Etiketler

Bakan Selçuk'tan yaz tatili açıklaması!

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaz tatili hakkında açıklamada bulundu.

Okulda beslenmeye dikkat

Yaklaşık 3 ay süren yaz tatilinin ardından başlayan eğitim öğretim yılında çocukların beslenmesinin oldukça önemli olduğunu kaydeden Diyetisyen Sevgi Gökçen Erkün Eryılmaz, çocukların güne nasıl başlamaları ve okul içinde nasıl beslenmeleri konusunda anne babalara tavsiyeler verdi.

'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesi

Elazığ'da "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" Projesi kapsamında yaz tatili boyunca 2 bin 100 çocuğa yüzme öğretildi.

Öğrencilere yaz tatilinde 2 bin 842 lira

'Hem sosyalleş hem de para kazan' sloganıyla, Başkan Erdoğan tarafından startı verilen iş programı kapsamında yaklaşık 150 bin öğrenci yaz tatilinde işbaşı yapacak.

Nisan ve kasımda ara tatil geliyor!

13 haftalık yaz tatilinin iki haftası nisan ve kasım aylarında yapılacak. Bu ara tatiller, öğretmenler için seminer dönemleri olacak.

Kadın ve Gençlik Merkezi öğrencilerinin sinema keyfi

Minik öğrencilerin yaz tatilini verimli bir şekilde değerlendirebilmesi için Kadın ve Gençlik Merkezi'nde kursa katılan öğrenciler sinema keyfi yaşadı.

Bedelli askerliğe çağrılan öğretmenlere erteleme imkanı

Temel askerlik eğitimine çağrılan öğretmenler, bağlı bulundukları askerlik şubelerine başvuruda bulunarak temel askerlik eğitimlerini yarıyıl veya yaz tatiline erteleyebilecek.

Oltu’da ders zili heyecanı

Oltu'da 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı ders zili çaldı. Uzun bir yaz tatilinin ardından öğrenciler yeniden okula merhaba dedi.

Çocuklarda kepçe kulak sorunu

Doç.Dr. Yavuz Selim Yıldırım, çocuklarda kepçe kulak sorununa dikkat çekerek, Yaz tatili çocukların küçük sevimli kusurları kepçe kulak sorunundan kurtulmanın tam zamanı dedi.

Çocuklar Şeker Köy’de buluşacak

Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, küçük ziyaretçilerini yaz tatilinin son günlerinde Şeker Köy etkinliğinde buluşturacak.

Çocuklar tatili oyuncak kütüphanesinde değerlendiriyor

Diyarbakır'da çocuklar, yaz tatilini oyuncak kütüphanesinde eğlenerek geçiriyor.

Bir gelenek ve binlerce gülen çocuk

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Malatya İl Müftülüğü tarafından çocukların yaz tatilini etkin ve verimli geçirmeleri adına başlatılan Geleneksel Sokak Oyunları etkinliği son programını Kiltepe Cami Yaz Kuran Kursundaki çocuklarla gerçekleştirdi.

Bayram öncesi otobüs biletleri tükendi

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan, Kurban Bayramı öncesi otobüs biletlerinin tükendiğini belirterek, 'Bayram tatilinin 9 gün olması ve bayram sonrası yaz tatilinin son dönemine denk gelmesi nedeniyle hem gidiş hem de dönüş biletleri tükendi. İki taraflı koyduğumuz ek seferlerin biletlerini satmaya başladık.' dedi.

Dekoratif tablo yapmayı öğreniyorlar

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi bünyesinde okulların yaz tatiline girmesinin ardından açılan farklı kurslar yoğun ilgi görüyor. Gençlik Merkezi bünyesinde açılan dekoratif tablo yapım kursu büyük ilgi gördü. Usta Öğretici Gülcan Mazlum tarafından haftada 2 gün 4 saat verilen kursa 24 kişi katıldı. Kursa katılan kursiyerler kesme yapıştırma tekniğiyle üç boyutlu dekoratif tablo yapmak için çalışıyor.

Erzincan’da yüzme kursuna ilgi büyük

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan yaz spor okullarında yüzme kursları yoğun katılımla devam ediyor. 320 civarında yüzme tutkunu minik ve genç sporcu, antrenörler nezaretinde iyi bir yüzücü olmanın taktiklerini alarak aynı zamanda da eğleniyorlar. Yaklaşık 320 sporcu Olimpik Yüzme Havuzunda yüzme eğitimleri alarak hem yüzmeyi öğreniyor hem de verimli bir yaz tatili geçiriyorlar.

Kur’an Kursu öğrencilerine tarihi gezi

Okulların yaz tatiline girmesi nedeniyle yaz tatilini çeşitli kurslara katılarak değerlendiren öğrenciler İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından tarihi yerler gezdirildi.

Adıyaman Belediyesinden minik öğrencilere sosyal etkinlik

Minik öğrencilerin yaz tatilini verimli bir şekilde değerlendirebilmesi için Adıyaman Kadın ve Gençlik Merkezinde kurslar açan Adıyaman Belediyesi, kursiyerleri için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Çocuklar yaz dönemini dolu dolu geçiriyor

Erzincan'da yaz tatili ile birlikte koruma ve bakım altında bulunan çocuklara yönelik faaliyetler düzenleniyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı çocuk evlerinde koruma ve bakım altında bulunan çocuklara kuruluş içerisinde ve dışarısında birçok sanatsal ve sportif faaliyet düzenlenip çocukların yaz dönemini dolu dolu geçirmeleri sağlanıyor. Alan tenisi, atıcılık, okçuluk, jimnastik, yüzme gibi sportif faaliyetler ile hat, resim, bağlama gibi sanatsal faaliyetlerin yanında bilgisayar ve satranç kursuda devam ediyor. Ayrıca İl Müftülüğü tarafından görevlendirilen maneviyat rehberleri ile Kur'an_ı Kerim öğrenimi ve değerler eğitimi çocuklara veriliyor.Yapılan planlamalarla bu faaliyetlerin yanında gezi piknik gibi faaliyetlere de yer verilip çocukların faaliyetlere etkin katılımı sağlanıyor.Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar Projesi kapsamında da çocukları çağın hastalığı olan internet ve ekran bağımlılığından kurtarılarak, akranlarıyla birlikte yaşayabilecekleri ve vakit geçirebilecekleri ortamların oluşturulması için kuruluş içinde ve dışında faaliyetler düzenleniyor.

Tatilde havuz keyfi eziyete dönmesin.

Sivas Medicana Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü uzmanı Op. Dr.Gültekin Koçun, yaz tatilinde dikkat edilmemesi halinde havuz keyfinin ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceğini söyledi.

14 yaşındaki Berdan’ın LGS başarısı dikkat çekti

Okuldan fırsat bulduğu zamanlar ve yaz tatilinde hayvanlara bakarak ailesine yardım eden 14 yaşındaki Berdan Teloğlu, TEOG yerine gelen LGS sınavında 90 sorunun 85'ini yaptı. Teloğlu, 5 soruyu ise zaman yetersizliğinden yapamadığını söyledi.

Çocuklar için spor vakti

İl Spor Merkezleri kapsamında ücretsiz yaz spor kurslarına 29 Haziran'da start verecek. 29 ayrı spor branşında, hedef yaz tatilinde il dışına çıkamayan 15 bin dolayında gence spor yapma keyfi yaşatmak.

Uzmanından yaz tatilini verimli değerlendirme önerileri

Psikolog Melek Demir, yaz tatilin başlamasıyla beraber ailelerin çocukları eve kapatıp bilgisayar ve televizyon izletmesi yerine, onlara çocuk olma fırsatı vermesi gerektiğini belirterek, Çocuklarımızı eve kapatmıyoruz. Sokakta oynamalarına izin veriyoruz. Bunların ötesinde tatil demek bilgisayar, televizyon demek değil. Bilgisayar ve televizyon konusunda çok dikkat etmemiz gerekiyor dedi.

BTK uyardı! Yaz tatilinde bunlara dikkat

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tatil dönemlerinde çocukların interneti bilinçli ve güvenli bir şeklide kullanmaları ve yıl boyunca edindikleri kazanımların kaybedilmemesi için ailelere önerilerde bulundu.

Aşkale’de ders zili çaldı

Tüm yurtta olduğu gibi Erzurum'un Aşkale İlçesi'nde de uzun yaz tatili sonrası bugün ilk ders zili çaldı.

Bu yaz 20 bin çocuk spor yaptı

İl Spor Merkezleri kapsamında Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 20 bin öğrenciye yaz tatilinde ücretsiz yaz spor okullarında hizmet verdi. Çocuklar, hem spor yaptı, hem de zararlı alışkanlıklardan uzak kaldı.

Büyükşehir Belediyesinin yaz kursları sona erdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, çocukların yaz tatilini daha verimli geçirmek, sosyal becerilerini ve bireysel yeteneklerini geliştirmek amacıyla açtığı ve toplam 390 çocuğun faydalandığı yaz kursları sona erdi.

Gurbetçinin klasik otomobili Kahramanmaraş’ta ilgi odağı oldu

Almanya'da yaşayan ve yaz tatili için memleketi Kahramanmaraş'a gelen gurbetçinin klasik otomobili, vatandaşların ilgi odağı oldu.

Kahramanmaraş’ta esnafın yüzü güldü

Kahramanmaraş'ta yaz tatiliyle birlikte memleketlerine akın eden vatandaşlar, esnafın yüzünü güldürdü.

Çocukları sıcaklardan korumanın yolları

Yaz mevsiminde aşırı sıcakların çocuklar üzerindeki risklerine ilişkin açıklama yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Dr. Şeyhmus Mete, yaz tatilinde en dikkat edilmesi gereken konunun çocukların güneşten korunması olduğunu belirterek, bol su içilmesi ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.

Depremzede öğrenciler Başhekim Dost’tu ziyaret etti

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde meydana gelen depremlerin ardından 2016-2017 eğitim öğretim yılını tamamlayıp, yaz tatiline giren öğrenciler Kahta'ya misafir oldu.