Etiketler

Yıkık evde yaşayan kadının çilesi sona eriyor

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde evi yıkılan Sultan İla'ya (51) yeni ev yapılıyor.

Sur mağduru vatandaşlara evleri dağıtıldı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde çıkan hendek olaylarında evleri yıkılan 723 aile, TOKİ tarafından düzenlenen kura ile yeni evlerine kavuştu.

Yargıtay'dan ilginç karar! Yeni evli çiftin kabusu oldu

Düğün merasiminde çekilen kamera kayıtlarının bozuk olduğunu gören gelin ve damat büyük şok yaşadı. Çift bu durumu mahkemeye götürdü. Mahkeme heyeti, çifte 2 bin lira tazminat ödenmesine hükmetti. Devreye giren Yargıtay, 2 bin liralık tazminatın az olduğuna karar verdi.

Yeşilyurt Belediyesi evi yanan aileyi yeni evine kavuşturdu

Yeşilyurt Belediyesi, Mollakasım Mahallesi Halime Sokak'ta ikamet ettikleri evlerinin yanmasıyla nedeniyle mağduriyet yaşayan Bakırcı Ailesine müstakil bir ev hediye etti.

Yeni evlenen genç, girdiği su kanalında boğuldu

Kahramanmaraş'ta yeni evlenen bir genç, girdiği su kanalında boğularak hayatını kaybetti.

Valilik makamında düğün fotosu

Yeni evlenen çiftin talebini geri çevirmeyen Sivas Valisi Davut Gül, makamında düğün fotoğrafı çektirmelerine izin verdi.

Diyarbakır’daki terör mağduru aileler yeni evlerine kavuşuyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında terör örgütü PKK'nın saldırıları sonucu yaşanan çatışmalarda evleri yıkılan aileler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ tarafından yapılan yeni evlerine kavuşuyor.

Aziziye Belediyesi Evlilik Okulu ilk mezunlarını verdi

Aziziye Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu'nda eğitimlere katılan 20 yeni evli çift düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Şehit annesinin yeni evinde ilk misafiri, Bakan Kurtulmuş oldu

Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/YPG'li teröristlere yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Teğmen Muhammed Kır'ın (25) annesi Hemra Cömert'e hediye edilen evin ilk misafiri, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş oldu.

Biroğlu, ailelerin mutluluğunu paylaştı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) sarı listeden 3. grup kamu ve yapı müteahhitler adayı olan iş adamı Biroğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Biroğlu, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürürken, yeni evlenin çiftlerin düğünlerine de katılarak ailelerin mutluluğunu paylaştı.

(Özel haber) Perra Antik Kenti üzerindeki mahallenin sakinleri köy tipi evler istiyor

Yaklaşık 2 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Perre Antik Kenti üzerinde yer alan Örenli Mahallesi'nin sakinleri, sit alanı olan bölgede yeni ev ve onarım yapamadıkları için kendilerine köy tipi evler yapılmasını ve mahallenin sit alanı dışına taşınmasını istiyor.

Sur mağdurları yeni evlerine kavuşuyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşanan terör mağdurları yeni evlerine kavuşuyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda TOKİ tarafından Üçkuyu mevkiinde yapılan konutların kura çekimi ile 238 ailenin evleri belli oldu.

Yeni evlenen çiftlerin kahve fincanı belediyeden

Adıyaman'ın Kahta İlçe Belediyesi tarafından yeni evlenen çiftlere kahve fincanı takımı hediye ediliyor.

Başkan Sekmen: “Konut mağdurlarına TOKİ tarafından yapılan dairelerin kura çekimi yapıldı, hayırlı olsun”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konut mağdurları için Yıldızkent'te yapılan toplu konutların kura çekiminin gerçekleştirildiğini ifade ederek, Yıldızkent TOKİ Konutları'nın kura çekimi yapıldı. Konut mağduru vatandaşlarımızın yeni evleri hayırlı ve uğurlu olsun dedi.

Çıkan yangında evlerini kaybeden aileye yeni ev yaptırıldı

Yeşilyurt Belediyesi, Dilek Mahallesi Başpınar Caddesinde ikamet ettikleri evleri yanan ve oturulamaz hale gelen Halil Kılıç ve ailesine yardım eli uzattı. Yeşilyurt Belediyesi, evleri yanan aileye tek katlı müstakil ev yaptı.

Sivas’ta 17 adet yeni ’Hobbit Evi’ yapılıyor

Sivas Belediyesi tarafından Paşabahçe'ye yapılan ve 'Hobbit Evi' olarak bilinen yamaç evleri vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Yapımı tamamlanan 6 evin ardından 17 adet yeni evin yapılması için çalışmalar başladı.

Başbakan’dan yeni evli çifte altın değerinde nasihatler

Başbakan Binali Yıldırım, nikah şahitliklerini yaptığı yeni evli çifte altın değerinde nasihatlerde bulundu.

Genç’te depremzedeler evlerine kavuştu

2010 yılında meydana gelen depremde evleri hasar gören vatandaşlar çekilen kura sonrası yeni evlerine kavuştu.

Bakan Yılmaz, yeni evlenen çifte mutlu evliliğin sırlarını verdi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas'ta Öznur Karaköse ve Bilal Hasdemir çiftinin düğün töreninde nikah şahidi oldu. Evlenen çifte mutlu yuvanın sırlarını veren Bakan Yılmaz, Muhabbet nazarıyla bakan kusur görmez. Birbirinize muhabbet nazarıyla bakarsanız kusur görmezsiniz. Büyük kusurları küçültürsünüz. Küçük kusurları da görmezsiniz. İnşallah uzun ince bir yol olan evlilikte de menzile yüz akıyla varırsınız dedi.

Terör gazisine ev

Darende Belediyesi ve Darende Kaymakamlığının desteğiyle terör gazisi Kürşat Özden'e yeni ev yaptırıldı.