Etiketler

FÜ'de uygulamalı matematik ve mühendislik yaz okulu

Fırat Üniversitesinde (FÜ) uygulamalı matematik ve mühendislik yaz okulu başlayacağı bildirildi.

Malatya’da yaz spor okulları sona erdi

Malatya'da basketbol antrenörleri Erol Akdeniz ile Bayram Acar nezaretinde devam eden Malatya Dev Adam Basketbol Okulu, yaz okulu çalışmalarını tamamladı.

Onikişubat Belediyesi’nin Yaz Okulu kapandı

Onikişubat Belediyesi'nin 7-14 yaş aralığında çocukların yaz tatillerini verimli geçirmeleri için hayata geçirdiği dini, sosyal, kültürel ve spor alanında eğitim verilen Yaz Okulu Programı kapanışı bugün gerçekleştirildi.

Pekfen’de yaz okulu sona erdi

Özel Pekfen Okullarında yaz okulu programı düzenlenen etkinlikle sona erdi.

Malatya İnönü Üniversitesi 19 ülkeden 23 öğrenciyi misafir ediliyor

Malatya İnönü Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı himayesinde Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen Türkçe Yaz Okulu kapsamında 19 farklı ülkeden 23 yabancı uyruklu öğrenciyi misafir ediyor.

Rektör Çomaklı, Türkçe Yaz Okulu öğrencilerini kabul etti

Atatürk Üniversitesi ve Yunus Emre Enstitüsü arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında 17 ülkeden 24 öğrencinin katıldığı Türkçe Yaz Okulu programı başladı. Program kapsamında hem Türkçe öğrenimi gören hem de Türk kültürünü yakından tanıma fırsatı bulan öğrenciler Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı tarafından kabul edildi.

Vali Azizoğlu’na 17 farklı ülkeden öğrenci ziyareti

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 'Türkçe Yaz Okulu' projesine katılan öğrencileri makamında kabul etti.

Türkçe Yaz Okulu’na 24 yabancı öğrenci katıldı

İnönü Üniversitesi'nin Türkçe Yaz Okuluna bu yıl dünyanın değişik ülkelerinden 24 öğrenci katıldı.

Bingöl’de öğrenciler hem eğleniyor, hem öğreniyor

BİNGÖL (İHA)– Bingöl'de açılan yaz okulu sayesinde öğrenciler bir yandan eğlenirken diğer yananda da öğreniyor.

Büyükşehir yaz okulu başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen yaz okulu, bu yıl 5'inci kez kapılarını açtı.

Atatürk Üniversitesi’nde dört mevsim eğitim

Atatürk Üniversitesinde, lisans ve önlisans programları için 2017-2018 eğitim-öğretim yılı yaz okulu kayıtları tamamlandı.

Sivas Belediyespor futbol yaz okulu başladı

Sivas Belediyespor'da kayıtların tamamlanmasıyla futbol yaz okulu başladı.

Sivas Belediyespor futbol yaz okulu açıyor

Sivas Belediyespor futbol yaz okulu açıyor.

Besni’de yaz okulu protokolü imzalandı

Adıyaman'ın Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Besni İrfan Eğitim ve Kültür Derneği arasında yaz okulu protokolü inzalandı.

Yaz Futbol Okulu antrenmanlara başladı

Evkur Yeni Malatyaspor Yaz Futbol Okulu antrenmanlara başladı. 2004-2010 doğumlu çocukların katılabildiği yaz okulu Nurettin Soykan Tesisleri'nde neşeli bir ortamda sürüyor.

ŞEHİRDER’de yaz kuran okulu tamamlandı

Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği tarafından düzenlenen 'Yaz Okulu', derneğin seminer salonunda düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi. Sekiz hafta süren yaz okulunda öğrenciler Kur'an-ı Kerim, fıkıh ve hadis dersleri görmenin yanı sıra zek oyunları, sokak oyunları, buz pateni ve okçuluk gibi faaliyetlerde bulundular.

Yabancı öğrenciler Sivas’a hayran kaldı

Yunus Emre Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen Türkçe Yaz Okulu programı kapsamında yurt dışında Türkoloji eğitimi alan yabancı öğrenciler, Türkiye'nin çeşitli şehirlerindeki üniversitelerden hem Türkçe eğitimi alıyor, hem de eğitim aldıkları ilin tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini keşfetme imkanı elde ediyor.

Battalgazi’deki kültürel varlıklar yoğun ilgi görüyor

Battalgazi ilçesinde bulunan kültürel varlıklar, ziyaretçi akınına uğruyor. Yerli ve yabancı turistlerin gezdiği kültürel varlıklara, Yaz Okulu'nda okuyan öğrenciler de yoğun ilgi gösteriyor.

Rektör Çomaklı, Türkçe Yaz Okulu İçin Erzurum’a gelen öğrencileri kabul etti

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Yunus Emre Enstitüsü iş birliği ile düzenlenen Türkçe Yaz Okulu kapsamında Erzurum'a gelen yabancı öğrencileri makamında kabul etti.

Yaz okulu öğrencileri tarihi mekanları geziyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan sosyal merkezler tarafından düzenlenen yaz okullarına gelen öğrenciler değişik konularda aldıkları eğitimin yanı sıra hem sosyalleşiyor hem de şehrin tarihi yerlerini gezerek güzel vakit geçiriyorlar.

Yaz Okulu İçin 108 Üniversiteden öğrenci geldi

Atatürk Üniversitesinde önlisans ve lisans programları için 2016-2017 eğitim-öğretim yılı yaz okulu kayıtları tamamlandı ve eğitim-öğretim, 3 Temmuz 2017 tarihinde başladı.

Bağlar Belediyesinin yaz okulu açıldı

Diyarbakır'ın Bağlar Belediyesinin her yıl düzenlediği yaz okulu kursu açıldı. Bu sezon yaz okuluna 6 ile 15 yaşları arasında yaklaşık 200 öğrenci başvurdu.

4’üncü yaz okulu başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen yaz okulu, bu yıl 4'ncü kez kapılarını açtı. 9 sosyal merkezde, spor ve sanattan değerler eğitimine kadar geniş bir yelpazede gerçekleştirilen yaz okulunda geleneksel oyunlar da oynanıyor.

Besni’de yaz okulu için imzalar atıldı

Adıyaman'ın Besni ilçesinde bin öğrenciye hizmet verecek yaz okulu kursu için Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde taraflar arsında imzalar atıldı.

Atatürk Üniversitesi ile Yunus Emre Enstitüsü arasında iş birliği protokolü imzalandı

Atatürk Üniversitesi ve Yunus Emre Enstitüsü arasında, Türkçe Yaz Okulu Programı Kapsamında İş Birliği Protokolü imzalandı.