Etiketler

Yün yorganlar kadınların elinde kışa hazırlanıyor

Elazığ'da yıllardır açık alanlarda bir araya gelen kadınlar yiyecek hazırlığının yanı sıra yorganlarını da imece usulü kışa hazırlıyor.

Uyarı geldi! Fiyatı şişirip sonra indirim yapıyorlar

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yapılan indirimlerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, 'Fiyatlar önce şişiriliyor sonra indirim adı altında ürünler satılıyor. Tüketiciyi yanıltan indirim kampanyalarına düzenleme getirilmeli.' ifadesini kullandı.

Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla etkinlik yapıyorlar

Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında Farkında Ol projesi ile sevgi evlerinde kalan çocuklarla çeşitli etkinlikler yapıyorlar.

Tortumlu muhtarlardan organize işler

Tortumda mahalle muhtarların kendi aralarındaki haftalık toplantıları çok renkli geçiyor. Kendi aralarında oluşturdukları rutin haftalık toplantılarda her hafta aynı zamanda da farklı bir etkinlik yapıyorlar.

24.İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Toplantısı

Malatya'da gerçekleştirilen İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Toplantısında konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, kadınlara ve çocuklara karşı yapılan suçların hiç birisinin İslam'a ciro edilemeyeceğini ifade ederek, Bunları İslam'a ciro edenler ya cahilliklerinden bunu yapıyorlar yada İslam karşıtı olduğu için bunu yapıyorlar dedi.

Maliye Bakanı Ağbal’dan yatırım müjdesi

Malatya'da konuşan Maliye Bakanı Naci Ağbal, Türkiye'de birilerinin oluşturmak istediği karamsarlık havalarına bakılmaması gerektiğini söyleyerek, Uluslararası firmalar Türkiye'de her gün daha yeni yatırımlar yapıyorlar, yatırım yapmak için birbirleriyle yarışıyorlar. Son 15 yıldır Türkiye'de yatırım yapan bütün yatırımcılar Türkiye'den kazandılar, kazandıklarını tekrar Türkiye yatırdılar, daha da yatırmak istiyorlar dedi.

Dev organizasyon için pist yapıyorlar

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi'nde 18-21 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Snowboard Boardercross Dünya Şampiyonası için geri sayım başlarken, pist yapımı da tam gaz devam ediyor.

(Özel) Keçeye ömürlerini adadılar

Kahramanmaraş'ta yıllardır keçecilik mesleğini yaparak geçimlerini sağlayan Ertürk ve Tutma, mesleklerini artık spor amacıyla yapıyorlar.

(Özel haber) Mezarlarını yerinde bulamayan köylülerin korkunç iddiası

Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı bir köyde, mezarlıklara çok yakın olan ve çimento fabrikaları için kum taşıyan ocağın çok sayıda mezarı da kazıp kamyonlarla götürdüğü iddiası köylüleri ayağa kaldırdı. Kum ocağına yürümek isteyen köylülere jandarma izin vermezken kadınlar çocuklarının kaybolan mezarlarını arıyor. Köylüler mezarlarının artık fabrikalarda çimentoya karıştığını iddia ederek, Bir iki aylıkken ölen çocukların mezarlarını da arıyoruz ama bulamıyoruz. Herhalde artık çimento olmuşlardır. Götürüp çimento yapıyorlar. Yetkililer bu duruma el atsın dedi.

(Özel Haber) Adil Gevrek: “Hakemler maçlarımızda şaka gibi hatalar yapıyorlar”

Evkur Yeni Malatyaspor'da 1-1'lik Antalyaspor maçını değerlendiren Başkan Adil Gevrek, İyi bir takım olma yolunda ilerliyoruz. 2 haftadır hakemler maçlarımızda şaka gibi hatalar yapıyorlar. Tabii eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizi transfer döneminin son gününe kadar gidermek istiyoruz dedi.

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş:

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, CHP'nin yürüyüşüne değinerek, 28 Şubatlarda sesini dahi çıkarmayanlar, devlet sırlarını ifşa ederek vatana ihanet edenler için yürüyüş yapıyorlar dedi.

Diyet eşliğinde spor yapıyorlar

Diyarbakır'da otelciliğe yeni soluk kazandıran Liv Suit Hotel'de Fitness ve Vücut Geliştirme Salonu hizmete açıldı. Salonda hocalık yapan Vücut Geliştirme Şampiyonu Veysel Gülbahar Misafirlerimizin isteği üzerine onlara özel diyet eşliğinde spor yapmalarına yardımcı olmaktayız dedi.