Bahçeli Millet İttifakı'na meydan okudu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulunuyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Tuba Uyur

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

"İnsanın olgunluğu gibi siyasetin de olgunluğundan bahsetmek mümkündür. Olgunlaşmak demek, alınan kararların, taşınan kalplerin hassasiyet düzeyindeki tırmanışı demektir. Her rüzgara yelken açan, her telkine kapı aralayan bir siyaset anlayışının ne olgunluğundan ne omurgalı duruşundan söz edilebilir. Basit ve bayağı siyasetin ömrü pişkinlikle gelip geçecektir.

Türk siyasetinin çözüm bekleyen en önemli sorunlarından birisi bu tip siyaset ve siyasetçi akımının varlığıdır. Bugün ne yaşıyorsak izleri dündedir. Bugün neyle karşılaşıyorsak hedefleri yarındadır. Hedefi büyük olanın inancı da büyüktür.

Ülkemizin hiçbir yerinde Zillet İttifakı'nın bahsettiği gibi bir ortam yoktur. Yalandan vergi alınsaydı, yalancı siyasetçilerin hepsi iflas bayrağını çekerdi. Aziz milletimiz dün olduğu gibi bugün de sahtekarlara prim vermeyecektir.

'ERDOĞAN YÜZDE 50'Yİ FERSAH FERSAH AŞAN OYLA SEÇİLECEK'

Gittiğimiz yerlerde gördüğümüz açık gerçek şudur; 2023 yılında Cumhur İttifakı açık ara farkla sandıktan başarıyla çıkacaktır. Zillet ittifakının şapkadan çıkaracağı aday kim olursa olsun, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yüzde 50'yi fersah fersah aşan bir oy çokluğuyla yeniden seçilecektir. 

MİLLET İTTİFAKI'NA HODRİ MEYDAN

Zillet ittifakının nasıl bir adayı var ki yıpranmasın diye açıklamaktan imtina ediliyor? Son düzlüğe girilirken bu korkakça yaklaşımın ardında acaba bilinçli bir gecikme mi söz konusu yoksa 6+1 formatlı masaya hakim olduğu anlaşılan demir bir çatlak mı etkilidir? Çıkarsınlar adaylarını, görsünler Hanya'yı Konya'yı. Demokrasi er meydanıdır, buraya çıkmaya yüzleri olmayanın konuşmaya hakları yoktur.

KILIÇDAROĞLU'NA ERKEN SEÇİM CEVABI

Kasımda seçim olabilir diyen Kılıçdaroğlu ya kendi kendini kandırıyor ya da hayal aleminde paraşütsüz uçuş dersi alıyor. Cumhurbaşkanı adaylığına istekli olan Kılıçdaroğlu'na partisi ve ittifak ortaklarından yükselen itirazlar esasen sinir sistemini başkalaştırmakla kalmamış, histeri nöbetleri yaşamasına da yol açmıştır. Bizim tavsiyemiz en yakın kliniğe gitmesi, vakit geçmeden tedavi edilmesidir.

KÜRESEL EKONOMİDEKİ ÇALKANTILAR

Kurallara dayalı uluslararası düzenin meydan okumalara maruz kaldığını; siyasi, ekonomik ve güvenlik alanlarında çatlakların yeni kırılmalarla genişlediğine şahit oluyoruz. Ekonomik-politik sistemin insanlığın ihtiyaçlarını karşılamaktan uzaklaştığı görülmektedir.

Dünya kapsayıcı bir vizyona, adil, barışçıl politikalara muhtaçtır. Dünya genelinde gelir dağılımı eşitsizliğinden kaynaklanan refah kayıpları endişe vericidir. Karşımızdaki bu tablo küresel krizleri teşvik etmiştir.

'YENİ BİR EKONOMİK MODELE, VİZYONA İHTİYAÇ VAR'

Milli ve manevi değerlerle bezenmiş bir ekonomik modele ihtiyaç olduğu açıktır. Sindirella ekonominin sonuna gelinmiştir. Ahlaki olmayan, insani değerlerle bağdaşmayan piyasa uygulamalarını köklü bir şekilde sorgulamaktan, ekonomik, güvenlik, eşitlik, özgürlük, adalet kapsamında revize etmedikten sonra varılacak yer yine krizdir. İnsanlığın yeni bir vizyona ihtiyacı vardır.

Ekolojik limitler çerçevesinde kalarak, ekonomik istikrarı yakalamak geleceğin dünyasını daha mamur ve müreffeh hale taşıyacaktır. Uyuklayan bakışla altımızdan kayıp giden dünyayı seyretmemiz sorumluluk anlayışımızla ters düşecektir.

Yükselen enflasyona karşı faiz silahına sarılmışlardır. Bir süre sonra tetik boşuna çekilecektir. Rusya-Ukrayna savaşıyla rekor kıran gıda ve enerji fiyatları küresel enflasyonu zirveye çıkarmıştır. Hayat pahalılığı kar topu gibi birike birike çığa dönüşmüş ve insanlığın üzerine yığılmıştır. ABD Dışişleri Bakanı'nın 'Dünyanın gıda arzı Rus ordusu tarafından rehin alındı' şeklindeki sözleri, sorumluluktan kaçan, suçluyu başka yerde arayan müflis bir politikacının sızlanmasından öte bir anlam taşımamıştır.

Rusya-Ukrayna savaşının etkileri tüm dünyada hissedilmektedir. Mühim olan Türkiye'nin alacağı pozisyon, üstleneceği roldür. Türkiye ekonomisinde sanal korkular oluşturup pireyi deve yapan siyasi sefillerin, dünyanın nereden nereye geldiğini göremedikleri, böyle bir milli akla sahip olmadıkları ortadadır. Çok şükür Türkiye dünyanın yaşadığı ortak sorundan pozitif olarak ayrışırken; yatırım, üretim, ihracat alanlarında bir adım öne çıkmaktadır. Anadolu tahıl ambarıdır. Üreterek, çiftçilerimizi destekleyerek, ekim alanlarını genişleterek gıda krizinin bize yansımasını en aza çekmemiz mümkündür.

TÜSİAD'A ÇOK SERT TEPKİ

Patates, soğan, domates,patlıcan fiyatlarını abartıp milletimize kötümserlik aşılayan bedbahtlara diyorum ki, biraz vicdanınız haysiyetinin kaldıysa kimin tarafında olduğunuzu açıklayınız? Delikanlıca ortaya çıkıp kimlerin hesabına işbirlikçilik yaptığınızı itiraf edin.

TÜSİAD Başkanı işi gücü bırakıp İsveç ve Finlandiya'nın yanında saf tutmuş. Türkiye'nin haklı sıkıntı ve taleplerinin müzakere yoluyla, karşılıklı anlayışı geliştirerek ve ittifak ruhuna uygun şekilde çözülmesini tavsiye etmiş. Neymiş, geleneksel politikalara dönmeliymişiz. Üstelik fakirleşerek büyüyormuşuz. TÜSİAD'ın menşei neresidir? Bir kez olsun milli olun, Türkiye'nin meşru tezlerine ve politikalarına destek verin. Haydi vermiyorsunuz, güç ve çıkar odaklarına boyun eğdiniz, bari objektif konuşun, biz de size müteşekkir olalım. Boş yapmayın. Türk de olamıyorsanız bari insan olun.

TÜSİAD'ın göz kırpıp selam durduğu İsveç Kandil'in finans koridoruna dönüşmüştür. Bu ülke bölücü terör örgütünün Kuzey Avrupa kampı haline gelmiştir. TÜSİAD ile zillet ittifakı mutlu mudur? Brüksel'de toplanan NATO Savunma Bakanları toplantısında İsveç yapımı tanksavarların muhataplarına gösterilmesi ihanet cephesinin nerelere ulaştığının delilidir.

TV PROGRAMLARINA ELEŞTİRİ

Toplumsal bünyeyi ur gibi saran şiddet vakalarında bir türlü azalma görülmemektedir. Aile faciaları, vahşet haberleri, seri cinayetler maalesef milli vicdanı yaralamaktadır. Bazı diziler, magazin programları, haberler herkesi rahatsız etmektedir.

Sabahın erken saatlerinden gece saatlerine kadar kavgadan, kargaşadan ekranlarda hiçbir şey göze çarpmamaktadır. Gidişat iyi değildir. Şiddete aşağıya çekme amacıyla konunun uzmanları tarafından yapılacak geniş katılımlı bir şura toplantısı başta olmak üzere her mecraya müracaat edilmelidir.

"NETFLIX'TEKİ DİZİLER HADDİNİ AŞTI"

Netflix'te sözde komedyenlerin rol aldığı diziler haddini aşmıştır. Aile hayatı son sığınaktır. Küfür etmenin neresine güleceğiz? Kadını metalaştıran, erkeği yozlaştıran dizilerin neresini takdir edeceğiz? Bohem ve aşağılık hayatlar varken, diğer taraftan bunların özgürlükçü poz vermeleri kumpastır.

Sebze ve meyve fiyatlarını eleştirip bir aylık mutfak masrafını bir gecede harcayanlar, ne olacak bu memleketin hali diye gevşek gevşek konuşanların tatlı su solcularını, meyhane devrimcilerinin, üç kağıtçı demokratların bize anlatacak hiçbir şeyi olamaz. Değersizliğin kuyusuna düşenlerle yol yürünemez. Ortak bir gelecek hayatli kurulamaz.

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER