Katil virüsler! - Coşkun Bulut

Katil virüsler!


Merhaba sevgili okurlarım, malumunuz covid-19’un dünyada hızla yayılmasıyla hayat düzenimizde değişiklikler yapmak zorunda kaldık. Kötü bir olay hayatımızda olumlu yönde değişiklikler yapmamıza vesile oldu. Bunların başında da temizlik alışkanlığımızın daha sistematik hâle gelmesi yer alıyor. Tabi topluca yapılan bu değişikliklerin en büyük sebebi de covid-19’un bütün insanlığı yakından ilgilendirmesidir. Belki küçük çapta bir yayılım etkisi gösterseydi bu kadar köklü değişiklikler olmayabilirdi. Peki, sizce bir insanda dâhi görülmesi olumlu bir adım atmayı gerektirmez mi?

Gelelim asıl konumuza. Etrafta dolaşan ve büyük çapta etkileri olmadığı için sadece bulaştığının canını acıtan virüsleri ne yapacağız? İnsan katili virüsleri, trafik canavarı virüsleri, tacizci virüsler… Bunları çoğaltmak elbette mümkündür. Ben adalet noktasında ne yapılması gerektiğini belirtmeyeceğim; çünkü o iş zaten adliyelerde görülüyor. Emine BULUTların sesini duyan bir eğitimci olarak adliyedeki işlemlerin yanında bu insanların sıkı bir eğitimden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu insanları topluma kazandırmak ve dünyamızı daha yaşanır bir yer hâline getirmek adına covid-19 virüsüne aldığımız tedbirler gibi sımsıkı eğitici tedbirler almanın tam zamanıdır.

Dünyamızın, insanların birbirine karşı daha saygılı ve sevgi dolu bir dünyaya dönüşmesini Allah’tan niyaz ediyorum. Saygılarımı sunarım.

cbulut@sondakika23.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Oca
05Oca

Dünyanın en tatlı meyvesi

22Kas

Dost meclisi

08Kas
03Kas

Asıl maksat ne?