı eğitim verildi.

Kursiyerler uygulamalı eğitim alıyor

Adıyaman'ın Kata ilçesinde 'Süt Sığırı Yetiştiriciliği' ve 'Süt Sığırcılığında Sağım Hijyeni ve Sanitasyon' konularında uygulamalı 2 kurs açıldı.

Öğrencilere hipodromda uygulamalı eğitim

Dicle Üniversitesi (DÜ) Veterinerlik Fakültesi öğrencilerine hipodromda uygulamalı eğitim verildi.

DÜ’den organik tavuk yatırımcılarına bilimsel eğitim

Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi (DÜ) Ziraat Fakültesi tarafından organik tavukçuluk yapmak isteyenlere detaylı uygulamalı eğitim verilecek.

Minikler uygulamalı trafik eğitimi verildi

Çocuk trafik eğitim pistinde anaokulu öğrencilerine trafik kuralları konulu uygulamalı eğitim verildi.

Tut ilçesinde öğrencilere trafik eğitimi verildi

Adıyaman'ın Tut ilçesinde ilkokul öğrencilerine trafik kuralları ve trafikte uyulması gereken davranışların öğretilmesi ile trafik bilinci konulu uygulamalı eğitim verildi.

FÜ'de Proje hazırlama eğitimi

TÜBİTAK 2237 Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) Sağlık Bilimleri Alanında Araştırma Proje Önerisi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimi düzenlendi.

Deprem ve Yangın Tatbikatı gerçekleştirildi

Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Sivil savunma planı veya sivil savunma tedbir planları içerisinde oluşturulan program çerçevesinde, sivil savunma ekip personellerine yönelik Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda görev yapan personellerin katılımlarıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, uzman personelleri tarafından eğitimler verildi. Eğitimlerde personellere deprem öncesi, deprem anında ve deprem sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme ve uygulamalı eğitimlerin yanı sıra, çocuk, yaşlı ve engellilere yönelik deprem anında yapılması gerekenler ile tahliyelerin daha önce planlanan program çerçevesinde uygunluğunu uygulamalı olarak tatbikatlar yapılarak gerçekleştirildi.

Yakutiye, girişimci kadın sayısını artırmak için çaba harcıyor

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, kadının toplum ve iş yaşamındaki yerini iyileştirmek amacıyla Erzurum Yakutiyeli Girişimci Kadınlar isimli proje yürütüyor. 90 kişinin katıldığı program kapsamında KOSGEB ile de yapılan protokolle uygulamalı eğitim veriliyor. Proje sonunda başarı sıralamasına göre 40 kadına iş planı hazırlanırken, kredi ile desteklenerek iş kurmaları sağlanacak.

Zazaca öğrencileri, derslerini işledikleri şair ve hocalarla bir araya geliyor

Bingöl Üniversitesi Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitimlerini sürdüren öğrenciler, şair ve mollalarla bir araya gelerek uygulamalı eğitim görüyor.

ESKİ’den iş kazalarına karşı uygulamalı eğitim

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü, kurumda çalışan tüm büro ve saha personellerine kapalı alan çalışmalarında gaz ölçümü detektörlerinin kullanılması konusunda eğitim verdi.

Elazığ'da çiftçilere eğitim

Elazığ'da çiftçilere 'toprak analizi için numune alma ve nitrat fazlalığının önlenmesi' için köylerde uygulamalı eğitim verilmeye başlandı.

Hacı adaylarına uygulamalı eğitim

Elazığ'da hacı adaylarına caminin ortasına kurulan Kabe maketi ile uygulamalı eğitim verildi.

Simülatör araç ile öğrencilere eğitim verildi

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından trafik güvenliğini arttırmak ve emniyet kemerinin önemine dikkat çekmek için okullarda 2 bin 912 öğrenciye uygulamalı eğitim verildi.

Biçerdöver operatörlerine uygulamalı eğitim

Elazığ'da hasat zamanı dane kaybını en aza indirmek için açılan kursta biçerdöver operatörlüğü dersleri görenlere uygulamalı eğitimler veriliyor.

Anne Adaylarına Uygulamalı Eğitim

Elazığ'da düzenlenen Doğum Akademisinde, anne adaylarına oyuncak bebek üzerinde uygulamalı eğitimler verildi. Anne adayları, oyuncak bebek üzerinde hem bebeklerin bezlerini değiştirmeyi, hemde banyo yaptırmayı öğrendi.