Etiketler

Dünya bu açıklamayı bekliyordu! Türkiye ile Rusya arasındaki mutakatın tam metni

Türkiye ile Rusya teröristlerin Tel Rıfat ve Münbiç'ten çıkması için anlaştı. Türkiye ile Rusya arasında mutabakat imzalandı. Görüşme sonrası anlaşmanın tam metni yayınlandı.

Dikkat! 9 Ağustos’a kadar 48 personel alınacak

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından askeri personel alımına ilişkin yeni bir alım ilanı yayınlandı.

Liselerin boş kontenjanları ve taban puanları yayımlandı

LGS kapsamındaki yerleştirme sonuçlarına göre liselerin boş kontenjanları ve taban puanları 'e-okul.meb.gov.tr' üzerinden yayımlandı.

Doç. Dr. Hakan Çoksüer’in kitabı 11 ülkede yayında

Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer'in hazırlanış biçimi ve içerisindeki kaynaklarla Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyan Doğurganlık Beslenmesi ve annelik diyeti kitabı İngilizce'ye çevrilerek 11 ülkede yayınlandı.

Doğunun sınır taşı Erzurum’un Eskiçağ Kaleleri kitabı yayınlandı

Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Alpaslan Ceylan ve Doç.Dr. Yavuz Günaşdı tarafından hazırlanan Erzurum'un Eskiçağ Kaleleri adlı araştırma kitabı yayınlandı.

AK Parti Gençlik Kolları Erzurum İl Başkanlığı tarafından 12 Eylül Askeri Darbe’nin yıl dönümü nedeniyle bir bildirge yayınlandı

İnsan Hakları Birim Başkanlığı tarafından yayınlanan bildirgede 12 Eylülün bir daha yaşanmaması için her türlü fedakarlıkların verileceği ifade edildi.

Water City 2, vizyonda

Sivas'ın Suşehri ilçesindeki şifalı çamuru tanıtmak isteyenlerin, Afrika belgeseli anlatımıyla çektiği mizahi video sosyal medyada binlerce kişi tarafından ilgiyle izlenince o videonun 2.'si yayınlandı.

Hüma Dergisinin 3. sayısı yayınlandı

TYB Erzurum Şubesi'nin bu yıl yayınlamaya başladığı Hüma dergisinin 3. sayısı çıktı.

Atatürk Üniversitesi ilk 500 arasında

Shanghai Ranking'in Akademik Konulardaki Küresel Sıralaması (GRAS) yayınlandı. 4000'den fazla üniversitenin incelendiği araştırmada Atatürk Üniversitesi, Eğitim kategorisinde 9 Türk üniversitesi ile birlikte ilk 500 üniversite arasına girmeyi başardı.

Tütün üreticisinin lehine tebliğ yayınlandı

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, kooperatif kurulması ile ilgili tebliğin yayınlandığını ve yönetmeliğinde tütün üreticisinin lehine olması için çalıştıklarını söyledi.

Kars Kaleleri kitabı yayınlandı

Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, Kafkas Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Akın Bingöl ve Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Karegeçi'nin hazırlamış olduğu Eskiçağda Kars Kaleleri adlı araştırma kitabı yayınlandı.

Seçimlere 18 gün kala son anket yayınlandı

Seçimlere 18 gün kala yayınlanan ankette; Cumhur İttifakı`nın oy oranı belli oldu.

‘Öğretmenin dilinden’ projesi tanıtıldı

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Öğretmenlerin dilinden' projesi ile hazırlana klip yayınlandı. Kentteki bir çok öğretmenin seslendirdiği türküler izleyenlerden büyük beğeni aldı.

Bakan Gül'den gençlere iş müjdesi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ‘Gençlerimize güzel bir haber vermek istiyorum. Yakın dönemde duyurusunu yaptığımız yeni personel alımı için ilanlarımız yayınlandı. Adliyelerde, bakanlık merkez teşkilatında, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 14 bin 611 personel istihdam edeceğiz’ dedi.

Eskiçağ’da Erzincan Kaleleri kitabı

Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Ceylan ve Erzincan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi, Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Üngör tarafından Eskiçağ'da Erzincan Kaleleri adlı araştırma kitabı yayınlandı.

Doğunun Sönmeyen Yıldızı Akçakale

Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Ceylan ve Doç. Dr. Nezahat Ceylan tarafından Doğunun Sönmeyen Yıldızı Akçakale ve Çıldır Araştırmaları adlı araştırma kitabı yayınlandı.

Doğu Anadolu tarihi ve arkeolojik araştırmaları devam ediyor

Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Ceylan ve Dr. Öğretim Üyesi Oktay Özgül tarafından Eskiçağ'da Iğdır Kaleleri adlı araştırma kitabı yayınlandı.

Kalemlerin Efendisi Rafet Kavukcu yayınlandı

Türkiye Yazarlar Birliği Erzincan Temsilcisi Gazeteci Yazar Halil İbrahim Özdemir ressam ve hattat Rafet Kavukçu ile birlikte yeni kitabını basına tanıttı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yeni kitap

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından önemli bir eser daha yayınlandı. Malatya Söz Varlığı adlı kitap, özgün bir eser olarak kültür hayatına kazandırıldı.

Atatürk Üniversitesi 2017 faaliyet raporu yayınlandı

Atatürk Üniversitesi 2017 yılı faaliyet raporunu yayınladı.

Sıkça sorulan sorular yayınlandı

KUDAKA 2017 Yılı Mali Destek Programları ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları yayınlandı.

Mehmetçik Kutulamare dizisine kostümler Malatya’dan

Yayınlandığı ilk günden itibaren milyonların beğenisini kazanan 'Mehmetçik Kutulamare' dizisinde oyuncuların giydiği kostümler Malatya'dan gönderiliyor.

Arslan’ın “Yapraklar çiçekler ve Güneş” isimli şiir kitabı yayınlandı

Adıyamanlı Yazar Mehmet Halit Arslan'ın kaleme aldığı Yapraklar çiçekler ve Güneş isimli şiir kitabının birinci baskısı yapıldı.

Jandarma komandodan özel klip

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde kar yağışıyla birlikte operasyona çıkan jandarma komanda timlerinin görüntülerinden oluşan özel bir klip yayınlandı.

‘Doğu Kudüs Filistin'in başkenti’

İstanbul'da yapılan İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü İslam Zirvesi Konferansı'nda Doğu Kudüs, Filistin Devleti'nin başkenti olarak ilan etti. İsrail'in işgali altındaki Doğu Kudüs’ün Filistin'in başkenti ilan edilmesi için dünyadaki tüm ülkelere de çağrıda bulunuldu. Kararla ilgili de nihai bildiri yayınlandı.

Öğrenci işi fantastik dizi ‘Yükseliş’in ön gösterimi yapıldı

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden oluşan dizi ekibinin çektiği, 'Yükseliş' adını verdikleri fantastik internet dizisinin ilk bölüm ön gösterimi Atatürk Üniversitesi Mavi salonda düzenlenen gece ile yayınlandı.

4 teröristin öldürüldüğü operasyona özel klip

Tunceli'de terör arananlar listesinde 600 bin TL ödüllü turuncu listede yer alan terör örgütü PKK'nın sözde Dersim saha sorumlusu Serdem kod adlı Bilal Serhat Sarıdaş ile birlikte 4 teröristin öldürüldüğü operasyonla ilgili görüntülerin yer aldığı Şehitler gururumuzdur ismiyle Jandarma Genel Komutanlığı klip yayınlandı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 34 kitap yayınlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, şehrin yazarlarına destek vererek bugüne kadar 34 tane kitabın yayınlanmasını sağladı.

Arguvanlı Ozan Abbas Ekici’yi anlatan kitap yayınlandı

Araştırmacı-Yazar Hüseyin Şahin'in Arguvanlı Ozan Abbas Ekici'nin yaşamı, sanatı, şiir ve türkülerini kaleme aldığı Arguvanlı Ozan Abbas Ekici/Mezarımın İşareti Kırmızı isimli kitap yayımlandı.

ASİMED Başkanı Savaş Eğilmez: “Önce sözde soykırım, şimdi de terör”

Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED) Başkanı Savaş Eğilmez, dün yazılı ve görsel medyada Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın'ın PKK terör örgütünün Suriye'deki uzantısı YPG hakkında bir film hazırlığında olduğuna dair haberler yayınlandığını kaydederek, Fatih Akın kendi sosyal medya hesabında YPG terör örgütünün, diğer terör örgütü DEAŞ'a karşı yaptığı sözde mücadeleyi tasvir eden 'DEAŞ'ı Yok Et', 'YPG ve YPJ Özgürlük Savaşçılarını Destekle', 'Rajova'daki Demokratik Devrimi Savun' başlıklarıyla bir afiş yayınlayarak film projesinin başladığını duyurduğunu kaydederek bu duruma tepki gösterdi.