Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Her 10 kişiden 7’si maruz kalıyor!

Uzmanlar, şiddet içeren yayınlara maruz kalmanın çocuklar ve ergenlerde, şiddeti normalize etme eylemine dönüşebileceğini belirtti.

'Metaverse kaosa yol açabilir'

Son günlerin en popüler tartışma konusu Metaverse’nin neden olabileceği olumsuzluklara değinerek dünyada kaosa neden olabileceğini söylendi.

Milyonları ilgilendiren karar Resmi Gazete'de

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından Tüketici Hakları Yönetmeliği’nde yapılan düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı.

Türkiye'de elektrikli araç şarj istasyonları artıyor

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği Başkanı Berkan Bayram '2030 yıllında Türkiye’de her 10 otomobilden 7’si elektrikli olacak.' dedi.

Türkiye'nin ilk cep uydusundan ilk sinyal!

Türkiye'nin ilk cep uydusu uzay aracıyla geri sayım yapılmasının ardından uzaya fırlatılmıştı. Yörüngesine yerleşen Grizu 263A uydusundan ilk sinyal alındı.

E- Devlet'ten bir yeni hizmet daha!

Derneklere üye olabilme hizmeti internet ortamına taşındı. Artık e-Devlet üzerinden dernek üyelik başvurusu yapılabilecek.

Fuat Oktay'dan 'yapay zeka' açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay 'Türkiye’de yapay zeka alanındaki istihdamın 50 bine çıkarılmasını hedefliyoruz' dedi.

İkinci el telefonlar ekonomiye kazandırıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yenilenmiş cep telefonlarına yaptığı düzenlemeyle ikinci el ve atıl durumdaki cep telefonları ekonomiye kazandırıldı.

E- Devlet'ten bir hizmet daha!

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanaklarının kaza taraflarına e-Devlet üzerinden ulaşılabileceği belirtildi.

Yurt dışından getirilen elektronik cihazların bandrol ücretleri belirlendi

Yeni yılda ticari amaçlı yurt dışından getirilen cep telefonları için ödenmesi gereken bandrol ücreti 20 euro olarak belirlendi.

BDDK'dan yenilenmiş cep telefonlarına ilişkin karar

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, cari açığı azaltmaya yönelik cep telefonlarında yenilenmiş ürün teşviki kapsamında fiyat limitlerinde ve taksit sınırlarında değişiklik yaptı.

Türkiye’nin ilk otomobil batarya fabrikası!

Türkiye, elektrikli otomobillerin en kritik parçası olan batarya üretimi konusunda önemli bir adım attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX'in Kurucusu Elon Musk ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

NASA'dan tarihi adım! Güneşe ilk defa 'dokunuldu'

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesine (NASA) ait uzay aracı Parker Solar Probe, Güneş'e en çok yakınlaşan uzay aracı oldu.

'Türksat 5B uydumuzu, 19 Aralık'ta fırlatacağız'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 'Türksat 5B uydumuzu, 19 Aralık’ta 2021 Pazar günü saat 06:58’de, Space X Falcon 9 roketiyle fırlatacağız' dedi.

Milyonları ilgilendiriyor, E- Devlet'ten yeni hizmetler...

Tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan E-Devlet Kapısı'na vatandaşların hayatını kolaylaştıracak yeni uygulamalar eklendi.

İnstagrama yeni özellikler geliyor

Instagram fotoğraf paylaşım uygulaması, ergenlik çağındaki genç kullanıcılarına tavsiye ettiği içerik konusunda daha seçici olacağını ve uygulamayı uzun süre kullanan gençleri ara vermeye teşvik edeceğini duyurdu.

Apple markası Türkiye'de satışlarını durdurdu!

Apple markası Türkiye, döviz kurlarındaki hareketlilik nedeni ile internet üzerinden satışını durdurdu.

Facebook'un adı değişti

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, çeşitli sosyal medya uygulamalarını bünyesinde barındıran Facebook Inc. olan çatı kuruluşun yeni adının “Meta” olacağını duyurdu.

Toplam 222 haber.