Keban'daki Çırçır Şelalesi manzarasıyla dikkat çekiyor

Elazığ'ın Keban ilçesinde bulunan Çırçır Şelalesi, manzarasıyla dikkat çekiyor.

Keban'daki Çırçır Şelalesi manzarasıyla dikkat çekiyor
Güncel
Elazığ'ın Keban ilçesinde bulunan Çırçır Şelalesi, manzarasıyla dikkat çekiyor.

Keban Barajı'nın 1974 yılında inşa edilmesinin ardından oluşan ve "dünyanın en genç doğal şelalesi" olduğu belirtilen Çırçır Şelalesi, yerli ve yabancı turistlere de ev sahipliği yapıyor.

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, yaptığı açıklamada, ilçenin huzurlu bir ilçe olduğunu, gelen ziyaretçilerin güzel şekilde ayrıldığını söyledi.

Ziyaretçilerin serin bir ortamda balık yediğini ve Keban Barajı'nı seyrettiğini dile getiren Atlı, "Türkiye'nin her tarafından buraya insanlar geliyorlar. Önümüzdeki yıl daha çok insanın buraya gelmesini bekliyoruz." dedi.

Şelalenin bulunduğu alanda tesis işleten Ayhan Şimşek ise özellikle yaz aylarında yoğunluk oluştuğunu söyledi.

Şelaleyi görmek için batıdan ve çevre illerden ziyaretçilerin geldiğini anlatan Şimşek, şöyle dedi:

"Burada balık yiyen vatandaşlar tekrar gelmek istiyor. Burayı en çok tercih etmelerindeki neden ise yazın serin bir mekan olmasıdır. Gelen turistler ilçeye ve Elazığ'a büyük katkı sağlıyor. Bizler de hem balık üretimini arttırdık hem de turizm potansiyeli açısından şelale yanında bulunan oturma yerlerini arttırdık."

 

"DOĞAL GÜZELLİKLERİ ÇOK FAZLA "

Ziyaretçilerden Sultan Şimşek (36), ailesiyle birlikte güzel vakit geçirdiğini söyledi.

Şelaleden dolayı serin bir hava oluştuğunu anlatan Şimşek, "Herkes dışarıya tatil yerlerine gidiyor ama burası daha güzel. Elazığ'ın birçok yeri güzel, doğal güzellikleri çok fazla. Herkesin burayı görmesini tavsiye ederim."

Sivas'tan gelen Medihe Kızıltürk ise birçok ülke gezdiğini ancak böyle bir şelaleye rastlamadığını ifade etti.

Almanya'dan gelen Menderes Yıldırım da, ailesiyle birlikte Çırçır Şelalesini görmeye geldiğini belirtti.
 

Son Güncelleme: 08 Ağustos 2019 12:01

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 1

  • ALİ OSMAN | 08 Ağustos 2019 19:31

    Çırçır Şelalesi ilimiz için önemli bir değer; ancak işletme tamamen kendi hesabını, kendi kazancını düşünüyor. İli, vatandaşı düşündüğü yok, çok kazanma düşüncesi vardır. Bir çok yerden destek almasına rağmen (AB, vergi indirimi, kira, stajer öğrenci çalıştırma gibi...) "fiyatları aşırı yüksektir." Fiyatlarının mutlaka daha düşük olması gerekiyor. Vatandaş şehirden kalkıp bir ulaşım bedeli ödeyerek oraya geliyorsa işletme de gerekli fedakarlığı yapmalı...

DİĞER HABERLER