Genel

İçişleri Bakanlığı 'Bayramda Mezar Ziyareti' Genelgesi yayımladı İçişleri Bakanlığı 'Bayramda Mezar Ziyareti' Genelgesi yayımladı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısı en çok azalan illeri açıkladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısı en çok azalan illeri açıkladı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, 'kur farkı vergisi çıkarılacağı' iddialarını yalanladı Hazine ve Maliye Bakanlığı, 'kur farkı vergisi çıkarılacağı' iddialarını yalanladı
Mehmetçiğin dikkati faciayı önledi Mehmetçiğin dikkati faciayı önledi
İçişleri Bakanlığı'ndan Ramazan Bayramı açıklaması İçişleri Bakanlığı'ndan Ramazan Bayramı açıklaması
Tam kapanma sonrası normalleşmenin detayları netleşmeye başladı! Tam kapanma sonrası normalleşmenin detayları netleşmeye başladı!
Yargıtay'dan eski sevgili kararı Yargıtay'dan eski sevgili kararı
Meclis'ten İsrail'e ortak kınama Meclis'ten İsrail'e ortak kınama
Vaka sayıları düşüyor... Vaka sayıları düşüyor...
AK Parti'den yeni ekonomi paketi AK Parti'den yeni ekonomi paketi
Bakan Koca, illere göre vaka sayılarını açıkladı Bakan Koca, illere göre vaka sayılarını açıkladı
Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'de para çekme işlemlerine geçici durdurma Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'de para çekme işlemlerine geçici durdurma
Mayıs ayında kar yağışı! Birçok il beyaza büründü Mayıs ayında kar yağışı! Birçok il beyaza büründü
Tüm camilerden Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için salalar yükselecek Tüm camilerden Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için salalar yükselecek
Mehmetçik teröristlere göz açtırmıyor! Mehmetçik teröristlere göz açtırmıyor!
Bayramda hava nasıl olacak? Bayramda hava nasıl olacak?
Kısıtlamayı ihlal edenlerin sayısı ve kesilen cezalar açıklandı Kısıtlamayı ihlal edenlerin sayısı ve kesilen cezalar açıklandı
Ekonomik şiddet hem boşanma hem tazminat sebebi Ekonomik şiddet hem boşanma hem tazminat sebebi
Hac ibadeti bu yıl özel önlemler altında yapılacak Hac ibadeti bu yıl özel önlemler altında yapılacak
İçişleri Bakanlığından Sedat Peker açıklaması İçişleri Bakanlığından Sedat Peker açıklaması
Genel Haberleri

İçişleri Bakanlığı 'Bayramda Mezar Ziyareti' Genelgesi yayımladı

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'Şehit aileleri, arife ve Ramazan Bayramı'nın birinci gününde şehitlik ziyaretleri açısından sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak' ifadeleri yer aldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısı en çok azalan illeri açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs vaka sayısı en çok azalan illeri açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 'kur farkı vergisi çıkarılacağı' iddialarını yalanladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün bir gazetede ve bazı sosyal medya platformlarında yer alan döviz mevduat hesaplarına yönelik "kur farkı vergisi çıkarılacağı" iddialarının doğru olmadığını açıkladı.

Mehmetçiğin dikkati faciayı önledi

Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesinde PKK’lı teröristlerin saldırı amacıyla kullandığı maket uçak, Mehmetçiğin açtığı ateşle amacına ulaşamadan düşürüldü.

İçişleri Bakanlığı'ndan Ramazan Bayramı açıklaması

Ramazan Bayramı'nı da içine alan sürede şehirler arası seyahat ve sokağa çıkma kısıtlaması denetimlerinde 95 bin 948 kolluk personeli görev alacak.

Tam kapanma sonrası normalleşmenin detayları netleşmeye başladı!

17 günlük tam kapanmanın ardından başlaması beklenen normalleşmenin detayları belli olmaya başladı.

Yargıtay'dan eski sevgili kararı

Bir boşanma davasının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, eski kız arkadaşının resimlerini aracının bagajında saklamayı güven sarsıcı davranış kabul etti.

Meclis'ten İsrail'e ortak kınama

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un önerisiyle bir araya gelen Meclisteki AK Parti, CHP, HDP, MHP ve İYİ Parti grupları, yayımladıkları ortak bildiri ile İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını kınadı.

Vaka sayıları düşüyor...

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 282 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiğini, 13 bin 604 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

AK Parti'den yeni ekonomi paketi

AK Parti yeni ekonomi paketini TBMM Başkanlığı'na sundu. Sunulan kanun teklifine göre 18 yaş altı vatandaşlar Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamına alınacak.

Bakan Koca, illere göre vaka sayılarını açıkladı

Sağlık Bakanı Koca, 1-7 Mayıs tarihleri arasında 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'de para çekme işlemlerine geçici durdurma

Ocak 2018 itibarıyla işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, para çekimlerini geçici olarak durdurdu.

Mayıs ayında kar yağışı! Birçok il beyaza büründü

Mayıs ayında birçok ilin yüksek kesimlerinde kar yağışı görüldü.

Tüm camilerden Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için salalar yükselecek

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırıları sert bir dille kınayarak, 'Öğle ezanının ardından tüm camilerde Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için salalar okunacak ve dualar edilecek' ifadelerine yer verdi.

Mehmetçik teröristlere göz açtırmıyor!

Mehmetçik sınırda vatan nöbetini sürdürmeye devam ediyor. Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe Yıldırım operasyonunda, teröristlerin kullandığı 4 odalı mağara, içindeki mühimmat ve el yapımı patlayıcılar ile imha edildi.

Bayramda hava nasıl olacak?

Yurt genelinde etkili olan fırtına, salı gününe kadar devam edecek. Hafta ortasından itibaren ise sıcaklıklar yükselecek. Ramazan Bayramı'nda hava açık ve bol güneşli olacak.

Kısıtlamayı ihlal edenlerin sayısı ve kesilen cezalar açıklandı

İçişleri Bakanlığı, 3-10 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 79 bin 186 kişiye adli ya da idari işlem düzenlendiğini açıkladı.

Ekonomik şiddet hem boşanma hem tazminat sebebi

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi; engelli çocuğunun masraflarını karşılamayan adamın, ekonomik şiddet uyguladığı gerekçesiyle eşinin kişilik haklarına saldırıda bulunduğuna hükmetti. Yüksek Mahkeme; kadına manevi tazminat ödenmesi gerektiğine karar verdi.

Hac ibadeti bu yıl özel önlemler altında yapılacak

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bu yıl yapılacak olan hac ibadetinin Covid-19 salgını nedeni ile özel koşullar altında düzenleneceği aktarıldı.

Toplam 37190 haber.