Etiketler

Selçuklu'nun eşsiz eserlerine ziyaretçi akını

Tarihi ve doğal güzellikleriyle önemli turizm potansiyeline sahip Erzurum'un simgelerinden ve Selçuklu mimarisinin eşsiz örneklerinden Çifte Minareli ve Yakutiye Medreseleri hafta sonu ziyaretçi akınına uğradı.

Tarihi Yakutiye Medresesi’nde bayramlaşma töreni düzenlendi

Erzurum'da Kurban Bayramı dolayısıyla Yakutiye Medresesinde bayramlaşma töreni düzenlendi.

15 Temmuz fotoğrafları sergilendi

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti'nin Erzurum Valiliği ve Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün destekleri ile hazırladığı '15 Temmuz Demokrasi Nöbetleri ve Şehitlerimiz' konulu fotoğraf sergisi Yakutiye Medresesi Türk İslm Eserleri ve Etnografya Müzesi'nde açıldı.

Erzurum’da tarihi medresede bayramlaşma töreni

Erzurum'da Ramazan Bayramı dolayısıyla Yakutiye Medresesinde bayramlaşma töreni düzenlendi.

Yakutiye Kent Meydanı yada "Kuş Cenneti"

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Yakutiye Kent Meydanını yapana kadar Erzurum'un bir kent meydanı bulunmuyordu. Yaklaşık 20 dönüm büyüklüğündeki kent meydanı içerisinde 16 ve 13. yüzyıl olarak tarihlendirilen 2 tarihi eser yer alıyor. İsmini Selçuklu mimarisinin nadide eserlerinden Yakutiye Medresesinden alan kent meydanı, insanların gündüz ve gece vakit geçirebildiği, tarihi ve çevre güzelliğiyle gözde bir meydan haline geldi.

Grup Tillo seslendirdiği ilahilerle Erzurumlulara manevi feyzi yüksek bir gece yaşattı

Tarihi Yakutiye Medresesinde düzenlenen programda seslendirdiği ilahilerle Erzurumlulara manevi feyzi yüksek bir gece yaşatan Grup Tillo'ya yoğun ilgi gösterildi.

‘Bölgemiz Tarihi Derinliklerinden Kesitler’ paneli yapıldı

18 Mayıs Müzeler Günü tarihi Yakutiye Medresesinde düzenlenen 'Bölgemiz Tarihi Derinliklerden Kesitler' adlı panelle kutlandı.

Büyükşehir’den anlamlı program

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında kentte bir dizi programlar düzenledi. Büyükşehir Belediyesi'nin kısa süre önce hizmete açtığı Kadın Koordinasyon ve Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü için organize edilen etkinlikler kapsamında ilk olarak kortej yürüyüşü düzenlendi. Çok sayıda vatandaşın ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı yürüyüş, Yakutiye Medresesi önünden başlayıp Havuzbaşı Kent Meydanı'na kadar devam etti. Etkinlikler MNG AVM'de düzenlenen programlarla devam etti. Alışveriş merkezinde kurulan stantta, Büyükşehir Belediyesi engelli biriminde eğitim gören kursiyerlerin ve eğitimcilerin ürettiği eşyalar sergilendi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, burada yaptığı konuşmada, Otizmli bireylerin toplum içerisindeki yaşamlarını güzel bir şekilde sürdürebilmeleri için Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapıyor ve her türlü şartlarda yanlarında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak bize düşen; bu konudaki farkındalık düzeyini artırmakla meşgul olmanın ötesine geçip yürüttüğümüz nitelikli çalışmalarla özel çocuklarımızı geleceğe hazırlamak ve onların yeteneklerini toplumumuzla paylaşmalarının önünü açacak somut adımları atmaktır. Bu adımları kısa sürede atıp Otizmli bireylerin sosyal yaşama katılabilmeleri için bütün altyapı olanaklarımızla çaba sarf etmeye devam edeceğiz dedi. Konuşmaların ardından programa katılan otizmli öğrencilere ve ailelerine otizm konusunda sinema filmi izlettirildi. Günün sonunda Yakutiye Medresesi'nin ışıkları gece boyunca maviye çevrilerek farkındalık oluşturuldu.

Dr. Küçükyılmaz Erzurum’da 15 Temmuz’u anlattı

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Yazar Dr. Mücahit Küçükyılmaz, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Genç Vizyon Kulübü ve Erzurum Diplomasi Akademisi'nin işbirliğinde düzenlenen Yeniden Diriliş Konferansı'nda Erzurumlulara 15 Temmuz Demokrasi Destanımızı anlattı. Yakutiye Medresesi'nde gerçekleştirilen konferansa yoğun ilgi gösterildi. Dr. Küçükyılmaz, konferans sonrası okurlarına Şeyh ile Hükümdar adlı kitabını imzaladı. Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Yazar Dr. Mücahit Küçükyılmaz, Erzurum Diplomasi Akademisi öğrencilerine dış politika dersi verdi. Dr. Küçükyılmaz daha sonra Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i ziyaret etti. Başkan Mehmet Sekmen, ziyarette Dr. Küçükyılmaz'a kentte gerçekleştirilen değişim ve dönüşümü anlattı. Başkan Sekmen'den şehir genelinde yürütülen projeleri de dinleyen Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Yazar Dr. Mücahit Küçükyılmaz, tarih ve medeniyet kenti Erzurum'un her alanda güzelleştiğini ifade etti. Dr. Küçükyılmaz Başkan Sekmen ile birlikte Kıyasettin Temelli Kültür ve Sanat Merkezi'nde halk ozanlarını da dinledi. Dr. Küçükyılmaz sosyal medya hesabından Erzurum'daki temas ve incelemelerini de paylaşarak, Başkan Sekmen'e teşekkür etti.

Tarihi mekanda bayramlaşma

Erzurum Valiliği tarafından tarihi Yakutiye Medresesi'nde bayramlaşma programı düzenlendi.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir: “İHA, vatanseverlikte zirve yapmış bir kuruluş”

15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ve İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirleri tarafından çekilen fotoğrafların yer aldığı Oradaydık, unutmadık, unutturmadık adlı fotoğraf sergisi tarihi Yakutiye Medresesinde açıldı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bayramlaşma törenine katıldı

Erzurum'da Ramazan Bayramı dolayısıyla Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın katılımıyla Yakutiye Medresesi'nde bayramlaşma töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşadığı rahatsızlıkla ilgili soruya Akdağ, Küçük bir rahatsızlık olmuş, çok iyi Allah'a şükür dedi.