Yükseköğretim Kurumu Haberleri

Yükseköğretim Kurumu Haberleri

Fırat Üniversitesi 21. oldu

Fırat Üniversitesi, 'Ranking Web of Universities' sıralamasında 207 Türk Yükseköğretim kurumu arasında 21. sırada yer aldı.

YÖK'ten DGS'ye girecek öğrencilere müjde

2021 yılı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan adaylar için YÖK tarafından başlatılan çalışmalar tamamlandı.

Üniversiteler ile ilgili 'tam kapanma' süreci belli oldu

Yükseköğretim Kurumu (YÖK), üniversitelere gönderdiği yazı ile 17 Mayıs tarihine kadar yüz yüze eğitimlere ara verilerek uzaktan eğitime geçilmesini, yüz yüze sınavların ertelenmesini veya online yapılmasını istedi.

Prof. Dr. Bilal Çoban rektörlük başvurusunu yaptı

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü için Yükseköğretim Kurumu’na resmi müracaatını yapan Prof. Dr. Bilal Çoban, Rektör Adayı olarak 'Alın Teri İle Akıl Terini Buluşturan Üniversite' stratejisi ile yola çıktığını açıkladı.

YÖK'ten korona virüs tedbirleri

Yükseköğretim Kurumu (YÖK), Covid-19 pandemisi ile ilgili yapılan toplantının ardından alınan kararlarla ilgili açıklama yaptı.

YÖK’ten flaş Fransa kararı

YÖK’ten öğrenci almaya başlamayan Fransızca dili bölümlerine kısıtlama...

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek’ten Rektör Çomaklı’ya Ziyaret

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Şimşek'e Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı eşlik etti.

YÖK, sıkça sorulan sorulara cevap verdi

Yükseköğretim Kurumu Başkanlığı, 667 Sayılı KHK İle Kapatılan Vakıf Yükseköğretim kurumlarının Önlisans ve Lisans programındaki öğrencilerin işlemleri ile ilgili usul ve esasların uygulanması sürecinde sıkça sorulan sorular ve cevaplara ilişkin bilgi verdi.

Fırat Üniversitesi'ne yeni bölüm geliyor

Elazığ Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Sivil Havacılık Yüksekokulu bünyesinde açmayı planladıkları “İnsansız Hava Araçları Sistemleri Bölümü” ile ilgili Yükseköğretim Kurumu’na (YÖK) yaptıkları başvurunun olumlu değerlendirildiğini belirterek, bölümün açılması için yazı beklediklerini kaydetti.