Yöresel Ürün Haberleri

Yöresel Ürün Haberleri

Elazığ'a has baharatlar vatandaştan tam puan alıyor

Elazığ'a has baharatlar hem ürün çeşitliliği bakımından hem de lezzet acısından vatandaşın ilgisini çekiyor. Kente has yedi türlü baharatı en çok rağbet gören ürünlerin başında geliyor.

28 kadın bir araya geldi yöresel ürünlerle pazara girdi

Elazığ'ın Ağın ilçesinde 28 kadın bir araya gelip kooperatif kurup ürettikleri yöresel ürünleri Türkiye'nin dört bir yanına satıp hem yörelerine hem de kendi bütçelerine katkı sağlamaya başladı.

Çedene kahvemizi de kaptırdık!

Orcik, ve çok sayıda yöresel ürünlerimizin zamanında alamadığımız kaçırdığımız coğrafi işaret tescilinden biri daha elimizden uçtu.

Elazığ Kapalı Çarşı tamamen kapandı

Elazığ'da bugün toplantısını yapan Pandemi kurulu kentte yoğun olarak yöresel ürünlerin bulunduğu kapalı çarşının kapanmasını kararlaştırdı.

Malatya’da yöresel ürünler fuarına yoğun ilgi

Malatya'da açılan İl İl Yöresel Ürünler Fuarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Çadırcı hamamı vatandaşların hizmetine açılacak

Şeyh Ahmed bin Mahmud tarafından 1548 yılında yaptırılan eski Erzincan' da ayakta kalan en sağlam klasik Osmanlı yapılarından biri olan Çadırcı Hamamında yapılan restorasyon çalışmalarında sona gelindi. Yerinde incelemelerde bulunan Vali Ali Arslantaş, hamamın yerinde yöresel ürünlerin sergileneceğini söyledi.

9. YÖREX Fuarı’nda FKA standına yoğun ilgi

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteğiyle organize edilen Antalya 9. Yörex Yöresel Ürünler Fuarı'nda Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) standı yoğun ilgi gördü.

Erzurum Yörex’e renk katıyor

Antalya'da bu yıl 9'ncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı'na (YÖREX) 7'nci kez katılan Erzurum, yaklaşık 200 Bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarın aranan standı oldu.

Antalya’da Malatya rüzgarı

Bu yıl 9'uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) Antalya'da açıldı. Fuara Pütürge Belediyesi kayısı, Pütürge Dermanı ve Geven Balı, Arapgir Belediyesi ise Reyhan Çayı ile katılım sağladı.

Erzurum Ticaret Borsası 9.Yörex Fuarına katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB)'un desteği ile bu yıl 9.'su düzenlenen, Yöresel Ürünler Fuarı (Yörex), Antalya Expo Center'da açıldı.

YÖREX’te Erzurum’a tam not

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteğiyle, Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından ANFAŞ Fuar Merkezi'nde düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), kapılarını ziyaretçilerine açtı.

“İl İl Yöresel Ürünler Fuarı” kapılarını açtı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen 'İl İl Yöresel Ürünler Fuarı' kapılarını ziyaretçilere açtı.

Birbirinden farklı yöresel lezzetler Malatya’da buluşuyor

Bu yıl dördüncüsü açılacak olan 'İl il yöresel ürünler fuarı' kapılarını 20 Ekimde açıyor.

72 memleket Ceylan Karavil Park AVM’de buluştu

Diyarbakır'da 72 ilden gelen Yöresel Ürünler Pazarı kuruldu. Pazara, Diyarbakırlılar yoğun ilgi gösterdi.

Arapgir’in Mor Reyhanı GDP kongresinde

Gıda Perakendecileri Derneği tarafından, düzenlenen 5. Ortak Gelişim Tüketici Odaklı Tedarikçi ve Perakendeciliği Verimliliği Kongresinde Arapgir mor reyhan çayı ve yöresel ürünleri tanıtıldı.

Fuar devam ediyor

Adıyaman'da, sabah saatlerinde yangının meydana geldiği Adıyaman 2. Gıda Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya ve El Sanatları Fuarının söndürülen yangın sonrası devam ettiği açıklandı.

Fuarda ‘koruyucu aile’ hakkında bilgilendirme yapıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarında 'koruyucu aile' ile ilgili bilgilendirme yaptı.

2. Gıda ve yöresel ürünler fuarı açıldı

Adıyaman'da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi.

Artık kahvaltı denince akla Yeşilyurt gelecek

Dal bastı kirazı ile meşhur olan Yeşilyurt ilçesinde yöresel ürün ve lezzetlerin de ön plana çıkarılması adına harekete geçildi. Lezzet Vadisi adı altında bölgede Yeşilyurt'un doğal ürünlerinden oluşan kahvaltı kültürünün tanıtılması için çalışmalara başlandı.

'Vişneli dondurma' patent yolunda

Elazığ Valiliğinin, yöresel ürünler arasında yer alan vişneli dondurmaya, coğrafi bölge işaret tescili verilmesi amacıyla Türk Patent ve Marka Kurumuna yaptığı başvuru dondurma satışı yapan esnafı sevindirdi.

Milletvekili Aydemir: “Erzurum ülkemizin tanıtım merkezi olacak”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Şehit ve Gazi Aileleri Derneğince düzenlenen ve Türkiye'nin farklı illerinden onlarca standın açıldığı Yöresel ürünler fuarının açılışını yaptı ve bütün reyonları ziyaret etti.

Tekelioğlu, AB tescilinin kayısıya katkısını anlattı

Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırmalar Ağı Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu, Coğrafi İşaretler Türkiye Uygulamaları ve Malatya konulu toplantıda kayısının marka değerinin yükseltilmesi ve AB tescilinin ilerleyen dönemlerde kayısıya ve üreticilere neler katacağını anlattı.

Binlerce kişiye Erzincan tanıtıldı

Erzincan Dernekleri Federasyonunun organizasyonunda Keçiören Belediyesi'nin düzenlediği 9. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri çerçevesinde Erzincan'ın tanıtılacağı Erzincan Evi törenle açıldı. Törende Erzincan Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünün hazırlattığı video gösterildi. Katılımcılara Erzincan'ın yöresel ürünleri ikram edilirken Erzincan tanıtım broşürü dağıtıldı.

Elazığlı fırıncıların 'patent başvurusu' sevinci

Elazığ Valiliğinin, yöresel ürünler arasında yer alan peynirli ekmeğe, coğrafi bölge işaret tescili verilmesi amacıyla Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yapması, fırıncıları heyecanlandırdı.

Erzincan’ın yöresel ürünleri Mehmetçiğe gönderildi

Erzincan Gönüllü Genler Derneği, Erzincan'ın yöresel ürünlerinden oluşan bir ton malzemeyi, Afrin harektına katılan Mehmetçiğe gönderdi.

Esnaftan Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Elazığ'da, tarihi Kapalı Çarşı esnafı ve vatandaşlar, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında görev yapan Mehmetçik'e ulaştırılmak üzere orcik, pestil, ballı lokma, pekmez, tulum peyniri, keven balı olmak üzere yöresel ürünlerden oluşan bir kamyon gıda malzemesi gönderdi.

Kahta’ya Köylü Pazarı yapılacak

Adıyaman'ın Kahta ilçesine Belediye ve GAP İdaresi Başkanlığı tarafından yöresel ürünlerin satılacağı Köylü Pazarı yapılacak.

Kaymakam Zengince yöresel ürün üreticilerini ziyaret etti

Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince Yerli Malı Haftası nedeniyle ilçede bulunan yöresel ürün üreticilerini ziyaret etti.

Tescil yolundaki ürünlere ilgi arttı

Türkiye'nin yöresel ürün çeşitliliği bakımından zengin illeri arasında yer alan Elazığ'da tescil yolundaki orcik ve Ağın leblebisine talep arttı.

3. İl İl Yöresel Ürünler Fuarı sona erdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından organize edilen 3. İl İl Yöresel Ürünler Fuarı sona erdi.