Etiketler

Depremde hasar gören 50 yıllık okullar yıkılıyor

Elazığ'da 6.8'lik depremin ardından hasar gören okulların yıkımı yapılıyor. Hasar gören okullar da eğitim öğretim gören yaklaşık 11 bin öğrencinin başka okullara naklinin yapıldığı kaydedildi.

Acil yıkım kararı verilen binalar tek tek yıkılıyor

Elazığ'da depremin ardından ağır hasar alan 7 bin 698 yapıdan acil yıkım kararı verilen 558'inin yıkılması için başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Yıkım kararı çıkan binalarda, çalışmalar aralıksız sürüyor

Elazığ'da 24 Ocakta meydana gelen depremde şu ana kadar belirlenen 4 bin 600 ağır hasarlı binadan acil yıkım kararı verilenler ekiplerin 24 saat aralıksız çalışması ile kontrollü bir şekilde yıkılıyor.

Elazığ'da depremde hasar gören binalar yıkılıyor

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde hasar gören yaklaşık 50 yıllık 4 bloklu küme evleri sitesinin yıkımı kontrollü olarak yapıldı.

Elazığ'da hasarlı 10 okul yıkılıyor

Elazığ'da 6.8'lik depremde ağır hasar gördüğü belirlenen okullarda yıkım çalışması başlatıldı.

Mustafapaşa'da iki bina daha yıkılıyor

Elazığ meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde hasar gördükleri tespit edilen 2 bina daha kontrollü bir şekilde yıkılıyor.

Sivrice İlçe Emniyet Müdürlüğü binası yıkılıyor

Elazığ'da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremde ağır hasar gören Sivrice İlçe Emniyet Müdürlüğünün yıkımı gerçekleştiriliyor.

Metruk binalar bir bir yıkılıyor

Elazığ’ın Mollakendi Beldesi’nde bulunan yıkılmaya yüz tutmuş binalar bir bir yıkılıyor.

Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu yıkılıyor

Millet Bahçesi yapılacak olması nedeniyle İnönü Stadı ve Atatürk Kapalı Spor Salonu ile birlikte yıkılacak Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzuna giden öğrenci velileri, yeni bir havuzun yapılmadan yıkımın gerçekleştirilecek olmasına tepki gösterdiler.

Mara Mahallesinde anlaşma sağlanan yapılar yıkılıyor

Adıyaman Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Mara Mahallesinde anlaşma sağlanan yapılar yıkılmaya devam ediyor.

Kentsel dönüşümde anlaşma sağlanan yapılar yıkılıyor

Adıyaman Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Adıyaman Belediyesi yol genişletme çalışmalarını sürdürüyor

Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından şehir genelinde sürdürülen çalışmaların bulunduğu alanlarda kalan evler tek tek kamulaştırılarak yıkılıyor.

Bahçecik Mahallesinde kamulaştırılan mülkler bir bir yıkılıyor

Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında kamulaştırılan evler yıkılıyor

Erzincan 13 Şubat Şehir Stadı yıkılıyor

Erzincan 13 Şubat Şehir Stadı yıkılıyor. Yıkımın ardından yeni ve modern 12 bin seyirci kapasiteli şehir stadı yapımına başlanacak. Erzincan 13 Şubat Şehir Stadının yerine 12 bin kişilik yeni stad yapılıyor. İçinde yaşam alanları, antrenman sahaları, spor mağazaları, geniş oto parkı ile kendi enerjisini üreten ve birçok bölümden oluşacak stat için düğmeye basıldı.

Samsat’ta hasar gören cami ve minareler yıkılıyor

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 24 Nisan'da meydana gelen 5,1 şiddetindeki depremde hasar gören minare kontrollü bir şekilde yıkıldı.

Atatürk Kız Lisesi yıkılıyor

Yeşil Kuşak Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Battalgazi Belediyesine verilen Atatürk Kız Lisesinin yıkım çalışmaları başladı.

Pasinler’de metruk yapılar yıkılıyor

Erzurum'un Pasinler İlçesi'nde metruk halde bulunan ve halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş yapılar, gelen talepler doğrultusunda tek tek tespit ediliyor ve yıkımı gerçekleştiriliyor.

Eski Emniyet binası yıkılıyor

Malatya Emniyet Müdürlüğü'nün yeni binasına taşınmasıyla atıl durumda kalan eski bina yıkılıyor.

30 Ağustos Caddesindeki kamulaştırma sorunu çözüldü

Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen yol genişletme çalışmalarının bulunduğu alanlardaki evler tek tek kamulaştırılarak yıkılıyor.

Emevi Komutanın Türbesi bakımsız kaldı

Adıyaman merkez Yenipınar Mahallesinde bulunan Emevi komutanlarından Mansur Bin Cavena'nın Türbesi bakımsızlıktan yıkılıyor.

Bingöl’de 1971 depremi sonrasında yapılan deprem konutları yıkılıyor

Bingöl'de 1971 depremi sonrası inşa edilen deprem konutları, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yeni konutların yapımı için yıktırılıyor.

Hısn-ı Mansur Kalesinin etrafı temizleniyor

Adıyaman Hısn-ı Mansur Kalesinin duvarlarının dibine kafeler tarafından yapılan kapalı mekanlar belediye ekipleri tarafından yıkılıyor.

Kayapınar’da kaçak yapılar yıkılıyor

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi, ilçede kaçak yapıların yıkımına başladı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı yıkımı vatandaşların cep telefonu ile kaydetmesi dikkat çekti.

Sivas’ta tehlike saçan metruk binalar yıkılıyor

Sivas'ta tehlike saçan ve kent huzurunu tehdit eden metruk binalar yıkılıyor

Tarihi okul yıkılıyor

Elazığ'da 1909 yılında açılan ve o günden buyana on binlerce öğrenci mezun eden Mehmet Akif Ersoy Lisesi yıkılıyor.