Etiketler

Fırat Üniversitesi'nde tekerleme yarışması

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ)uluslararası öğrenciler arasında tekerleme yarışması düzenlendi.

Elazığ'da yabancı öğrenciler, okul bahçesini geleneksel oyunlar için hazırladı

Elazığ'da eğitim gören yabancı üniversite öğrencileri, çocukların geleneksel oyunlar oynaması için okul bahçesinde çalışma yaptı.

Yabancı öğrencilere dış ticaret eğitimi verildi

Fırat Üniversitesinde (FÜ) eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilere yönelik 'Dış Ticaret Pazar Payı' eğitimi verildi.

Belediye Korosundan yabancı öğrencilere konser

Elazığ Belediye Konservatuarı Türk Müziği Korosu, yabancı öğrencilere konser verdi.

Afrikalı öğrencilerin kar sevinci

Sivas'ta Uluslararası Şehit Münir Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde eğitim gören 32 farklı ülkeden 55 yabancı öğrencilerden bazıları ilk kez kar görmenin şaşkınlığını yaşadı.

Rektör Kızılay, yabancı öğrencilerle buluştu

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde yabancı uyruklu öğrencilerle bir araya geldi.

Türk ve yabancı öğrencilere vatan sevgisi aşılanıyor

113 Suriye, 4 Afganistan ve 3 Irak uyruklu olmak üzere 120 muhacir öğrencinin bulunduğu Turgut Özal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrencilere vatan sevgisi aşılanıyor.

Yerli ve yabancı öğrenciler Adıyaman’da buluştu

Türkiye'deki çeşitli üniversitelerde öğrenim gören yerli ve yabancı öğrencilerden oluşan 40 kişilik grup, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Damla projesi' kapsamında Adıyaman'da buluştu.

Diyarbakır’dan Erdoğan’a çığ gibi destek

ABD Başkanı Donald Trump'un TL'nin değerini düşürme hamlesi ters tepti. Türkiye'de esnaf, sanatkar ve yabancı öğrenciler dolar bozdururken, Diyarbakırlılarda bu çağrıya destek vererek yastık altındaki dolar ve altınları bozdurdu.

Yabancı öğrenciler Sivas’a hayran kaldı

Yunus Emre Enstitüsü'nün düzenlediği program çerçevesinde 20 farklı ülkeden Sivas'a gelen 24 yabancı öğrenci, Belediye Başkanı Sami Aydın ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Yabancı öğrenciler Sivas’a hayran kaldı

Yunus Emre Enstitüsü'nün düzenlediği program çerçevesinde 20 farklı ülkeden Sivas'a gelen 24 yabancı öğrenci Belediye Başkanı Sami Aydın'ı makamında ziyaret etti.

20 farklı ülkeden Sivas’ı tanımaya geldiler

Yunus Emre Enstitüsü'nün düzenlediği program çerçevesinde 20 farklı ülkeden Sivas'a gelen 24 yabancı öğrenci üç hafta boyunca kenti tanıma fırsatı bulacak.

Türkçe Yaz Okulu’na 24 yabancı öğrenci katıldı

İnönü Üniversitesi'nin Türkçe Yaz Okuluna bu yıl dünyanın değişik ülkelerinden 24 öğrenci katıldı.

İnönü Üniversitesi’nin yabancı öğrencileri mezun oldu

İnönü Üniversitesi'nde eğitim-öğrenimlerini tamamlayan yabancı ülke ööğrencileri için iftar ve mezuniyet programı düzenlendi.

Çuval yarışı yapıp halat çektiler

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 'Koşabiliyorken Koş' projesi kapsamında Herkes İçin Spor Federasyonu İl Temsilcisi Hüseyin Öz'ün organize ettiği Geleneksel Türk Oyunları etkinliğinde Erzurum'da Türkçe öğrenen yabancı öğrencilere spor yaptırılıyor. GHSİM İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Dillerimiz farklı olsa da gönüllerimiz bir dedi.

Yabancı öğrencilere şehrin manevi mekânları tanıtıldı

Erzincan Müftülüğünün gençlik hizmetleri çalışmaları kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumu, Erzincan Belediyesiyle ile beraber tertip ettiği manevi ve sosyal içerikli faaliyetlerin devamı olan, Şehrin Manevi Meknlarını Ziyaret programlarının bir diğeri, farklı şehirler, hatta ülkelerden gelip Erzincan Üniversitesi'nde okuyan öğrencilere yönelik bir programla gerçekleştirildi.

Yabancı öğrencilere şehrin manevi mekânları tanıtıldı

Erzincan Müftülüğünün gençlik hizmetleri çalışmaları kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumu, Erzincan Belediyesiyle ile beraber tertip ettiği manevi ve sosyal içerikli faaliyetlerin devamı olan, Şehrin Manevi Meknlarını Ziyaret programlarının bir diğeri, farklı şehirler, hatta ülkelerden gelip Erzincan Üniversitesi'nde okuyan öğrencilere yönelik bir programla gerçekleştirildi.

Afrikalı Yiğidolardan Mehmetçik’e destek

Sivas'ta 15 Temmuz Şehitler Kampüsünde açılan, Uluslararası Şehit Münir Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde eğitim gören 16 Afrika ülkesinden 24 siyahi ve Suriyeli yabancı öğrenciler, Mehmetçik için yardım kampanyası başlattı.

Afrikalı Yiğidolar karnelerini aldı

Sivas'ta 15 Temmuz Şehitler Kampüsünde açılan Uluslararası Şehit Münir Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde eğitim gören 16 Afrika ülkeden 24 siyahi yabancı öğrenci bugün karnelerini aldı.

Yabancı öğrencilere ‘terör’ bilgilendirmesi

İnönü Üniversitesi'nde okuyan yabancı öğrencilere yönelik yapılan bilgilendirme toplantısında, terör örgütleri ve bu örgütlerin eleman kazandırma yöntemleri anlatıldı.

Yabancı öğrenciler Sivas’a hayran kaldı

Yunus Emre Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen Türkçe Yaz Okulu programı kapsamında yurt dışında Türkoloji eğitimi alan yabancı öğrenciler, Türkiye'nin çeşitli şehirlerindeki üniversitelerden hem Türkçe eğitimi alıyor, hem de eğitim aldıkları ilin tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini keşfetme imkanı elde ediyor.

Vali Azizoğlu yabancı öğrencileri konuk etti

Yunus Emre Enstitüsünün Türkçe Yaz Etkinliği kapsamında ülkemizde bulunan 55 ülkeden 700 öğrencinin 18'i Erzurum'da yaklaşık üç haftadır Türkçe eğitimi alarak, Erzurum tarihi ve kültürü hakkında bilgi ediniyorlar.

Rektör Çomaklı, Türkçe Yaz Okulu İçin Erzurum’a gelen öğrencileri kabul etti

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Yunus Emre Enstitüsü iş birliği ile düzenlenen Türkçe Yaz Okulu kapsamında Erzurum'a gelen yabancı öğrencileri makamında kabul etti.

Yabancı öğrenciler ülkelerini tanıttı

İnönü Üniversitesi Uluslararası Kültür ve Sanat Haftası kapsamında Malatya'da öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler stant açarak ülkelerini tanıttı.

Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği’nden Rektör Çomaklı’ya Ziyaret

Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği(UÖD) Başkanı Ergün Halis, Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Halit Aksakal ve Türkiye'de öğrenim gören bir grup yabancı öğrenci, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'yı makamında ziyaret etti.

Afrikalı öğrenciler Sivas’ta eğitim görüyor

Sivas'ta 15 Temmuz Şehitler Kampüsünde açılan Uluslararası Şehit Münir Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 16 ülkeden 24 yabancı öğrenci, Türk öğrenciler ile birlikte eğitim görüyor. Afrikalı öğrenciler, Türk kültürünü de yakından tanıyor.

15 Temmuz şehitler rölyefini yabancı öğrenciler işliyor

Sivas'ta 15 Temmuz şehitlerinin isimlerinin işlendiği bakır bayrak rölyeflerinin yapımında yabancı öğrenciler de yer alıyor.

Fırat Üniversitesi yurtdışı tanıtımlarını sürdürüyor

Fırat Üniversitesi, yabancı öğrenci sayısını artırmak amacıyla uluslararası düzenlenen fuarlara katılarak, Elazığ'ı ve Fırat Üniversitesi'ni tanıtıp, yabancı öğrencilerin ilgisini Fırat Üniversitesine çekiyor.

FÜ'de yabancı öğrenci alım sınavları yapıldı

Fırat Üniversitesi’nde 2016-2017 eğitim öğretim yılında okumak isteyen yabancı uyruklu öğrenciler için Uluslararası Öğrenci Sınavı (FÜYÖS-2016) yapıldı.