Etiketler

Depremin hasar verdiği okul, kontrollü olarak böyle yıkıldı

Elazığ'ın Baskil ilçesinde depremin ağır hasar verdiği okul kontrollü olarak yıkıldı. Okulun bir kısmının çökme anı kameraya saniye saniye yansıdı.

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi açıldı

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, 'İstiyoruz ki, gençlerimiz, araştırmacılarımız milyonlarca kitabın bulunduğu rafların arasında dolaşsın. Cihannüma adını verdiğimiz kubbelerin altında ilmin denizinde yüzsün. İbn-i Sina ile insan bedenine, Farabi ile insan ruhuna insin. Aristo ile düşüncenin koridorlarında gezsin, Gazali ile hikmete kulak versin' dedi.

'Elazığ merkez zorunlu hizmet bölgesi kapsamına alınmalıdır'

Devletin depremin yaralarını sarmak için büyük mücadele verdiğini belirten Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi,kamu çalışanlarına Elazığ merkezinin de zorunlu hizmet bölgesi kapsamına alınmasını istedi.

Vali Kaldırım, depremden bugüne kadar olan süreci anlattı

Elazığ Vali Çetin Oktay Kaldırım, depremin ardından yapılan ve devam eden çalışmalarla ilgili detaylı bilgi verdi.

Gürgen, yıkıma ilişkin son durumu paylaştı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen, Elazığ'da yıkım çalışmalarının devam ettiği sahada bilgi verdi.

Bakan Varank'tan Elazığ'a müjde

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, depremin yaşandığı Elazığ ve Malatya’ya müjde verdi.

6.8'lik deprem 24 bin yapıya hasar verdi

Elazığ'da yaşanan 6.8'lik deprem sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde yapılan tespit çalışmaları kapsamında şuana kadar 24 bin 379 yapıda hasar tespit edildi. Hasar tespit edilen yapıların içinden 7 bin 319'unun ağır hasarlı olduğu öğrenildi.

Depremin yaşandığı Elazığ'a destekler devam ediyor

Elazığ'da 6.8 şiddetinde meydana gelen depremin ardından başlatılan yardım kampanyası sürerken, Günaydın Et ve Restorantlar grubununda 800 bin TL'lik destek verdiği bildirildi.

CHP'nin 'Elazığ Afet Bölgesi İlan Edilsin' teklifine Bahçeli'den ret

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ‘Elazığ Afet Bölgesi ilan edilmeli’, sorusuna bakın ne cevap verdi.

İyi ki böyle insanlar var!

Elazığ'da yaşayan 75 yaşındaki Mehmet Türel Şener, geçtiğimiz hafta meydana gelen depremden dolayı evi yıkılan bir vatandaşa evini ücretsiz vererek örnek bir davranış sergiledi.

Gönüllüler, deprem bölgesinde destek veriyor

Elazığ'da yaşanan depremin ardından bütün kurumların olduğu gibi gönüllülerde destek veriyor. Eğitim ve Araştırma Platformu NewsPDR'nin gönüllü ekipleri de bölgede depremzedelere destek verdi.

Depremzedelere önemli uyarı!

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü deprem nedeniyle çadır, konteyner, bağ evi ve araçlarda kalan kişiler için karbonmonoksit gazı zehirlenmesine karşı uyarıp, yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

Spor yapanların tüketmesi gereken 5 besin grubu

Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Diyetisyen Merve Kaplan, spor yapanların nasıl beslenmesi gerektiği konusunda bilgiler verdi.

Ozon tedavisi birçok hastalığa iyi geliyor

Dr. Burak Bağ, ozon tedavisi hakkında bilgiler verdi.

Saç dökülmesi kaderiniz olmasın

Dr. Sevgi Ekiyor, saç dökülmesine karşın GCell yöntemi hakkında bilgi verdi.

Hacamat tedavisinin faydaları saymakla bitmiyor

Doç. Dr. Memet Işık, hacamat tedavisinin faydaları hakkında bilgi verdi.

Şehit Babası hurdalardan 'mini kamyonet' yaptı

Elazığlı şehit babası İsrafil Ercan, kendi imkanlarıyla hurda parçalarını birleştirerek 'Yerli, Milli ve Köylü' ismini verdiği mini kamyonet yaptı.

Kovancılar'da 'Sizden Biriyiz' projesi

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde Sizden Biriyiz projesi kapsamında jandarma personeli çeşitli denetim ve etkinlikler yaparak öğrencilere hediye verdi.

Bakan müjdeyi verdi.. Binlerce öğrenciye burs verilecek!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 'Üniversite Giriş Sınavı sonucunda ilk on bine girip tercihleri sonucu, Bakanlığımızın asli görevlerini yürüten Ziraat, Gıda, Su Ürünleri, Balıkçılık Teknolojisi, Orman Mühendislikleri ile Veteriner Fakültelerine yerleşenlere Bakanlığımızca burs verilmesini planlıyoruz. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun' dedi.

Atatürk’ün sohbet ettiği o küçük kız, 90 yaşında hayatını kaybetti

Atatürk'ün 1937 yılında Elazığ ziyareti sırasında kendisini karşılayanlar arasında görüp konuştuğu ve para verdiği küçük kız, 90 yaşında hayatını kaybetti.

Bakan Albayrak'tan çiftçiye yapılandırma müjdesi

Sivas’ta konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, çiftçilerin kredi geri ödemelerinde yapılandırma ve uzun vade müjdesi verdi.

Bunalıma girdi, kendini astı

Kayseri'de bunalıma girdiği iddia edilen bir kişi, kendini doğalgaz borusuna asarak yaşamına son verdi.

Elazığlılar dikkat! Meteoroloji yağış için saat verdi

Meteoroloji, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl'ün bugünden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğini ve Çarşamba gününe kadar devam edeceğini bildirdi.

Milletvekili Erol, çeşitli ziyaretlerde bulundu

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, güvenlik güçlerini ziyaret etti, hayatını kaybeden polis memuru Remzi Yıldız'ın ailesine de taziye verdi.

Bakan Albayrak'tan KDV müjdesi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak mobilyacılara müjdeyi Çanakkale'den verdi. Mobilyada KDV oranının yüzde 8'e düşürüldüğünü duyuran Albayrak, ‘Kamu bankaları esnaf ve tarımsal kredi faizlerini yüzden 12'den yüzde 9’a düşürdü’ açıklamasında bulundu.

Bakan Selçuk'tan asgari ücret açıklaması

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Asgari Ücretle ilgili, 'Söz verdiler, gelecek yıl her iki tarafın anlaştığı rakamlar üzerinden konuşacağız' açıklamasında bulundu.

Yerli otomobile ilk sipariş Cumhurbaşkanı'ndan

Türkiye’nin milli gururu ilk yerli otomobillerin tanıtımı, ‘Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Yeniliğe Yolculuk Buluşması’ töreniyle yapıldı. Törende konuşan Başkan Erdoğan, yerli otomobil için ilk siparişi kendisinin verdiğini söyledi.

Keban'da Milli Birlik ve Beraberlik Konseri

Elazığ Kültür ve Musiki Derneği Keban'da konser verdi.

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren tazminat karar!

Yargıtay 21. Hukuk Dâiresi, işçi ile işveren arasındaki alacak ve tazminat davalarında işçinin Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) gösterilen değil gerçekte ödenen ücretinin hükümde dikkate alınacağına karar verdi.

Feci ölüm! Traktörün altında can verdi

Elazığ'da traktörün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada sürücü yaşamını yitirdi.