Diyarbakır

Evlat nöbeti kısıtlamaya rağmen devam ediyor Evlat nöbeti kısıtlamaya rağmen devam ediyor
Diyarbakır'da sokak hayvanları için belirli noktalara mama bırakıldı Diyarbakır'da sokak hayvanları için belirli noktalara mama bırakıldı
Kaymakam Öztürk vatandaşlarla bir araya geldi Kaymakam Öztürk vatandaşlarla bir araya geldi
Diyarbakır'da korona virüs vaka saylarındaki düşüş hastane ışıklarına da yansıdı Diyarbakır'da korona virüs vaka saylarındaki düşüş hastane ışıklarına da yansıdı
Kısıtlamanın ilk gününde Diyarbakır sessizliğe büründü Kısıtlamanın ilk gününde Diyarbakır sessizliğe büründü
Diyarbakır'da kısıtlama denetimleri başladı Diyarbakır'da kısıtlama denetimleri başladı
MHP Bismil İlçe Başkanlığına saldırı: Camları kırıp kayıplara karıştılar MHP Bismil İlçe Başkanlığına saldırı: Camları kırıp kayıplara karıştılar
Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan ailelerden HDP'li Beştaş'a tepki Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan ailelerden HDP'li Beştaş'a tepki
Dicle'de üzüm ve badem işletme tesisin yapımına başlandı Dicle'de üzüm ve badem işletme tesisin yapımına başlandı
Diyarbakır'da fahiş fiyata sıkı denetim Diyarbakır'da fahiş fiyata sıkı denetim
Girdiği evi savaş alanına çevirdi, 150 bin lira ve ziynet eşyası çaldı Girdiği evi savaş alanına çevirdi, 150 bin lira ve ziynet eşyası çaldı
Diyarbakır'da şüpheli çanta alarmı Diyarbakır'da şüpheli çanta alarmı
DÜ 2021 program hedefleri toplantısı online olarak yapıldı DÜ 2021 program hedefleri toplantısı online olarak yapıldı
Bismil atık su arıtma tesisinde çalışmalar sürüyor Bismil atık su arıtma tesisinde çalışmalar sürüyor
TKDK 1 milyar 200 milyon liralık hibe ilanına çıktı TKDK 1 milyar 200 milyon liralık hibe ilanına çıktı
Kayapınar Belediyesi Çadır-Vet'i hizmete açtı Kayapınar Belediyesi Çadır-Vet'i hizmete açtı
HDP önündeki aileler, çocukları için direnmeye devam ediyor HDP önündeki aileler, çocukları için direnmeye devam ediyor
Bağlar Belediyesi eğitim yuvalarını yenilemeye devam ediyor Bağlar Belediyesi eğitim yuvalarını yenilemeye devam ediyor
Ergani Belediyesi araç filosunu genişletti Ergani Belediyesi araç filosunu genişletti
Silvan'da rahim ağzı kanseri farkındalık ayı etkinlikleri Silvan'da rahim ağzı kanseri farkındalık ayı etkinlikleri
Diyarbakır Haberleri

Evlat nöbeti kısıtlamaya rağmen devam ediyor

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti başlatan aileler, kısıtlama nedeni ile eylemlerine kaldıkları otelde devam ediyor.

Diyarbakır'da sokak hayvanları için belirli noktalara mama bırakıldı

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Belediyesi zabıta ekipleri, kısıtlama günlerinde sokak hayvanları için belirli noktalara mama bıraktı.

Kaymakam Öztürk vatandaşlarla bir araya geldi

Diyarbakır'ın Ergani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, vatandaşlarla bir araya gelip sorun ve taleplerini dinledi.

Diyarbakır'da korona virüs vaka saylarındaki düşüş hastane ışıklarına da yansıdı

Pandemi hastanesi olarak hizmet veren Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, akşam yanan oda ışıklarının büyük bölümü, vaka sayılarının azalması ile birlikte söndü. Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Yenal Karakoç, vaka sayılarında düşüşün en önemli faktörünün sokağa çıkma kısıtlaması olduğunu belirterek vatandaşların maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarının önemli olduğunu söyledi.

Kısıtlamanın ilk gününde Diyarbakır sessizliğe büründü

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Diyarbakır'da da dün saat 21.00 itibariyle başlayan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.

Diyarbakır'da kısıtlama denetimleri başladı

Yeni tip Korona virüs (Covid19) ile mücadele tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde 1 Şubat Pazartesi saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması Diyarbakır'da da saat 21.00 itibarıyla başladı.

MHP Bismil İlçe Başkanlığına saldırı: Camları kırıp kayıplara karıştılar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır'ın Bismil İlçe Başkanlığı, kimliği belirsiz kişi veya kişilerin saldırısına uğradı. Saldırganlar parti binasının camlarını kırıp kayıplara karıştı.

Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan ailelerden HDP'li Beştaş'a tepki

Çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 515 gündür HDP Diyarbakır il binası önünde kurdukları çadırda evlat nöbeti tutan aileler, HDP'li Meral Danış Beştaş'ın 'Ben HDP önündeki ailelerle görüştüm' açıklamasına tepki gösterdi. Aileler, Beştaş'ın bugüne kadar kendileriyle net olarak görüşmediğini ve çadıra gelmediğini söyledi.

Dicle'de üzüm ve badem işletme tesisin yapımına başlandı

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde GAP Entegre Kalkınma Projesi kapsamında organik pestil, sucuk, üzüm suyu, badem, ceviz üretimi ve paketlenmesi yapılacak olan tesisin yapımına başlandı.

Diyarbakır'da fahiş fiyata sıkı denetim

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Belediyesi zabıta ekipleri, Diyarbakır Ticaret İl Müdürlüğü denetmenleriyle birlikte market, pazaryeri, çarşı ve toptancılarda temel tüketim ürünlerine yönelik haksız fiyat artışı denetimi gerçekleştirdi.

Girdiği evi savaş alanına çevirdi, 150 bin lira ve ziynet eşyası çaldı

Diyarbakır'da Azerbaycan uyruklu iki kardeşin evine giren hırsız, evi savaş alanına çevirdikten sonra 150 bin lira nakit para ve 8 bin lira değerindeki ziynet eşyasını alıp kayıplara karıştı.

Diyarbakır'da şüpheli çanta alarmı

Diyarbakır'da vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde üzerindeki duvarın dibine bırakılan şüpheli çanta korku ve paniğe neden oldu. Polis ekipleri tarafından kontrollü bir şekilde patlatılan çantadan bebek elbiseleri çıktı.

DÜ 2021 program hedefleri toplantısı online olarak yapıldı

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, YÖK Yürütme Kurulu ve YÖK Eğitim Komisyonu üyeleriyle gerçekleştirilen online toplantıya katıldı.

Bismil atık su arıtma tesisinde çalışmalar sürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğünce, Dicle Nehrinin kirlenmesinin önüne geçilmesi amacıyla yapımı devam eden Bismil atık su arıtma tesisi ve atık su kolektörü çalışmaları kapsamında 5 kilometrelik şebeke ve kolektör hattı tamamlandı.

TKDK 1 milyar 200 milyon liralık hibe ilanına çıktı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Diyarbakır İl Koordinatörlüğü 1 milyar 200 milyon liralık hibe ilanına çıktı. TKDK Diyarbakır İl Koordinatörü Hikmet Güneş, iki ana başlıkta bu bütçeyi kullanacaklarını bildirdi.

Kayapınar Belediyesi Çadır-Vet'i hizmete açtı

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi, sokak ve evcil hayvanlara veterinerlik hizmeti sunmak, yaşam şartlarını iyileştirmek amacıyla Çadır-Vet'i hizmet açtı. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç tarafından açılışı yapılan Çadır-Vet'te, sokak hayvanlarının bakımları ve aşıları yapılıyor.

HDP önündeki aileler, çocukları için direnmeye devam ediyor

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan evlat nöbeti eylemi 515'inci gününe girdi.

Bağlar Belediyesi eğitim yuvalarını yenilemeye devam ediyor

AK Partili Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi, çocukların hijyenik koşullarda eğitim almasına olanak sağlamak için okullarda fiziki yenileme ve çevre düzenlemesi yapmaya devam ediyor.

Ergani Belediyesi araç filosunu genişletti

Diyarbakır'ın Ergani İlçe Belediyesi, 5 adet çöp toplama, 1 adet iş makinesi, 1 adet de hizmet aracını filosuna ekledi.

Toplam 7188 haber.