Sağanak yarım saatte caddeleri göle döndürdü

Elazığ'da öğleden sonra etkili olan kuvvetli sağanak yağış yarım saatte bir çok yolu göle çevirirken, su birikintisi bir cadde trafiğe kapatıldı.

Sağanak yarım saatte caddeleri göle döndürdü
Güncel
Elazığ'da öğleden sonra etkili olan kuvvetli sağanak yağış yarım saatte bir çok yolu göle çevirirken, su birikintisi bir cadde trafiğe kapatıldı.

Haber Editörü: Son Dakika 23

Meteoroloji’den dünden itibaren uyardığı kuvvetli sağanak öğleden sonra tekrar etkili oldu. Yarım saat aralıksız yağan kuvvetli yağmur sonrası merkeze bağlı Mustafa Paşa Caddesi’nin bir kısmı su ile dolunca yol trafiğe kapatılarak belediyeye bağlı ekipler tarafından su tahliye işlemi yapıldı. Yine yağış nedeniyle özellikle Keban yolu, Nailbey, Doğukent ve Ulukent Mahallelerindeki caddeler de sular altında kaldı. Su birikintileri nedeniyle vatandaşlar ve sürücüler zor anlar yaşadı.

Çok yağmur yağdığını belirten Fikret Bayram, “Harput’tan yağan yağmur buraya geliyor. Rögarlar da yetersiz kalıyor. Yolların sular altında kalmasından dolayı su dükkanlarımıza giriyor” dedi.

Rögar kapaklarının yetersiz olduğunu aktaran Seyfettin Dağ ise, “Buraya rögar kapağı istiyoruz. Yağmur çok yağında Harput’taki sular buraya geliyor. Çok yağmur yağmasından dolayı burası her zaman kapanıyor” ifadelerini kullandı.

METEOROLOJİ TEKRAR UYARDI

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, öğleden sonra yaptığı açıklamada kuvvetli yağışları devam edeceğini bildirerek uyarı yaptı. Merkezden yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre, bölgemizde görülmekte olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Elazığ’ın güney, doğu kesimleri, Adıyaman ve Malatya’nın kuzey kesimleri ile, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşması muhtemel sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalıdır" denildi.

Son Güncelleme: 02 Mayıs 2019 16:11

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 3

  • SERDAR | 03 Mayıs 2019 19:48

    Elazigin alt yapıya ihtiyacı varken her gelen belediye başkanları her seferinde çiçek böcek diktiler yada alt geçit yada üst geçit yaptılar kimse alt yapi ile ilgilenmedi

  • VATANSEVER | 03 Mayıs 2019 14:55

    Elazığ in neredeyse hiç bir yerinde alt yapı yok. Olanları rahmetli Temizer Başkan yaptı. Sayın Şerifoğulları bu işi yaparsa tarihe geçer. Umarım yapar

  • ENES | 03 Mayıs 2019 02:47

    5 senedir elazigdayim ve elazığın en büyük sorunlarindan biri yağmur sağnak olmasına gerek yok az bi yagmurda bile her yeri su basiyor ve önlem olarak hiçbir şey yapılmıyor. 5 senedir boyle öncesini bilmem kaç senedir boyle devam ediyor ama bi 5 sene daha boyle olacak gibi görünüyor. diger bi problem de içme suyu bu iki problemin çözülmesi lazim elazigda.

DİĞER HABERLER