Etiketler

FÜ Hastanesi yolunu, 6 şeride çıkaran çalışmada son aşamaya gelindi

Elazığ'da Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesi'ne gidiş gelişi sağlayan yol, 4 şeritten 6 şeride çıkarılması için başlanılan çalışmalarda sona yaklaşıldı.

İş makineleri, yol çalışması için değil sınav için çalıştı

Elazığ'da İl Özel İdaresine alınacak 32 kişinin belirlenmesi için kurada ismi açıklanan 128 aday, kepçe ile mülakat sınavına girmeye başladı.

Çüngüş ve Pötürge birbirine bağlanacak

Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinin çehresini değiştirecek, ekonomik ve sosyal yönden gelişimini sağlayacak olan sahil yolu projesi çerçevesinde Çüngüş ile Malatya'nın Pötürge ilçesini birbirine bağlayacak stabilize yol çalışması tamamlandı. Yolun karayolları ağına alınması bekleniyor.

Yakutiye Belediyesi, Hilalkent için çalışıyor

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, Hilalkent semtinde 15 metre genişliğinde, 1,2 kilometre uzunluğunda yeni yol açıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, yeni yapılaşmaların devam ettiği Hilalkentte, vatandaşın ulaşımını sağlamak amacıyla yol çalışması yaptıklarını söyledi.

Kulp’a yeni alternatif yol çalışması

Diyarbakır'ın Kulp İlçe Belediyesi merkez Yeni Mahallesi ile Turgut Özal Mahallesi arasındaki ulaşımı rahatlatabilmek için yeni bir yol projesinin çalışmalarına başladı.

Tuğla fabrikasının yıkımına başlandı

Elazığ'da 66 yıl hizmet veren ve ömrünü tamamlayan tuğla fabrikasının yıkımına bölgede yol çalışması yapılacağı için başlanıldı.Başkan Yanılmaz,Güney çevre yoluyla bağlantısını temin eden 12 adet yol olacağını, bunlardan en önemlisinden bir tanesinin de fabrikanın belirli bir bölümüne yapacakları ana yol olduğunu açıkladı.

Çüngüşlüler Pötürge yolunun karayolları ağına alınmasını istiyor

Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinin çehresini değiştirecek, ekonomik ve sosyal yönden gelişimini sağlayacak olan 'Sahil yolu projesi' çerçevesinde Çüngüş ilçesi ile Malatya'nın Pötürge ilçesini birbirine bağlayacak stabilize yol çalışması tamamlandı. Vatandaşlar yolun karayolları ağına alınması bekliyor.

Yakutiye, Şükrüpaşa’yı asfaltlıyor

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, Şükrüpaşa semtinde asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Budak sokakta kaldırım çalışmasının ardından yol çalışması yapan Belediye ekipleri, kaldırım, karo-bordür ve asfalt çalışmasını bir düzen içerisinde gerçekleştiriyor.

Tunceli’de 9 köy ve mezranın yolu tamamlandı

Tunceli'de 9 köy ve mezra da başlatılan yol çalışması tamamlandı.

Yol çalışmasında doğalgaz borusu patladı

Adıyaman'ın Besni ilçesi Atatürk Caddesi üzerinde devam eden yol çalışması sırasında iş makinesi yer altındaki doğalgaz borusunu parçaladı.

Büyükşehir Belediyesinden yol çalışması

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çamurlu Mahallesi sınırları içerisinde yapılan yeni sanat lisesinin yolunu genişletiyor.

Kahta Belediyesi yılın ilk yol çalışmasına başladı

Adıyaman'ın Kahta ilçe Belediyesi tarafından 2018 yılının ilk yol yapım çalışmalarına başlandı.

Büyükşehir 2017’de 813 kilometre yol çalışması yaptı

Malatya Büyükşehir Belediyesi 2017 yılı içerisinde 103 kilometre yeni yol açma çalışması, 298 kilometre yol genişletme ve standart geliştirme çalışması, 412 kilometre de stabilize olmak üzere toplamda 813 kilometre yol çalışması yaptı.

Çüngüş, Pötürge arası yol çalışmasında sona gelindi

Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinin çehresini değiştirecek, ekonomik ve sosyal yönden gelişimini sağlayacak olan sahil yolu projesi çerçevesinde Çüngüş ilçesi ile Malatya'nın Pötürge ilçesini birbirine bağlayacak yol çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Kaymakamın azmi, engelli Cahit'i ev hapsinden kurtardı

Elazığ'ın Alacakaya ilçesine bağlı bir köyde evinin önünde yol olmadığı için 4 yıldır tek başına dışarı çıkamayan fiziksel engelli Cahit'i, ev hapsinden ilçe kaymakamının inadı kurtardı. Kaymakam Tuncer, Beni mahkemeye versinler ama o engelli vatandaşımız yoluna kavuşsun diyerek başlattığı yol çalışması bitirilmesiyle Cahit'i ev hapsinden kurtardı.

Kulp’ta havai hatlar yer altına alınıyor

Diyarbakır'ın Kulp ilçesi Yeni Mahalle'de havai elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları bütün hızıyla devam ederken, Kulp Belediyesi Lise Caddesi üzerinde toplam bin 210 metre kare tek katlı 6 Blok yeni yapıdan oluşan 35 iş yeri yapımı, mevcut bazı yapıların bakım onarımı, lise meydanın düzenlenmesi ile 500 metre uzunluğunda kaldırım ve yol çalışmasını barındıran sokak sağlıklaştırma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Hekimhan’da yol çalışmaları devam ediyor

Hekimhan'da yoğun bir şekilde yol çalışması yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçeye bağlı 6 mahallenin daha ulaşım sorununu çözüyor.

Başkan Gürkan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Bulgurlu Mahallesi öğrenci yurtlarının bulunduğu bölgede tamamlanan yolda yaptığı incelemede, bu yıl bin kilometreye yakın yol çalışması yürüttüklerini söyledi.

Kaymakam Gencer yol çalışmasını inceledi

Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, İl Genel Meclis Üyesi İsmail Sümer ile birlikte ilçemize bağlı Akdurak köyünde yapımı devam eden yol çalışmasını yerinde inceledi.

Hozat’ta 13 köyde yol çalışması

Tunceli'nin Hozat ilçesine bağlı 13 köyde yol çalışması yapıldığı bildirildi.

Silvan Belediyesinden kırsal mahallelere yol çalışması

Diyarbakır'ın Silvan Belediyesince ilçe merkezine bağlı kırsal mahallelerdeki mahalle içi yolların yeniden yapılması için bakım ve onarım çalışması yürütülüyor.

Mahalle sakinlerinden yol çalışması eylemi

Yeşilyurt ilçesine bağlı Bostanbaşı Mahallesi Hocalar Sokakta yaşayan vatandaşlar mahallelerinde yapılan yol çalışmasının bitirilmemesinden dolayı mağdur olduklarını iddia ederek yetkililerden yardım istedi.

Esnaf istedi, yol çalışması başlatıldı

Diyarbakır'ın Kayapınar Belediyesi, Diclekent Mahallesi'nin en işlek bölgelerinden biri olan Diclekent dublekslerinde esnaf ve vatandaşların talebi üzerine kilit parke taşı ve asfalt çalışması başlattı. Başkan Kılıç, hizmet alanında yoksun bırakılan Kayapınar ilçesindeki alt yapıların halkın istekleri doğrultusunda çalışma yürüttüklerini söyledi.

Bağlar Belediyesi 3 noktada yol çalışması başlattı

Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi, yol yapım çalışmaları kapsamında ilçe merkezinin 3 sokağında asfalt ve kaldırım döşeme çalışması başlattı.

Yaralanan sürücü sıkıştığı yerden çıkartıldı

Adıyaman Kahta ilçesi Narince köyünde yol çalışması yapan hafriyat kamyonunun devrilmesi sonucu 1 kişi yaralandı.

Büyükşehir asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Kent merkezi başta olmak üzere Malatya'nın birçok noktasında yol çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ilçe sınırları içinde bulunan 5 mahallenin ulaşımını sağlayan grup yolunu asfaltladı.

Başkan Akat yol çalışmasını denetledi

Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat, Bağcılar Mahallesi'nde yapımı devam eden yol çalışmalarını denetledi.

Gölbaşı ilçesinde kaldırım ve yol çalışması yapılıyor

Adıyaman'ın Gölbaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçenin muhtelif yerlerinde kaldırım ve yol yenileme çalışmalarına başladı.

Malatya’da 1 yılda bin 400 kilometre yol çalışması

Büyükşehir statüsüyle birlikte şehir genelinde yoğun çalışmalar sergileyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında yol açma ve genişletme çalışmalarında önemli mesafeler kat etti.

Şehir merkezine bağlanacak yeni yol çalışması

Elazığ Belediyesi, Güney Çevreyolu’na paralel yeni yol yapım çalışması başlattı.