Genel

Genel Haberleri

Akdeniz'de 6 büyüklüğünde deprem!

AFAD verilerine göre Akdeniz'de Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında (155 km), saat 08.32'de 6,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

İçişleri Bakanlığı'dan taksicilere hatırlatma

İçişleri Bakanlığı, taksi şoförlerinin uyması gereken 12 kuralın yazılı olduğu bir görsel hazırladı.

Angola ile 7 anlaşma imzalandı

Türkiye ile Angola arasında, eğitim, tarım, gümrük, turizm alanlarında 7 anlaşma imzalandı.

Kalorifer yakmayan komşuya ceza!

Hukuki düzenlemelere göre; komşu, kombi yakmayan kat maliklerine dava açma hakkına sahip. Diğer evlerde kombi masrafının artmasına sebebiyet verdiği düşüncesi ile doğruluk ve dürüstlük kurallarına uymadığı gerekçe gösterilen bu davranışta kalorifer kullanmayan kişi para cezasına çarptırılabilecek.

Z Kuşağı 2023 oy anketi, CHP önde!

ORC Araştırma şirketi, genel seçim araştırması kapsamında Z kuşağına "Bu pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusunu sordu. Katılımcıların yüzde 33,8'i CHP'yi seçerken, yüzde 11,4'ü ise AK Parti'yi tercih etti.

Bakan Varank'tan 'uzaktan çalışma' açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ar-Ge tasarım merkezleri ile teknoparklarda çalışan personelin 2022 sonuna kadar yüzde 50 uzaktan çalışmaya devam edebileceğini açıkladı.

Gri listeye bir çizik daha atıldı

Eren Operasyonları kapsamında Şırnak’ta etkisiz hale getirilen 2 teröristten birinin “gri kategoride” yer alan ve örgüt tarafından özel eğitilmiş Fırat Gizlenç olduğu belirlendi.

Erdoğan ve Merkel'den önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Şansölyesi Angela Merkel görüşmesi sona erdi.

Angela Merkel Türkiye'de

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'ye geldi.

Doğum bildirimi başvurusu e-Devlet'te yapılabilecek

Çeşitli sebeplerle sağlık kuruluşunda doğum bildirimi yapamayan vatandaşlar doğum bildirimlerini e-Devlet üzerinden yapabilecek.

Kimlik kartlarında yeni dönem

Nitelikli Elektronik Sertifika (NES) başvuru sahipleri kimliklerinin TC Kimlik Kartı vasıtasıyla uzaktan doğrulatarak TC Kimlik Kartlarına uzaktan NES yüklenebilecek, böylece kimlik kartlarıyla güvenli elektronik imza atabilecek.

SGK artık 52 ilacı daha geri ödemeyecek

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) kas gevşetici, ağrı kesici gibi ilaçların bulunduğu 52 ilacı ödeme kapsamından çıkarma uygulaması başladı.

Yakalanmasını istediği katil, kendisiymiş!

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde 2014 yılında tüfekle vurularak öldürülen Cemal Uzun'un katilinin, kardeşi olduğu ortaya çıktı. Katil kardeş, dönemin cumhurbaşkanından ve televizyon programından kardeşini öldürenin bulunmasını istemişti.

Türk askeri teröristlere göz açtırmıyor

Son iki günde Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım Operasyonları ile Irak'ın kuzeyinde 13 PKK’lı terörist daha etkisiz hale getirildi.

Azerbaycan ile ilave doğalgaz anlaşması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Azerbaycan ile 2024 sonuna kadar geçerli ve Bakü-Tiflis-Erzurum Hattı'ndan gelecek 11 milyar metreküplük ilave doğal gaz ticaret anlaşması yapıldı" dedi.

Kırmızı bültenle aranıyordu, Adıyaman'da yakalandı

Terör örgütü DEAŞ'a üye olmaktan İnterpol tarafından "kırmızı bültenle" aranan ve kaçak yollarla Suriye'den Türkiye'ye geçmeye çalışırken yakalanan kadın terörist, Adıyaman'da tutuklandı.

Esra Hankulu'nun ölüm nedeni belli oldu!

Ümitcan Uygun’la birlikte geceyi geçirdikten sonra ölü olarak bulunan Esra Hankulu’nun kesin ölüm nedeninin kafa travmasına bağlı iç kanama olduğunu belirlendi.

Türkiye, Taliban hükümeti ile masaya oturuyor!

Afganistan'daki Taliban hükümetinin Dışişleri Bakan Vekili Emir Han Muttaki, bugün Türkiye'de görüşmelerde bulunacak.

Bakan Koca gençlere seslendi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aktif koronavirüs vakalarının yaklaşık yüzde 40'ının, 23 yaş altı kişilerden oluştuğunu hatırlatarak, vatandaşlara aşı olma çağrısında bulundu.

Toplam 38136 haber.