Vergi Dairesi Haberleri

Vergi Dairesi Haberleri

Maliyeden defter kaçıran şimdi yandı

Vergi Dairesi denetmenlerinin talep etmesine rağmen geçmiş yıllara ait defter ve belgeleri ibraz etmeyen mükellefi ‘Defter sele kapıldı’ bahanesi de kurtarmadı.

Mükelleflere borç yapılandırmasında 'maskesiz' başvuru imkanı

Gelir İdaresi Başkanlığı, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını koşulları nedeniyle vergi dairelerine gitmeden başvuru yapılması imkanı getirdi.

Bismil’de Vergi Dairesi Müdürlüğü açıldı

Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından, Diyarbakır'ın Bismil ilçesine Vergi Dairesi Müdürlüğü kuruldu.

Yapılandırmada son tarih; 31 Temmuz

Erzurum Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü ve Erzurum Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 Sayılı Kanunla ilgili bilgilendirme toplantısı, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ETSO) ev sahipliğinde yapıldı.

Vergi ve SGK borçları yapılandırma süreci anlatıldı

Malatya Vergi Dairesi Başkanlığı tarafında 7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Mükelleflere ‘yapılandırma’ uyarısı

Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanundan yararlanmak isteyen mükelleflerin 31 Temmuz'a kadar başvuru yapmaları gerektiğini belirtti.

Malatya’da vergi affından 7 bin 500 kişi yararlandı

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, Malatya'da, 7143 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunundan şu ana kadar 7 bin 500 kişinin yararlandığını söyledi.

Vergi Dairesi Başkanından Ali Korkut’a plaket

Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, vergi borçlarının ödenmesi konusunda gösterdiği çaba nedeniyle Başkan Ali Korkut'a plaket verdi.

Darende’de Vergi Haftası etkinliği

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Darende Vergi Dairesi Müdürü Hüseyin İğde, İlçe Kaymakamı Enver Hakan Zengince'yi makamında ziyaret etti.

Vergi Dairesi yöneticilerinden Başkan Yücelik’e ziyaret

Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, bu yıl 26 Şubat-4 Mart tarihleri arasında kutlanan 28. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik'i ziyaret etti.

Öğrencilerden vergi dairesine ziyaret

Vergi Haftası dolayısıyla Fırat İlköğretim Okulu öğrencileri Malatya Vergi Dairesi Başkanlığını ziyaret etti.

Bakan müjdeyi verdi!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, ‘Hedefimiz şu, bu yılın sonuna kadar vergi dairesinde yapılacak bütün işlemleri A’dan Z’ye eksiksiz bir şekilde interaktif vergi dairesi ortamına taşıyoruz’ dedi.

MÜSİAD maliyecileri ağırladı

Erzurum Defterdarı Fahrettin Palaoğlu, Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan ve Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanı Ömer Yıldız, Müstakil Sanayici İşadamları Derneği Erzurum Yönetim Kurul Üyelerine Vergi Kanunları ile ilgili bilgi verdiler.

Esnaf için vergi dairesi tarihe karışıyor

Yüz binlerce esnaf ve sanatkarı ilgilendiren önemli bir düzenleme hayata geçiyor. Maliye Bakanlığı e-devlet uygulamalarında yeni dönemin öncüsü sayılabilecek bir uygulamayı başlatıyor. Mükellefler vergi dairesine gitmeden bütün işlemlerini elektronik ortamda yürütebilecek.

2018 Emlak vergisi ödeme ve sorgulama

2018 Emlak vergisi ödeme ve sorgulama işlemlerini bu haberimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) İnternet Vergi Dairesi kapsamında online olarak borç sorgulama ve ödeme işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Vatandaşlar emlak vergilerini T.C kimlik no bilgileri ile kolayca öğrenebilirler. İşte konu ile ilgili detaylı açıklamalar...

Vergi Dairesi Başkanı Poyraz’dan Belediye Başkanı Gürkan’a ziyaret

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret etti. Ziyarette, Battalgazi Belediyesi'nin hizmetleri ve Vergi Dairesi'nin elektronik bilgi yönetim sistemine geçişi konuşuldu.

Malatya Vergi Dairesinde yazışmalar artık elektronik ortamda yapılıyor

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, Malatya Vergi Dairesi Başkanlığı olarak Kurumsal Elektronik Posta Yönetim Sistemine geçtiklerini ifade ederek, Bu sistem ile kağıt kullanımı ortadan kalkacak ifadelerini kullandı.

Yapılandırmada son gün 30 Haziran

Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığı, 30 Haziran 2017 tarihinde sona erecek olan 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun ile ilgili vatandaşları bilgilendirdi.

Vergi Dairesi Başkanı Poyraz mükellefleri uyardı

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, 27 Mayıs'da yayımlanarak yürürlüğe giren 7020 sayılı bazı alacakların yeninden yapılandırması ile ilgili kanun için son başvuru tarihinin 30 Haziran olduğunu ifade ederek, vergi borcu bulunan mükelleflerin bu fırsatı kaçırmamak için 30 Haziran'a kadar Vergi Dairesine müracaat etmeleri gerektiğini söyledi.

Başkan Kasap’tan yapılandırma uyarısı

Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Kasap, yeni yapılandırma Kanunu olan 7020 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanmak isteyen esnafların, 30 Haziran 2017 tarihine kadar vergi dairesine başvurmalarının şart olduğunu, yoğunluk yaşanmaması için bayramdan önce başvurmalarının kendi menfaatlerine olacağını söyledi.

MÜSİAD Şube Başkanı Kalan’a teşekkür plaketi

Beydağı Vergi Dairesi Müdürü Yunus Küçük ve Fırat Vergi Dairesi Müdürü Barış Sönmez, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kalan'ı ziyaret etti.

Yeni Yapılandırma Kanunu yürürlüğe girdi

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, 7020 sayılı Yeni Yapılandırma Kanununun 27 Mayıs tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girdiğini söyleyerek, Kanunla vatandaşların kamuya olan borç yükü azalacak, borçlar taksitler halinde ödenebilecektir dedi.

Borçlu mükellefe yeni fırsat

Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, Aziziye Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Ozan ile Vergi ve Anlaşmalar Uygulama Müdürü Bahadır Bağ, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Saim Özakalın'ı ziyaret etti.

Yapılandırmada son gün yarın

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, geçen yıl çıkarılan ancak ilk ve peşin ödeme için yeniden imkan sağlanan yapılandırma için son günün 31 Mayıs olduğu uyarısında bulundu ve ödeme yapmayanların bu hakkını kaybedeceğini söyledi.

TRT Genel Müdürlüğü’ne Dadaş aday

TRT Genel Müdürlüğ'ne adaylık başvuruları sona erdi. Kimin oturacağı merakla beklenen o koltuğa, Gelir Uzmanı bir Dadaş da talip oldu. Erzurum Vergi Dairesi'nde Gelir Uzmanı olarak görev yapan başarılı yönetici Fedli Dumlu da, TRT Genel Müdürlüğü'ne aday oldu. 2000 yılından bu yana Maliye Bakanlığı bünyesinde görev yapan Fedli Dumlu, bu bağlamda Erzurum Vergi Dairesi'nin çeşitli kademelerinde yöneticilik yaptı. Halen Gelir Uzmanı olarak aynı kurumda başarılı çalışmalara imza atan Dumlu, bir dönem de İHOP Kuzey İlçeler Koordinatörlüğü görevini yürüttü. Kamu Yönetimi mezunu olan Fedli Dumlu, İşletme alanındaki Yüksek Lisans öğrenimini ise, Atatürk Üniversitesi'nde dereceyle tamamladı. Görev yaptığı kurumda herkesin yakından tanıdığı ve sevdiği yöneticilerden olan Fedli Dumlu'nun TRT Genel Müdürlüğü'ne talip olması, mesai arkadaşları kadar hemşehrilerini de heyecanlandırdı. Dadaşlar, TRT gibi bir kurumun Genel Müdürlüğü için Erzurumlu Gelir Uzmanı Fedli Dumlu'nun adaylığından büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, Türkiye'de hangi kurum olursa olsun, nerede bir atılım varsa, orada muhakkak bir Erzurumlu vardır. İnşallah TRT de bu atılımlardan yenisi Fedli Dumlu ile yaşar dediler.

Başkan Gülenç, ziyaretlerini sürdürüyor

Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Müftülük, Defterdarlık ve Vergi Dairesi Başkanlığını ziyaret etti.

Başkan Poyraz MÜSİAD ziyaretinde 6736 sayılı kanun hakkında bilgi verdi

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kalan'ı ziyaret ederek, Başkan Kalan ve üyelere 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili kanun hakkında bilgi verdi.

Vergi Dairesi Başkanı Baysal’dan MÜSİAD’a ziyaret

Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şube Başkanı İsmail Özşanlı'yı ziyaret etti.

Borcunu yapılandıran mükellefe, “31 Mayıs” uyarısı

Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, Gelir İdaresi Grup Müdürü Mehmet Kuzucu ile Vergi ve Anlaşmalar Uygulama Müdürü Bahadır Bağ, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Saim Özakalın'ı ziyaret etti.

Vergi borcu olanlara son şans

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren 6736 sayılı kanunun getirdiği haklardan yararlanmaları için vergi mükelleflerine son bir şans tanındığını ifade ederek, Yapılan yeni düzenleme gereğince, yapılandırması ihlal olan borçlular, ödemeleri gereken taksit tutarlarını geç ödeme zammı ile birlikte 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödeyebilecektir. Böylece, kanundan yeniden yararlanma imkanına kavuşmuş olacaklardır dedi.