Etiketler

Saklıkapı ve Kara Leylek kanyonlarına ziyaretçi akını

Elazığ'da Keban ve Karakaya Barajı'nın bağlantısında bu yaz keşfedilen turizme kazandırılması için çalışmalar yürütülen 9 milyon yıllık geçmişe sahip Saklıkapı ve Kara Leylek kanyonlarında ziyaretçi yoğunluğu yaşandı.

Doğu'daki şirin köy konuklarını bekliyor

Elazığ'ın Aşağı İçme köyü doğal güzelliğiyle ilgi görüyor.

Selçuklu'nun eşsiz eserlerine ziyaretçi akını

Tarihi ve doğal güzellikleriyle önemli turizm potansiyeline sahip Erzurum'un simgelerinden ve Selçuklu mimarisinin eşsiz örneklerinden Çifte Minareli ve Yakutiye Medreseleri hafta sonu ziyaretçi akınına uğradı.

Şehit bebeğin ilk doğum günü mezarında kutlandı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 31 Temmuz günü annesi PKK'lı teröristlerin yola döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu annesi Nurcan Karakaya ile şehit düşen 10 aylık Bedirhan Mustafa Karakaya'nın birinci yaş gününde mezarı ziyaretçi akınına uğradı.

Tarihi sarayda sonbahar yoğunluğu

Kartal yuvasını andıran ve yılın 4 mevsimi turistlerin akınına uğrayan tarihi İshak Paşa Sarayı yaklaşan kış mevsimi öncesi ziyaretçilerini ağırlıyor. Ziyaretçi akınına uğrayan 3 asırlık saray yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra fotoğraf tutkunlarına ev sahipliği yapıyor.

UNESCO listesine giren Harput'a sonbaharda bile ilgi azalmadı

Elazığ'da açık hava müzesini andıran kale ve Pisa kulesinden bile eğri olan minaresi bulunan Ulucami ile birlikte bir çok tarihi yapıyı barından Harput Mahallesi, UNESCO Dünya Geçici Miras Listesine girmesiyle yerli ve yabancı turistlerin ziyaretçi akınına uğruyor.

Türkiye'nin en modern hayvan hastanesine ziyaretçi akını

Türkiye'nin en gelişmiş hayvan hastanelerinden biri olan Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Bakım Evi bugün ziyaretçi akınına uğradı.

Tanıtım Günleri’nde Bismil standına yoğun ilgi

Bismil Kaymakamlığı ve Belediyesinin, Ankara Atatürk Kültür Merkezinde devam eden Diyarbakır Tanıtım Günleri etkinliğinde açtığı stant ziyaretçi akınına uğradı.

Diyarbakır’daki ziyaret yeri ziyaretçi akınına uğruyor

Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde bulunan Mirani ziyareti, felç geçiren vatandaşların akınına uğruyor. Kabir ziyaretinin ardından hastalığın geçtiğini duyan felçli vatandaşlar, Türkiye'nin dört bir yanından ilçeye akın ediyor. Uğradığı silahlı saldırı sonucu bir tarafı felç kalan ünlü ses sanatçısı İbrahim Tatlıses'in de kabri ziyaret ettiği iddia ediliyor.

Şehitlikte hüzünlü arefe

Sivas'ta Kurban Bayramı arefesinde mezarlıklar ziyaretçi akınına uğradı. Şehitliği ziyaret edenler duygusal anlar yaşadı.

Şehit bebeğin ve annenin mezarında hüzünlü arefe

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlerin yola döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Nurcan Karakaya ve 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa'nın mezarı Arefe Günü dolayısıyla yurdun dört bir yanından gelenlerin ziyaretçi akınına uğradı.

Battalgazi’deki tarihi mekanlara ziyaretçi akını yaşanıyor

Kurban Bayramı dolayısıyla izinlerini Malatya'da geçirecek olan vatandaşlar, Battalgazi ilçesinde bulunan tarihi mekanlara akın ediyor.

Terörün izleri silindi, ziyaretçi akınına uğruyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşanan terör olaylarından sonra başlatılan restorasyon çalışmaları ile ilçede yer alan Hz. Süleyman Cami'sine ziyaretçi akını devam ediyor.

Tarihi konaklara ziyaretçi akını

Malatya'nın Arapgir ilçesi'nde restore edilen tarihi konaklar ziyaretçi akınına uğruyor.

Sur ziyaretçi akınına uğradı

Diyarbakır'ın tarihi Sur ilçesi restorasyon çalışmalarının ardından ziyaretçi akınına uğruyor.

Darende Sanat Evine turist akını

Darende ilçesinde emekli öğretmen Fikri Çalışkan tarafından hayata geçirilen sanat evi her geçen gün ziyaretçi akınına uğruyor.

4 minareli yaya köprüsü ziyaretçi akınına uğruyor

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde, projesi Belediye Başkanı Baki Tezcan tarafından çizilen, yapımını belediye işçilerinin üstlendiği 4 minareli asma köprü ziyaretçi akınına uğruyor. Müteahhitlerin yapımı için 5 milyon TL istediği Andırın ilçesindeki asma köprü, asıl mesleği kerestecilik olan Belediye Başkanı Baki Tezcan tarafından projesi çizilip, belediye işçileri tarafından da yapılınca 300 bin TL'ye mal oldu.

Ömer Halisdemir’in kabrine ziyaretçi akını

15 Temmuz hain darbe girişiminin püskürtülmesinde başı çeken kahramanlardan Ömer Halisdemir’in kabri ziyaretçi akınına uğruyor.

Kazankaya kanyonuna ziyaretçi akını

Zorlu Kazankaya kanyonunda terleyen Sivaslı dağcılar, Yeşil ırmağın soğuk sularında serinledi.

Tahtalı Hamam’a ziyaretçi akını

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ziyaretçi akınının uğrayan Tahtalı Hamamın, Haham Müzesi yapılması noktasında verilen kararın ne kadar isabetli olduğunu söyledi.

Diyarbakır’da mezarlıklar bayram öncesi ziyaretçi akınına uğradı

Diyarbakır'da Ramazan bayramı öncesi mezarlıklar, yakınlarını ziyaret edip dua okumak isteyen vatandaşlarla doldu taştı.

Kadir Gecesinde Eshab-ı Kehf’e ziyaretçi akını

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki Eshab-ı Kehf Külliyesi, bin aydan hayırlı Kadir gecesinde ziyaretçilerin akınına uğradı.

Şehrin yeni yıldızı 'Cip Barajı Mesire Alanı'

Yeşille iç içe manzarası ve doğa harikası güzelliğiyle iftarını açmak isteyen hemşehrilerimizin yeni yıldızı 'Cip Barajı Mesire Alanı' ziyaretçi akınına uğruyor.

Sivas’ta türbelere ziyaretçi akını

Sivas'ta vatandaşlar, Ramazan ayının ilk cuma gününde türbelere akın etti.

Anadolu’daki üç güneşten biri Şems-i Sivasi

Türk-İslam tarihindeki üç Şems'den biri olan ve yaşadığı Sivas'ta çok sayıda öğrenci yetiştiren Şemseddin Ahmed Arvasi'nin Meydan Cami'ndeki türbesi ziyaretçi akınına uğruyor.

Sur’da işler açılıyor, tarihi han AVM’lerle yarışıyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesi ziyaretçi akınına uğruyor. İlçede bulunan tarihi Hasan Paşa Hanı, artan ziyaretçileri nedeniyle alışveriş merkezleriyle yarışıyor. Hasan Paşa Hanı Dernek Başkanı Hacı Sait Özkal, Sur'da ne badireler atlattık hep beraber gördük. Şuan işlerimiz iyi gidiyor. Alışveriş merkezleriyle yarışır hale geldik dedi.

Battalgazi ilçesinin tarihi ve kültürel değerleri tanıtılıyor

Ankara'da devam eden Malatya Tanıtım Günlerinde yer alan Battalgazi Belediyesinin standı ziyaretçi akınına uğruyor. Malatya eski Valisi Halil İbrahim Döşöz, Battalgazi Belediyesi'nin standını ziyaret ederek, Battalgazi ilçesinin kadim bir medeniyete sahip olduğunu söyledi.

Başkan Çakır ‘Malatya Tanıtım Günleri’ etkinliğini değerlendirdi

12-15 Ekim tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen 'Malatya Tanıtım Günleri' yoğun bir ziyaretçi akınına sahne olurken Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, düzenlenen bu etkinlikle, Malatya'nın her yönüyle Ankara'da çok iyi bir şekilde tanıtıldığını söyledi.

‘Malatya Tanıtım Günleri’ devam ediyor

Yeşilyurt Belediyesinin Ankara Atatürk Kültür Merkezinde devam eden 'Malatya Tanıtım Günleri' etkinliğinde açtığı stant ziyaretçi akınına uğradı. Yeşilyurt'un görsellerinden oluşan renkli stant fuarın en dikkat çeken bölümlerinden birini oluştururken, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise ziyaretçilerle yakından ilgilendi.

Ankara’da Malatya rüzgarı

Malatya Valiliği ile Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Kültür A.Ş. tarafından organize edilen 'Malatya Tanıtım Günleri' Ankara'da açıldı. Tanıtım Günleri açılışla birlikte yoğun bir ziyaretçi akınına uğradı.