Etiketler

O kimlikler artık eve gidiyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Ankara, İstanbul, Rize ve Kırıkkale'de pilot olarak başlayan uygulama ile hastanede doğum sonrası başvuru yapan ailelerin bebeklerinin kimlik kartları basılarak evlerine gönderiliyor' dedi.

Ağlamasın diye halının altına koydu, ölen bebeğini çöpe attı

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde kendi başına evinin banyosunda doğurduğu bebeğini ağlamasın diye çatı katında halının altına koyup ölümüne neden olan kadın, bebeğin cesedini çöpe attı.

Hozat’ta “Hoş Geldin Bebek” projesi

Tunceli'nin Hozat ilçesinde yürütülen Hoş Geldin Bebek projesi kapsamında Kaymakam Hüseyin Çam, yeni doğan bebekleri ziyaret ederek hediye verdi.

Çocuklarına 15 Temmuz şehidi Kübra Doğanay’ın adını verdiler

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde Harun-Yeter çifti, yeni doğan bebeklerine, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olan komiser yardımcısı Kübra Doğanay'ın ismini verdi.

Yeni doğan bebeklerde göz problemlerine dikkat

Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Şeyda Atabay, yeni doğan bebeklerde göz problemlerine dikkat çekti.

Keban'da 'Hoş Geldin Bebek' projesi

Keban Belediyesi tarafından yeni doğan bebeklerin ailelerine 'Hoş Geldin Bebek' paketi hediye edilmeye başlandı.

Belediyeden 'Hoş Geldin Bebek' paketi

Elazığ Belediyesi tarafından yeni doğan bebekler için Hoş Geldin Bebek paketi hediye edilmeye başlandı.

"Dulkadiroğlu’na Hoş Geldin Bebek" projesi

Dulkadiroğlu Belediyesi'nin yeni doğan bebeklere yönelik hazırladığı 'Dulkadiroğlu'na Hoş Geldin Bebek' projesi ev ziyaretleriyle devam ediyor.

Tene dokunan, kalbe dokunur

Dr. Mehmet Yavuz, sevginin her canlının ihtiyaç duyduğu en temel şey olduğunu belirterek, Geleceğimizi belirleyen bu duygu ile büyüyen çocuklar, daha sağlam karakterli olurlar ve hayata karşı güçlü duruş sergilerler. Sevgi, çocuklara bebeklikten itibaren, öncelikle ebeveynleri tarafından sağlanmalıdır. Bu anlamda anne-bebek temasına değinmek faydalı olacaktır. Bu konuda yapılan pek çok araştırma bize, yeni doğan bebeklerin doğduğu andan itibaren annesi ile ten temasında bulunması gerektiğini, gösteriyor. Sevgi duygusunun bebeğe geçebilmesi ve anne-bebek arasındaki bağın güçlenmesi bakımından bu konuya dikkat edilmesi gerekir dedi.

Kezban Alper’den yeni doğan bebeklere hediye

Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper'in eşi Kezban Alper'den yeni doğan bebeklere hediye verdi.

Yeni doğan bebeklerine ‘Evet’ ismini verdiler

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde ikamet eden Çelik ailesi, yeni doğan kız çocuklarına Evet adını koydu. Baba Mustafa Çelik, Referandumda 'evet' oyu vereceğimiz için kızımıza 'evet' ismini verdik dedi.

Yeni doğan bebekler de göz problemine dikkat

Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Şeyda Atabay, yeni doğan bebeklerde göz problemlerine dikkat çekti.

İhmal edilen bebek depresyona giriyor

Dicle Üniversitesi (DÜ) Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Yrd. Doç. Dr. Serhat Nasıroğlu, yeni doğan bebekten tutun da yaşlılığa kadar her bireyin depresyona girebildiğini belirterek, ihmal edilen bebekleri depresyona girdiğini ve bebeklerin bazı davranışlarıyla depresyonda olduklarını anlattıklarını vurguladı.