Etiketler

Kışlalardan terhis olan askerler evlerine dönüyor

Milli Savunma Bakanlığının koronavirüsle mücadele kapsamında bir ay ertelediği terhisler bugün başladı. Terhis olan askerler, 15 Temmuz Şehitler Otogarı'ndan otobüslerle memleketlerine gidiyor.

Hükümet ekonomik büyümeye odaklanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, virüsle mücadele sürerken, ekonominin ihmal edilmeyeceğini ve büyümeye odaklanacaklarını vurguladı. İşsizliğe karşı, salgın döneminde ön plana çıkan sektörlere ağırlık verilecek.

BDDK'dan yeni düzenleme

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), koronavirüs (Covid-19) salıgını ile mücadele kapsamında bankaların elindeki kaynakların Türkiye'de kullanılmasına yönelik kararlar aldı.

Koronayı yendiler, bağışçı oldular

Fırat Üniversitesi Hastanesinde Türkiye'de ilk defa bir aileden koronavirüs tedavisinde kullanılan 'immün plazma' yöntemi için örnek alındı.

İller arası adres bildirimi tescil işlemleri durduruldu

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, koronavirüsle mücadele kapsamında nüfus müdürlükleri ve e-Devlet portalı üzerinden yapılan iller arasındaki adres bildirimi tescil işlemlerinin durdurulma süresinin uzatıldığını duyurdu.

Fedakar sağlıkçılar, çocuklarının doğum gününü 'Online' kutladı

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da korona virüsle mücadele kapsamında ön planda yer alan sağlık çalışanlarından Öngören çifti, tedbir amaçlı dede ve ninesinin yanına gönderdikleri 10 yaşına giren çocuklarının doğum gününü görüntülü arama yaparak kutlamak zorunda kaldı.

Elazığ'da dezenfekte çalışmaları devam ediyor

Elazığ Belediye Belediyesi, koronavirüs salgınıyla mücadelede hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarını başta toplu kullanım alanları olmak üzere şehir genelinde sürdürüyor.

Yardım miktarı 521 milyona ulaştı

Elazığ'da hem koronavirüsle mücadele hem de deprem sonrasında yaraların sarılma süreci devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı açıkladı!

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, polis ve jandarma ekiplerinin 81 ilde market ve süpermarketleri denetlediğini duyurdu.

İl Hıfzıssıhha Meclisinden yeni kararlar!

Elazığ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında, kentte çalışıp farkı illerde ikamet eden kamu, kurum ile özel sektörde çalışanların giriş çıkışları yasaklandı.

Evden çıkamayan gençler kitap okuyarak zaman geçiriyor

Elazığ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında evden çıkması yasak olan 20 yaş altındakiler için şuana kadar bin adet kitap servisi yapılırken, her gelen talebin yerine getirildiği bildirildi. Gençler evde kalarak kitap okumaya özen gösterdiklerini söyledi.

Elazığ Belediyesi vatandaşın yanında

Elazığ Belediyesi koronavirüs ile her alanda etkin mücadelesini sürdürürken sosyal belediyecilik ilkesiyle de vatandaşlara destek sağlıyor.

İşten çıkarma 3 ay yasaklanıyor!

Son dakika haberi: Koronavirüsle mücadele kapsamında işten çıkarma üç ay süreyle yasaklanıyor.

2 milyon 300 bin haneye daha 1000'er liralık destek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün kamuoyuna duyurduğu ve koronavirüsle mücadele için 2. faz sosyal yardım programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımın detaylarını açıkladı.

Karantinaya alınan binalar ve çevresi dezenfekte edildi

Elazığ Belediyesi ekipleri tarafından koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında, pozitif vaka tespiti nedeniyle Valilik kararıyla Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından karantinaya alınan 3 apartman ve çevresinde dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirildi.

Minibüsçülerden sağlık çalışanlarına destek

Elazığ'ın Aksaray Mahallesi'ne hizmet veren minibüsçüler, koronavirüsle mücadele kapsamında önemli görev düşen sağlık çalışanlarına ücretsiz hizmet vereceklerini duyurdu.

Koronavirüsle mücadele için 'Psikososyal Destek Hattı' kuruldu

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlara ve sağlık çalışanlarına destek sağlamak üzere 'Psikososyal Destek Hattı' kuruldu.

Elazığ Belediyesi, kira alacaklarını 3 ay erteledi

Elazığ Belediyesi'ne ait iş yeri, dükkan ve diğer gayrimenkullerin kira ödemelerinin korona virüsle mücadele kapsamında 3 ay ertelendiği bildirildi.

Erdoğan'dan Doğalgaz ve elektrik faturası açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüsle mücadele kapsamında son dakika açıklamalarında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğalgaz ve elektriğin kapanması hakkında 'Biz daha zor günler yaşadık böyle bir şeye girmedik. Sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz.' dedi.