Etiketler

Foto kapanlar yaban hayatını görüntüledi

Aralarında Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Malatya'nın da yer aldığı bir çok ilde yaban hayatı, kurulan foto kapanlarla görüntülendi. Görüntülere koruma altında bulunan vaşak,dağ keçileri, dahil bir çok hayvan yansıdı.

Munzur Vadisi her mevsim ayrı güzel

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Munzur Vadisi Milli Parkı, kaya oyuklarından çıkan suları, irili ufaklı şelaleleri, kanyonları ve yaban hayatı varlığı ile her mevsim ziyaretçilerine ayrı bir güzellik sunuyor.

Erzincan’da yaban hayatı "Fotokapan"la görüntülendi

Erzincan'da kurt ve boz ayılar fotokapanlarla görüntülendi.

Yaban Hayatı Tanıtım Merkezini 25 bin kişi ziyaret etti

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen yaban hayatı tanıtım merkezini geçen yıl 25 bin kişi ziyaret etti.

Erzincan’da yaban hayatı için doğaya yiyecek bırakıldı

Erzincan'da gençler, kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için doğaya yiyecek bıraktı.

Gençlik Liderleri ile gönüllü gençler yaban hayatı unutmadılar

Erzurum Palandöken Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri ile gönüllü gençler, yaban hayatı unutmadı. Duyarlı esnaftan toplanan gıdalar doğaya bırakıldı.

(Özel) Kahramanmaraşlı Robinson

KAHRAMANMARAŞ (İHA) – Kahramanmaraş kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta Ahir Dağı'ndaki dağ evinde tek başına doğal ve organik ürünler tüketerek yaşayan emekli Jandarma Başçavuş Mustafa Uludağ, ormana yem bırakarak yaban hayatın korunmasına destek oluyor.

Off road ekibinden yaban hayatına destek

Erzurum Macera Off Road Spor Kulübü üyeleri, ağır kış şartlarında yem bulmakta zorlanan yaban hayvanları için hem doğaya yem bırakıyor hem de araçların arkalarına bağladıkları lastik üzerinde rafting yapmanın keyfini yaşıyor.

Hayvanların tahniti ile yaban hayatını tanıtıyorlar

Malatya'da kurulan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin ilk Yaban Hayatı Tanıtım Merkezi'nde nesli tükenmekte olan tahniti yapılmış hayvanlar sergileniyor.

Ayının, meyve ağacında yemek keyfi

Yaban hayatının yoğun olduğu Tunceli'de, iki yavru ayı meyve ağacına çıkıp karnını doyururken, dağ keçileri de vadiye kadar inerek su ihtiyaçlarını giderirken görüntülendi.

Ormanları böceklerden korumak için kuşlara yuva yaptılar

Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü, ormanları zararlı böceklerden korumak için böceklerle beslenen kuşlara özel yuvalar yaptırıyor. Yaban hayatı korumak amacıyla başlatılan çalışma il genelinde sürülüyor.

Sivas’ta jandarmaya avcılık eğitimi verildi

Sivas'ta jandarma personeline 'Kara Avcılığı ve Yaban Hayatı konulu eğitim verildi.

Genç iletişimcilerden Hayvan Barınağı’na ziyaret

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencileri, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsle barınağa gelen öğrenciler, bir süre yetkililerden barınakta gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra hayvanların bulunduğu alana geçti. Öğrenciler hayvanlarla yakından ilgilendi. Gençlere, sahiplenme işlemlerinden hayvan teslimine kadar birçok konuda bilgi veren yetkililer, Barınağımız hem iç alanda hem de bölgede doğal ve yaban hayatının korunmasına yardımcı olmaktadır. Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getirtilen hayvanlar önce genel sağlık taramasından geçirildikten sonra aşıları yapılıyor. Bunların yanı sıra evlerinde hayvanlarına bakamayan aileler de buraya hayvanlarını getiriyor dedi.

Oltulu fırın sahibinden yaban hayatına destek

Oltu Aslanpaşa Ekmek Fırını Sahibi Dursun Savcı, Doğaseverler Grubu aracılığıyla doğadaki yaban hayatına destek verdi.

Aile hekiminin doğa sevgisi

Erzurum'un Şenkaya ilçesi Akşar Mahallesi sağlık ocağında görevli aile hekimi Fatih Işıkman yaban hayatına destek olmak amacıyla keklikler için doğaya yem bıraktı.

Enerjisa’dan yaban hayatına yönelik “Farkımızda mısınız” projesi

Enerjisa İspir'de yaban hayata yönelik geliştirdiği projesine devam ediyor. Enerjisa bu kapsamda İspir'de yaban hayvanı türlerine yönelik bilincin artırılması için ilköğretim öğrencileriyle bir araya geldi

KYK’lı gençlerden hayvanlara yem

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan öğrenciler yaban hayatındaki hayvanları unutmadılar.

Avcılar atıcılık yarışmasında buluşuyor

Elazığ’ın Ağın ilçesinde faaliyet veren Ağın Yaban Hayatı Koruma, Avcılık, Atıcılık Ve Spor Kulübü tarafından trap atışı yarışması düzenlenecek.

Türkiye’de yaban hayatı krizde

Omurgalı canlılara bakıldığı zaman Türkiye’de bir düşüş olduğunu belirten Uzman Biyolog Emrah Çoban, Türkiye’de yaban hayatının krizde olduğunu söyledi.