'6. Bölge teşviklerinin uzatılması sevindirici'

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, Cazibe Merkezleri Programı Kapsamında 6. Bölge desteklerinden faydalanma süresinin uzatılmasının sevindirici olduğunu belirtti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Sude Tuncel

Konuyla ilgili açıklamasında, ''Cazibe Merkezleri Programı' kapsamında OSB veya Endüstri Bölgelerindeki yatırımlara yönelik 6. Bölge desteklerinin sağlanmasının yılsonunda sona ereceğini anımsatan Gürkan: ''Resmi Gazete’de yayımlanan kararla birlikte Elazığ’ın da aralarında bulunduğu 24 il için 6. Bölge teşvikleri 1 yıl daha uzatıldı. 6. Bölge desteklerinden faydalanmaya devam edecek olmamız, birçok sektörde yatırımların devam etmesine, hem ihracatın artmasına hem de istihdama, böylelikle de şehir ekonomimize katkı sağlayacak.

OSB'lerdeki yatırım ortamını canlandırarak istihdam, üretim ve ihracatın artırılması ve bölgeler arası gelişmişlik farkının azaltılmasına katkı sunan Cazibe Merkezleri Programının uzatılması iş dünyamız adına sevindirici bir gelişme. Önümüzdeki bir yıl devam edecek olan desteklerle sürdürülebilir ihracat artışımızın ve ekonomik büyümemizin pozitif yönde olacağına yürekten inanıyorum. Alınan kararın iş dünyamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, bu vesileyle emeği geçenlere teşekkür ediyorum.'' şeklinde konuştu.

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER