Etiketler

Elazığ'da İl Afet Koordinasyon toplantısı

Elazığ'da İl Afet Koordinasyon toplantısı yapıldı.

Polisten hayvan satıcılarına 'sahte para' eğitimi

Elazığ'da polis ekipleri,hayvan pazarında kalpazanların mağduru olmamaları için satıcılara, sahte paranın gerçeğinden nasıl ayırt edileceğini uygulamalı olarak gösterdi.

Yılın son Afet Bilinci Eğitimi emniyet mensuplarına

Birçok kamu kurumunun yanı sıra, okullarda öğrencilere ülkemizin neden bir deprem ülkesi olduğu, deprem tehlikesinin oluşturacağı riskleri en aza indirmek için deprem öncesi alınması gereken önlemler, deprem sırasında doğru davranış şekli ve deprem sonrasında yapılması gerekenler hakkında verilen eğitimlerde AFAD Erzurum, bu yıl 45.192 kişiye ulaşmayı başardı.

Orta kulak enfeksiyonu deyip geçmeyin

Op. Dr. Mehmet Beşer, çocuklarda soğuk algınlığı ya da grip gibi hastalıkları takip eden süreçte, orta kulak enfeksiyonu oluşabileceği uyarısında bulundu. Dr. Beşer, orta kulak iltihabından korunmak için yapılması gerekenler konusunda da ebeveynlere önemli tavsiyeler verdi.

Öğrenciler Deprem Simülasyon Tırında depremi bire bir yaşadı

Depremden önce ve sonrasında yapılması gerekenleri öğrencilere anlatmak ve afet konusunda bilinç uyandırmak üzere Türkiye'yi gezen AFAD Deprem Simülasyon Tırı, Erzurum'da öğrencilere hem depremi yaşattı hem de onları bilgilendirdi.

Vali Mantı;"Afet bilincinin istenilen düzeyde olmadığını gözlüyoruz"

Afet ve acil durumlarda yapılması gerekenleri konuşacaklarını ancak toplum olarak bu konulara fazla ilgili ve hazırlıklı olmadıklarına dikkat çeken Vali Ali Mantı, ülke genelinde afet bilincinin istenilen düzeyde olmadığını görlemlediklerini söyledi.

Tiroid bezi ameliyatı öncesi yapılması gerekenler

Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.Fahri Yetişir, Tiroid bezi ameliyatı öncesi yapılması gerekenler konusunda uyardı.

Kaymakam Kartal esnafla bir araya geldi

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Ofis semti esnafını ziyaret ederek, yapılan hizmetleri anlattı, esnafla ilçe hakkında yapılması gerekenler konusunda fikir alış verişinde bulundu.

İşitme engelliler için işaret dili ile afet eğitimi hazırladılar

Erzincan'da Deprem Haftası dolayısıyla gençler işaret dili ile depremden korunma yöntemlerini anlattılar. Erzincan Gençlik Merkezi'nde İşaret Dili eğitimi alan gençler farklı bir çalışmaya daha imza attılar. Gençler çektikleri video ile deprem olmadan önce alınacak tedbirleri, deprem esnasında ve sonrası yapılması gerekenleri, enkaz altında kalma durumunda neler yapılacağı, deprem anında araç kullanılıyorsa ne yapmak gerektiği gibi pek çok konuda işaret dili ile eğitici videolar hazırlayıp işitme engelli vatandaşları deprem konusunda bilgilendirdiler.

Muhtarlara ‘kuraklık’ bilgilendirmesi.

Kangal İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısında, muhtarlara kuraklığa karşı yapılması gerekenler anlatıldı.

Yeşilyurt’a Deprem Eğitim ve Simülasyon Merkezi

Yeşilyurt Belediyesi olası bir deprem anında yapılması gerekenler, alınacak önlemler ve deprem sırasında hayatta kalmak için dikkat edilmesi gereken konuların bilimsel çalışmalarla değerlendirileceği 'Deprem Eğitim ve Simülasyon Merkezi' projesinin inşaat çalışmalarına başladı.

Kaliteli uykunun sırları

Medicana Sivas Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülnaz Sağlam, kaliteli uyku için yapılması gerekenleri anlattı.

Engelli öğrencilere trafik eğitimi

Yeşilyurt Belediyesi, Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda misafir ettiği engelli öğrencilere uygulamalı trafik eğitimi verdi. Uzman eğitmenler eşliğinde trafik dersi alan öğrenciler, tatbikat alanında uygulamalı olarak trafikte yapılması gerekenleri öğrendiler.

Deprem ve Yangın Tatbikatı gerçekleştirildi

Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Sivil savunma planı veya sivil savunma tedbir planları içerisinde oluşturulan program çerçevesinde, sivil savunma ekip personellerine yönelik Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda görev yapan personellerin katılımlarıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, uzman personelleri tarafından eğitimler verildi. Eğitimlerde personellere deprem öncesi, deprem anında ve deprem sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme ve uygulamalı eğitimlerin yanı sıra, çocuk, yaşlı ve engellilere yönelik deprem anında yapılması gerekenler ile tahliyelerin daha önce planlanan program çerçevesinde uygunluğunu uygulamalı olarak tatbikatlar yapılarak gerçekleştirildi.

Hastane çalışanlarına yaşam desteği

Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Besni Devlet Hastanesi personellerine hastane içi ve hastane dışında meydana gelişebilecek kalp durmalarında yapılması gerekenler maket üzerinde uygulamalı olarak eğitim verildi.

Milletvekili Ilıcalı’dan müdürlüklere ’hayırlı olsun’ ziyareti

AK Parti Erzurum Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, kısa bir süre önce görevlerine başlayan müdürlere hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Erzurum'un daha çok gelişmesi için yapılması gerekenler konuşuldu.

Darende’de yaşanan elektrik kesintileri masaya yatırıldı

Darende'de son zamanlarda yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle ilçe öğretmenevinde bir toplantı yapıldı. Toplantıda elektrik kesintisi sorunu masaya yatırılarak sorunun çözülmesi noktasında yapılması gerekenler görüşüldü.

Vali Kaymak;"KÖYDES programı için 14 milyon ödenek tahsis edildi"

Tunceli'ye KÖYDES projesi kapsamında yapılacak çalışmalarla ilgili 14 milyon 126 bin 902 lira ödenek tahsis edildiğini belirten Vali Osman Kaymak, muhtarların taleplerini ve yapılması gerekenleri kendilerine iletebileceklerini söyledi.

Yangın tatbikatı yapıldı

Yangında İlk Müdahale ve Yapılması Gerekenler konulu seminer ve tatbikatlar yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığının talimatı doğrultusunda merkez kız ve erkek yatılı Kur'an kurslarına yönelik olmak üzere Her Ay Bir Konu, Bir Konuk programı kapsamında kurslarda AFAD yetkilileri tarafından Yangında İlk Müdahale ve Yapılması Gerekenler konulu programlar düzenlendi.

Sağlıklı ağız için yapılması gerekenler

Diş Hekimi A. Doğan Bircan, sağlıklı bir ağız için yapılması gereken hususlar konusunda uyardı.