Etiketler

Elazığ'da 'Okullar Hayat Olsun Projesi'

Elazığ'da Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) işbirliğiyle yürütülen, 'Okullar Hayat Olsun Projesi' kapsamında düzenlenen yaz okulları ile çocuklar geleceğe hazırlanıyor.

Palandöken Belediyesi’nin yaz okulları devam ediyor

Palandöken Belediyesi, mesleki, kültürel ve sanatsal eğitim faaliyetlerini yaz aylarında da devam ettiriyor. Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Spor Merkezi'nde eğitim öğretim sezonu boyunca açık olan kursların dışında Palandöken Belediyesi'nin yaz kursları da büyük ilgi görüyor.

19 ülkeden 23 öğrenci Malatya’da misafir ediliyor

Yunus Emre Enstitüsü yaz okulları projesi kapsamında Malatya'ya gelen 19 ülkeden 23 öğrenci İnönü Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER) tarafından misafir ediliyor.

Elazığ'da ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi

Elazığ'da, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) iş birliği ile hayata geçirilen 'Okullar Hayat Olsun' projesi kapsamında düzenlenen yaz okulları ile çocuklar geleceğe hazırlanıyor.

Adıyaman’da 5 bin 408 öğrenciye trafik dedektifi eğitimi

Trafik dedektifleri projesi kapsamında Adıyaman'da, faaliyet gösteren cami, kuran kursu, öğrenci yurtları ve yaz okullarında bulunan 5 bin 408 öğrenciye yönelik trafik dedektifi eğitimi verildi.

Erzurum esnafında eğitim öğretim yılı beklentisi

Erzurum'daki üniversitelere bağlı fakülte, meslek yüksekokulu ve yüksek okullarda ilk ders 18 Eylül'de başlıyor. Ders kayıtlarının önümüzdeki hafta başlayacağı üniversitelerde, bir sonraki hafta ise, derslere start verilecek. Erzurum dışında ikamet eden öğrenciler ise, bu haftadan itibaren yurt ve öğrenci evlerine yerleşmek için Erzurum'a dönmeye başlayacak. Üniversitelerin eğitim öğretime start vermesiyle birlikte Erzurum'daki ticari yaşam da canlanacak. Üniversitelerin tatile girmesiyle birlikte durgun bir yaz mevsimine teslim olan şehir ekonomisi, okulların da açılmasıyla birlikte eski canlı günlerine yeniden kavuşmuş olacak. Erzurum ekonomisi için can damarı niteliğinde olan öğrenci, şehirde özellikle hazır giyimle yiyecek ve içecek sektörü için büyük bir önem taşıyor. Atatürk Üniversitesi ile Erzurum Teknik Üniversitesi'nde öğrenim gören on binlerce öğrenci, şehrin ekonomi lokomotifi anlamına gelirken, Erzurum'da esnafın ödemeleri bile eğitim öğretim takvimine göre yapılıyor. Yaz okulları sayesinde tatil mevsiminin kısmi de olsa canlı geçirildiği Erzurum'da, Temmuz ayının ikinci yarısı ile Ağustos ayında adeta ölüm sessizliği yaşanıyor.

Yaz okulu öğrencileri tarihi mekanları geziyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan sosyal merkezler tarafından düzenlenen yaz okullarına gelen öğrenciler değişik konularda aldıkları eğitimin yanı sıra hem sosyalleşiyor hem de şehrin tarihi yerlerini gezerek güzel vakit geçiriyorlar.