Yangın Söndürme Uçağı Haberleri

Yangın Söndürme Uçağı Haberleri

2 helikopter ve 1 uçakla yangına müdahale ediliyor.

Tunceli’nin Hozat ve Ovacık ilçeleri arasında kalan Buzlutepe ile Tanzi Deresi üzerinde süren orman yangınına karadan çok sayıda ekibin yanı sıra 2 helikopter ve 1 yangın söndürme uçağı müdahale ediyor.

Elazığ'a şehit ateşi düştü

Kahramanmaraş'ta Orman Genel Müdürlüğü hizmetinde kullanılan yangın söndürme uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeden pilot Serkan Mirzaoğlu'nun Elazığ'daki baba evi Türk bayraklarıyla donatıldı.

Kahramanmaraş'ta yangın söndürme uçağı düştü

Kahramanmaraş'ta çıkan orman yangınına havadan müdahale eden yangın söndürme uçağı düştü. Rusya Savunma Bakanlığı, 5'i Rus 3'ü Türk toplam 8 personelin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Ormana sıçrayan yangına, uçakla müdahale

Tunceli'nin Pertek ilçesinde otluk alandan başlayıp rüzgarın etkisi ile ormanlık alana sıçrayan yangının kontrol altına alınması için yangın söndürme uçağı devreye girdi.Karadan ekiplerin müdahale ettiği yangına, yangın söndürme uçağı da havadan su boşaltarak destek oluyor.

Malatya’da orman yangını

Malatya'nın Pütürge ilçesinde yaşanan orman yangını yangın söndürme uçağı ve helikopterlerin de desteği ile yerleşim alanlarına sıçramadan kontrol altına alındı.