Kültür

Sinemalar ve tiyatrolar 1 Temmuz'da açılıyor Sinemalar ve tiyatrolar 1 Temmuz'da açılıyor
Bin 700 yıllık kilise, ilk kez gece fotoğraflandı Bin 700 yıllık kilise, ilk kez gece fotoğraflandı
Kültür Haberleri

Elazığ'da önemli konferans

Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen “Şehir Konuşmaları” programında, “İletişimin Dört Şeritli Yolu ve Mutluluğun Formülü” konulu bir konferans düzenlenecek.

Beyzade Efendi anılıyor

Elazığ Belediyesi tarafından şehrin manevi şahsiyetlerini yeni nesillere tanıtma amacıyla düzenlenen 'Aziz Şehrin Aziz Şahsiyetleri' programlarının 5.sinde ilimizin önemli kanaat önderlerinden Beyzade Efendi anılacak.

Tiyatro oyununa yoğun ilgi

Elazığ'da  sahnelenen Aşkın Gözyaşları-Tebrizli Şems tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü.  

Harput Senfoni Orkestrası bol alkış aldı

Elazığ Dernekler Federasyonu ve Elazığ Vakıf tarafından oluşturulan Şef Bujor Hoınıc yönetimindeki Elazığ Müziği ile klasik müziğin harmanlandığı Harput Senfoni Orkestrası, Cemal Reşit Rey Konser Salonunda konser verdi.  

KADEM'den seminer

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Ülfet Görgülü ve Uzman Psikolog Gülşah Akçay, sosyal medyanın doğru ve bilinçli kullanımı ve aile hayatı üzerindeki etkilerinin ele alınacağı seminerle Elazığlılarla buluşacak.

Kazı çalışmalarında önemli eser bulundu

Harput Kalesi kazı çalışmalarında dikkate alınacak 250’ye yakın eser ile kale içerisinde restorasyona yönelik mimari bölümler bulunduğunu belirten Kazı Başkanı Doç. Dr. İsmail Aytaç, atölyedeki çalışmaların tamamlanmasının ardından bu eserlerim müzeye teslim edileceğini söyledi.  

Elazığlı kadınların el emekleri sergilendi

Elazığ Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen geleneksel “Tel kırma” kursunda kadınların ürettiği ürünler sergilendi.  

Çira-i Osmanlı tiyatro atölyesinden muhteşem oyun

Çira-i Osmanlı tiyatro atölyesi, 'İmam Hüseyin Kerbela' adlı tiyatro oyununu sergiledi.  

Genç lise öğrencisinden ilk fotoğraf sergisi

Elazığ Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Yunus Sevinç, ilk kişisel fotoğraf sergisini açıyor. ‘Karşılıksız Çek’ temalı fotoğraf sergisi, Park 23 AVM’de 12-13 Aralık tarihlerinde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Beşi Bir Yerde tiyatro oyunu sahnelendi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Türkiye Beyazay Derneği Elazığ Şubesi ile Düşler Kulübü Sanat Tiyatrosu birlikte “Beşi Bir Yerde” adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Halit Hoca Efendi anılacak

Elazığ Belediyesi tarafından şehrin manevi şahsiyetlerini yeni nesillere tanıtma amacıyla düzenlenen 'Aziz Şehrin Aziz Şahsiyetleri' program dizisi yeniden başlıyor. Yaz sezonunda verilen aranın ardından düzenlenecek ilk programda, Elazığ’ın yetiştirdiği değerli kanaat önderlerinden Halit Hoca Efendi anılacak.

Talha Uğurluel Elazığ'da konferans verdi

Elazığ'da tarihçi-yazar Talha Uğurluel, “Anadolu'nun Fethi ve Selçuklular” konulu konferans verdi.

Öğretmenler konser verdi

Elazığ'da müzik ve branş öğretmenlerinden oluşan koro, konser verdi.  

Elazığ’da ‘Vahyin Muhafızı’ semineri

Elazığ'da İlim ve Kültür Öğrenci Topluluğu, İlmi Araştırma Öğrenci Topluluğu ve Necip Fazıl Fikir ve Sanat Topluluğu’nca “Vahyin Muhafızı Hübeyb Bin Adiy” adlı seminer düzenlendi.

Ahmet Kabaklı anıldı

Elazığlı edebiyat ve kültür adamı Ahmet Kabaklı düzenlenen panel ile anıldı.

Ahmet Kabaklı anılıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu Elazığ İl Müdürlüğü ve Elazığ Belediyesi’nin ortaklaşa düzenleyecekleri “Çınaraltı Gençlik Söyleşileri” kapsamındaki ‘Vefa Günleri’ konulu panelde, Elazığ’ın yetiştirdiği edebiyat ve kültür adamı Ahmet Kabaklı anılacak.

Elazığ'da Atatürk'ü anma konseri

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğü tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve 17 Kasım Elazığ’a Teşrifleri Münasebetiyle konser düzenleniyor.

Harput kazı çalışmalarında son durum

Elazığ’ın en eski yerleşim yeri olan tarihi Harput Mahallesi’ndeki 2’nci dönem kazı çalışmalarında sona gelindi.

Kültür Müdürü Öztürk'ten Karalı'ya plaket

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Elazığ Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden emekli olan Cevat Karalı'ya yaptıkları çalışmalardan dolayı plaket takdim edildi.

Toplam 153 haber.